Polecane posty

darolee    12

ogólnie rzecz biorąc ranę przedłużyć o jakieś 30-40 cm i wspawać podstawy do poduch silnika. Jak chcesz to Ci sprzedam gotowca 240KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

Witajcie dawno mnie nie było, a moje Kirowce dalej bez problemowe, teraz może znajdę trochę czasu żeby z wami podyskutowac i w miarę możliwosci pomóc.

 

co do rozrusznika u nas pracuje 12V od ursusa z przekładnią, ale wieniec jest zmieniony. od mazurka trzeba było zmiejszyc średnice o kilka zębów chyba 4, ścisnąc go pasami, pospawac i do tokarza żeby stoczył koło zamachowe pod wieniec już kilka lat się sprawdza, ale dużo zabawy z wieńcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

@malek2312, taka robota, to dla tych co strasznie w domu się nudzą :) Można wstawić rozrusznik pasujący na oryginalny wieniec, wyspawać tylko do niego podstawę i gotowe! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam do kupienia t-150 z uszkodzonym silnikiem,facet twierdzi ze w pracy cos zaczeło stukac więc go zgasili i zcholowali,w silniku mocno podniósł się stan oleju więc moje pytanie czy układ smarowania silnika jest jakoś połączony z innymi układami z olejem np.skrzynia, skąd mogło dolac do silnika a może woda z układu chłodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

układ smarowania silnika nie jest połączony z żadnym dodatkowym układem, nie pamiętam tylko czy czasem pompa wtryskowa nie jest smarowana ciśnieniem oleju.

Należy zobaczyć olej, po wąchać go czy nie czuć go ropom czy też jak woda idzie to olej robi się siwy czyli powstaje emulsja... zapytaj właściciela czy nie ubyło wody z układu chłodzenia po zatrzymaniu silnika... trudno to stwierdzić, należy tam zajrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W przypadku podejżenia wody w misie olejowej nalezałoby odkrecić korek i lekko odchylając go zobaczyc co cieknie. Woda jast zawsze na dnie i zamiast oleju pierw popłynie woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

pompa wody jest smarowana przez olej silnika dlatego tez ma dwa kanaly wodny i olejowy w podstawie.

 

jak gosciu nie jest w stanie ci go odpalic to ja bym sobie go odpuscil bo koszty naprawy moga cie sporo wyjsc chyba ze masz silnik jelcza i kupisz go za grosze

 

ciekawostka jest taka w tych silnikach ze jak nie zostanie zagrzany to zmienia sie tylko same pierscienie tule sa bardzo wytrzymale

a widzial ktos moze orginalne nowe tuleje?ja nie wiezylem ze to tuleja do silnika bo w srodku byly jakby rybie luski orginal zsrr widzialem bo kolega swojego zagrzal i bylismy razem po czesci w kalingradzie

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy wstawcie silnik SW 680 od jelcza silnik lata jak nie wiem mielismy takich chyba 6 zrobionych Ciagnik mocny brak problemu z odpalenie i silniejszy o duzoo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Przeniosłem z działu Elektryka.

 

Witam, może ten temat nie należy do tego działu lecz nie mogłem znaleść takiego działu w mojej sprawie.

Kirowiec zgasł w czasie pracy, sprawa wyglądała tak że zaczął strasznie kopcić(kupa dymu) po czym stracił na mocy, a po jakiś 30s zgasł. Nie mam pojecią co mogło mu sie stać, na początku myśleliśmy ze sie zatarł i koniec. Ale teraz mineło kilka lat ciągnik po stał troche i chcieli byśmy go zapalić na zapych. Może być taka opcja ze turbo siadło i przez to stracił moc oraz kopcił no i nie miał siły nawet po odczepieniu 8m agregatu zjechać na własnych siłach bez obciążenia do domu. A wy jak myslicie co to mogło się z nim stać? Mogła być też pompa paliwowa, ale powiedziecie o wy na ten temat myślicie!!

 

Z góry wielkie dzięki!!

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślimy, że skoro zadałeś takie pytanie to i tak sobie z tym nie poradzisz. Po pierwsze należy sprawdzić czy da się obrócić wałem, następnie ciśnienie sprężania, i stan pompy wtryskowej łącznie z kątem wyprzedzenia wtrysku. Jak to wszystko posprawdzasz to możesz pytać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podol9999    0

witam wszystkich jestem tu nowy, chciałbym się dowiedzieć czy kirowiec k150 jest dobrym wyborem na 3 i 4 klasę ziemie (czyli glinę) i mam bardzo dużo gór , i jakie sprzęty bym mógł do niego podłączyć i czy ciągnik jest awaryjny , jak się sprawuje i jakie jego spalanie. Zgóry dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam 2 pytanka czy termostaty bo zdaje się są 2 są takie jak w mtz i czy dużo roboty i kosztów jest przy remoncie głównego przegubu,z góry dzięki za podpowiedzi bo z tym sprzętem dopiero zaczynam współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

witam wszystkich jestem tu nowy, chciałbym się dowiedzieć czy kirowiec k150 jest dobrym wyborem na 3 i 4 klasę ziemie (czyli glinę) i mam bardzo dużo gór , i jakie sprzęty bym mógł do niego podłączyć i czy ciągnik jest awaryjny , jak się sprawuje i jakie jego spalanie. Zgóry dzięki za odpowiedzi:)

Szczerze odradzam, łamana konstrukcja tego ciągnika na skosach i pagórkach się nie sprawdza. Bardzo go ściąga i ciężko go uprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy4x4    0

Cześć, ja ma taka instrukcje a konkretnie instrukcja napraw i obsługi t150k. Co prawda lata świetności ma za sobą ale jest szansa by ja xernąć ;) 

 

 

 

Panowie pytanie z innej beczki PILNE!!! Poszukuje kabiny do kirowca!!! Ktoś coś wie na ten temat?

 

Posiadam T150k z silnikiem Deutz V8 270km teraz pracujemy nad drugim na odśnieżanie i kabina by się przydała :)

Jeśli ktoś jest ciekaw taka przeróbka moge zdradzić kilka sekretów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy4x4    0

Fotki jutro wstawię a dziś jedynie mogę filmik podrzucić

Pardąsik :D tam jest 267KM konkretnie - ile się uchowało do tej pory trudno stwierdzić ;) 

 

 

 


208656_448497495225805_544834040_n.jpg?o


cf8924bb42f67.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Fajny. Moj wujas do k 700 matowal kiedys silnik mana 500hp i kabinę od kombajny zbozowego bizona. Ale gdzie to jedzi teraz to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz112    0

chcę kupić kirowiec t 150. powyżej 1990 roku ciężko takiego na internecie znaleźć. jak by u kogoś na wiosce sprzedawali proszę o pomoc. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj