Polecane posty

malek2312    2

mi jakoś przód sie trzyma ale tył to strasznie ściąga już mam w planie dołożyć my jakieś 500kg miedzy błotniki najlepiej jak po wykopaniu buraków jechałem nim po polu z przyczepą to robił 4 odzielne ślady a prawe koła przyczepy szły po lewych śladach ciagnika prawda ze wesoło juz nie długo wrzuce fotke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Też myślałem by mu tylną oś obciążyć, praktycznie można by skrzynki na narzędzia mu betonem zalać żeby na widoczności nie stracić i ewentualnie opony zalać. Bo tak to nie ma gdzie mu czego wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Generalnie "kirek" jest przystosowany do narzędzi i przyczep obciążających jego tył, czyli np. naczepa i pług z tylnym kłem podporowym. To tak na przyszłość jak by ktoś chciał coś pod niego kupować. A jeśli chodzi o samo dociążenie tyłu, to proponowałbym najpierw spróbować zalania tylnych kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No ciągniczek pomalowany bardzo ładnie ^_^ A chciałbym sie dowiedzieć jak przymocowałeś przednie lampy i od czego są? A tak sobie jeszcze przeczytałem z tym rozsiewaczem ...lekkie przegięcie, żeby kirka do rozsiewania używać!! Nawóz sieję Zetorem 7245 (rozsiewacz Rauch 1800L) pakuje 3 bigi i heja :( Co prawda wydanie mi sie, a raczej jestem przekonany, że tylny TUZ w ruskich maszynach, to duży minus. Do rozładunku bigów pożyczam taki długi szpikulec i sobie tym zetorkiem radzę, a właściciel szpikulca próbował MTZ 82 i big-bag nawet nie drgnął. Podobno mój kolega, który ma tura w MTZ 82 wstawił naszą pompę i jest dużo lepiej. A w T-150 jak wszyscy pewnie wiedzą - większe obciążenie i .... a to to pęknie a to tamto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

oryginalne ciśnienie na pompie przy t150k to 100a i podnosi na nim 4,5t a ja mieżyłem manometrem to wyskoczyło 170 wszystko zależy jak jest zawór w rozdzielaczu ustawiony pompa została oryginał częściej sie zdaży że felga zbliży sie do ziemi niż zeby nie podniósł. jeżdze nim jeszcze z opryskiwaczem bo takie są u mnie warunki 24m szeroko i wychodzi tak samo jak bym jeżdził 60 tylko miej przejazdów i to co do tej pory zajmowało cały dzień teraz robie w 2 godziny.

 

Take lampy dostaniesz na każdej składnicy są zamontowane od wewnątrz na blaszce trzeba było ją tylko dogiąć przykrecić do maski i zrobić dziure w atrapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
oryginalne ciśnienie na pompie przy t150k to 100a i podnosi na nim 4,5t a ja mieżyłem manometrem to wyskoczyło 170 wszystko zależy jak jest zawór w rozdzielaczu ustawiony pompa została oryginał częściej sie zdaży że felga zbliży sie do ziemi niż zeby nie podniósł.

No z tym ciśnieniem to sie koledze trochę pomieszało( może złe książki czyta <_< ). Jak już gdzieś wcześniej pisałem, fabrycznie jest zawór ustawiony na 160 atmosfer!! Przy 100 to by podniósł pług 3-skibowy (może) <_< . A jeśli nawiązywałeś do mojej wypowiedzi, to nie chodziło mi że w kirovcu jest słaba hydraulika tylko rwie się zawieszenie (ogólni mówiąc). Hydraulikę słabą ma MTZ i w nim wstawił mój znajomy polską pomtę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

Ja swoim kirowcem orze 4 skibowym pługiem grudziądzkim z ażurowymi odkladnicami na około 25cm na cieżkich madach i spokojnie daje sobie na nich rade. Spalanie około 20-25l ma mtg zależy jak mu wstawiam w .... Przeważnie na drugim biegu i pierwszym lub drugim półbiegu. W poruwnaniu do Zetora 16145 którego też urzytkuje do orki to kirowiec wypada dużo lepiej. Jest dużo silniejszy, przykladowo kirowiec ciąga 4 korpusy na drugim biegu i drugim półbiegu co odpowiada jedynce szosowej w Zetorze ale zetor na tym przełożeniu pociągnie tylko 3 korpusy z 4 kopci i trzeba jechać trójką terenową a ona jest dużo wolniejsza i nie równa się z kirowcem.A i moge powiedzieć, że kirowiec ma zapas mocy jego tak łatwo się nie zadusi no chyba,że wtryski leją i pompa wtryskowa nadaje się do regeneracji to jest słaby. Musze też powiedzieć,że części do tych ciągników też nie są najwyższej jakości,otóż co praktycznie 500mtg orki silnik nadaje sie do remontu. Bardzo szybko zużywaja się tłoki i tuleje przykładowo luz pomiedzy tuleja a tlokiem nowym wynosi 0.5 mm to po 500mtg wynosi około 1.5mm i wiecej <_< , no i wtedy żre olej i to nie malo bo na dzień około 5-7l ale to objawia sie jak mówie po około 500mtg.Na szczeście koszt remontu silnika (tłoki, tuleje, pierścienie,panewki) to wydatek około 1200zł nowe turbo 1000zł a pompa po regeneracji około 600zł. Odkąd go użytkuje nakrecił około 8000 mtg i w skrzyni wyszczerbiły sie tylko dwa tryby i nic wiecej nie było robione w skrzyni, raz wymieniony został docisk sprzęgła, ze trzy pompy hydrauliczne i raz rozdzielacz. Najwiecej jak wspomniałem awarie dotyczą silnika ale właściwie jest to spowodowane niską jakością cześci zamiennych bo orginał chodził o wiele wiecej niż po remontach.Problem mam też z zaworami bo je trzeba regulować co około 50-100 mtg bo się poluzywują. Pracuje on też bronami ciezkimi 10 szt i w tej pracy spisuje sie najlepiej.Nie rzuca nie skacze jak to w innych cignikach i srednio 2 ha na godzine zabronuje po orce w poprzek kierunku orki. W mokrych warunkach ten ciagnik się nie nadaje dociązałem nawet tył poprzez załozeniu na tył trzech trelinek betonowych i ma nowe opony i gdy wiecej popada deszcz to on praktycznie stoi w miejscu, rozważam założenie blizniaków na jedną strone bo widziałem ciągnik, który takie miał założone i szedł w mokrych warunkach bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ustawienie odkładni na 25 cm? Nie mam styczności z grudziądzkimi pługami i nie bardzo mi sie chce szukać danych ale chyba sie nie da tak wąsko ustawić, bo z tego co pamiętam zakres szerokości korpusu w grudziądzkich pługach jest od 30 paru do 40 paru cm. No i przy ustawieniu na 25 cm zabierałbyś 1m czyli trochę ponad połowę szerokości ciągnika. Myślę, że to mały lapsus i domniemam, iż rozstaw masz na 45 cm <_< Jeśli chodzi o części do silnika, to mnie trochę zaskoczyłeś, że tak szybko siada po remoncie. Ja co prawda mam kirka z jelczem (wstawiłem jak oryginał był do remontu), ale sąsiad z za płota robił remont i chodzi mu już ładnych parę sezonów. Oleju nie bierze można powiedzieć w ogóle, a i zaworki nic sie nie luzują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Ustawienie odkładni na 25 cm? Nie mam styczności z grudziądzkimi pługami i nie bardzo mi sie chce szukać danych ale chyba sie nie da tak wąsko ustawić, bo z tego co pamiętam zakres szerokości korpusu w grudziądzkich pługach jest od 30 paru do 40 paru cm. No i przy ustawieniu na 25 cm zabierałbyś 1m czyli trochę ponad połowę szerokości ciągnika. Myślę, że to mały lapsus i domniemam, iż rozstaw masz na 45 cm <_< Jeśli chodzi o części do silnika, to mnie trochę zaskoczyłeś, że tak szybko siada po remoncie. Ja co prawda mam kirka z jelczem (wstawiłem jak oryginał był do remontu), ale sąsiad z za płota robił remont i chodzi mu już ładnych parę sezonów. Oleju nie bierze można powiedzieć w ogóle, a i zaworki nic sie nie luzują!

Jemu chyba chodziło o głębokość na 25 cm.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

ja mam 2 kirowce i jeden był kupiony z pgr obok jak go kupiliśmy to miał 12tyś mtg od nowego 82rok sprzedali go bo nie chciało im sie robić remontu dostał tylko nowe pierścienie panewki tuleje i tłoki zostały wał nie był szlifowany to było jakieś 10 lat temu przez ten czas zarobił nie wyobrażalne pieniadze jako fadroma remąt miał 2 lata temu i to tylko tuleje tłoki pierścienie wał nadal beż szlifu ćiśnienie trzyma 3,5 a. w prawdzie troche turbin i pomp to on już załatwił. ale od kiedy przeszłem na ON to o pompach zapomniałem. tak dobrych jakościowo cząści nie ma żadna inna firma tylko trzeba wiedzieć jak to złożyć.

 

terza wyglada tak

http://www.agrofoto.pl/forum/XTZ-HTZ-T-150K-image52154.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
W mokrych warunkach ten ciagnik się nie nadaje dociązałem nawet tył poprzez załozeniu na tył trzech trelinek betonowych i ma nowe opony i gdy wiecej popada deszcz to on praktycznie stoi w miejscu, rozważam założenie blizniaków na jedną strone bo widziałem ciągnik, który takie miał założone i szedł w mokrych warunkach bez problemu

Jesienią orałem w topniejącym śniegu i dzięki bliźniakom z jednej strony szedł jak burza.. Bez porównania, bo z tego co pamiętam to kiedyś lekka mżawka i już stał w miejscu.

Na szczeście koszt remontu silnika (tłoki, tuleje, pierścienie,panewki) to wydatek około 1200zł nowe turbo 1000zł a pompa po regeneracji około 600zł.

Gdzie zaopatrujesz się w części?? bo latem planuje generalkę silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

Oczywiście ,że chodziło mi o głebokośc błąd w tym , że zjadłem słowo głebokość sorry za zamieszanie. A jeżeli mówisz, że twój sąsiad ma takiego i oleju mu nie bierze po kilku sezonach to ja ci na to szczerze odpowiem, że w to nie wierze. Chyba, że ten ciągnik praktycznie stoi albo pracuje na kilku, kilkudziesieciu ha i na piaskach to się zgodze.Mam znajomego który ma takiego też i podobny areał i ma to samo z silnikiem i zaworami.Ja jak go używam do gniecenia pryzmy czyli praktycznie chodzi na pusto to też nic nie weznie,no ale on mało w tym pracuje. A jeżeli u mnie co rok orze około 200ha i tyle samo zabronuje to chyba na ten temat mam większe doświadczenie i z tymi zaworami nie ściemniam. Fakt faktem we dwóch tym kirowcem jezdzimy i nikt znas go nie oszczedza w dupe dostaje na tych ziemiach konkretnie.Rozważałem też wstawić silnik jelcza ale stwierdziłem,że nie bede już się z tym bawił bo kupuje nowy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczostek    0

No właśnie kolego arbuz gdzie zaopatrujesz się w cześci? Słyszałem że jest coś w Kętrzynie. Kolego "wodzu" film jak orzesz bardzo dobry. Prawdziwa ruska maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczostek    0

Kolego jakiś tam numer telefonu albo maila do tego gościa można by było. jeśli tak to prosze go mi wysłać na gg. Mój numer to 10246534. Będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

piszecie, że T150K ma słaby podnośnik, a ja widziałem jak jechał droga z pługiem KHUN ok 4x45 w obrocie na zabezpieczeniu hydraulicznym :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
A jeżeli mówisz, że twój sąsiad ma takiego i oleju mu nie bierze po kilku sezonach to ja ci na to szczerze odpowiem, że w to nie wierze. Chyba, że ten ciągnik praktycznie stoi albo pracuje na kilku, kilkudziesieciu ha i na piaskach to się zgodze.Mam znajomego który ma takiego też i podobny areał i ma to samo z silnikiem i zaworami.Ja jak go używam do gniecenia pryzmy czyli praktycznie chodzi na pusto to też nic nie weznie,no ale on mało w tym pracuje. A jeżeli u mnie co rok orze około 200ha i tyle samo zabronuje to chyba na ten temat mam większe doświadczenie i z tymi zaworami nie ściemniam. Fakt faktem we dwóch tym kirowcem jezdzimy i nikt znas go nie oszczedza w dupe dostaje na tych ziemiach konkretnie.Rozważałem też wstawić silnik jelcza ale stwierdziłem,że nie bede już się z tym bawił bo kupuje nowy ciagnik

 

Ten kirek mojego kolegi pracuje na 100 ha ciężkiej żuławskiej ziemi. W zasadzie tylko w orce bo bronuje 2 ciągnikiem. Co prawda nie należy ślepo wierzyć wszystkim i we wszystko co piszą, ale ja za stary jestem, żeby jakieś głupoty wypisywać, bo już trochę prowadzę własne gospodarstwo. Staram się pisać rzetelnie i konkretnie ( i mam nadzieję, że inni podchodzą do tematu podobnie). A może czas zmienić mechanika?! U mnie we wsi chodzą 3 t-150 i nie słyszałem, żeby się luzowały zawory (u mnie też jak jeszcze miałem oryginalny silnik). Co prawda nasza okolica ma te szczęście, że kirowce robią mechanicy z Malborka z byłego (jedynego w Polsce) serwisu fabrycznego kirowców. Serwis upadł wraz z PRL-em, a w zasadzie się sprywatyzował i ekipa została :)

 

Jeśli chodzi o części, to ja podobnie jak kolega Arbuz zaopatruję się w Morągu i Pasłęku. A jeśli chodzi o telefony, to poszurajcie w moich wcześniejszych postach, bo już pisałem dokładnie co i jak. Jest u nich możliwość wysyłki. Tylko nie radziłbym kupować ruskich uszczelek (oringi, zimeringi i jak jest możliwość - ja mam, uszczelki pod głowice) bo są dużo gorszej jakości i szybciej siadają. W zasadzie wszystkie uszczelniacze powinny byś w Agromie czy czymś takim.

 

piszecie, że T150K ma słaby podnośnik, a ja widziałem jak jechał droga z pługiem KHUN ok 4x45 w obrocie na zabezpieczeniu hydraulicznym :)

 

Wszystko sie da Piotrze! Ja jeżdżę z zawieszaną obrotową 5 kvernelanda. Ale trzeba było wzmocnić drugim siłownikiem. No i rozsadek operatora, bo pługiem zwłaszcza przy wykańczaniu w pionie rzuca okrutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

w wagrowcu tez mają wszystkie częsci ale do nich mam 170 km byłem tam raz po główna tylej do ramy reszte części mozna dostać w toruniu!!! tak wogule to stwierdzilem że remąt nie wyjdzie drożej niż ursusa 1614!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzo    0

możecie mi powiedzieć ile pali liaz st180 opłaca sie go kupić , gubi duże ilości oleju/////???????????\\\\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Liaza osobiście nie znam .... tylko ze słyszenia. Podobno nie jest to najlepszy wyrób ale dokładnie czemu, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
możecie mi powiedzieć ile pali liaz st180 opłaca sie go kupić , gubi duże ilości oleju/////???????????\\\\\

Ciężarówki liaz nie należały do szczelnych, plama oleju musiała być pod silnikiem, Tatra też nie najszczelniejsza, więc i tu nie ma co liczyć na szczelność. To metodą dedukcji, osobiście z tym ciągnikiem nie miałem styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ktoś wie czy długi wałek w T-150K co napędza pompy i idzie od koła zamachowego da się wyciągnąć do tyłu bez wyjmowania silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

może być ciężko bo ta cześć która wchodzi w kolo zamachowe jest troszkę grubsza!!! jutro to sprawdzę bo mam wałek w garażu luźny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj