Polecane posty

wodzu    5

Witam kolegów, poszukuje używanych kół, albo samych opon do T-150K, rozmiar 21.3-R24. Jak by ktoś coś wiedział niech napisze na PW, interesują mnie oferty w promieniu ok 100 kilometrów od Człuchów-a, Chojnic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

@sayo300 a ja bym został przy przegubowej ramie mysle ze to jego zaleta bo jak zauwazylem lepiej sie wygrzebuje z błota czy sniegu tylko dałbym mu jescze mozloweosc skrecania kołami chociaz troche poparawiła by sie zwrotonoc a reszta to to co darolee napisal, no a takie sprawy jak orbitrol nizsza maska to oczywistosc


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

@sayo300 a ja bym został przy przegubowej ramie mysle ze to jego zaleta bo jak zauwazylem lepiej sie wygrzebuje z błota czy śniegu....

To się akurat zgadza, ale raczej na równinach. Mam trochę górek i wtedy precyzyjnie poprowadzić ten ciągnik na skosie jest bardzo trudno, wręcz nawet nie możliwe. Przy 20-30 stopniowych spadkach przy dżystej pogodzie łamie go całkowicie a on zawsze ucieka w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

zgadzam sie wodzu z toba dlatego przydały by sie jeszcze skretne koła mysle ze lepiej byłoby go opanowac


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Myślę że ozwiązanie jak w ładowarkach zadowoliło by każdego hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufix2    0

Dobrze powiedziane kolego, ja mam t151k na oponach bizonoskich i z silnikiem jelonka, też targam 5 skib i na lżejszych ziemiach (piochy) śmiga na 3 biegu w pierwszym przełożeniu. Tylko to spanie 33l/h

A myślałeś może o wstawieniu mocnieszego a oszczędniejszego silnika np. od MANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Dobrze powiedziane kolego

Że niby do czego to się odnosi?

A ziemie to masz piachy-piach czy jakieś gliny? Bo jak na czyste piaseczki, to trochę duże to spalanie, no chyba że przez ten czasz co piszesz zrobisz 2ha, bo l/h to dla mnie zawsze taka niewymierna jednostka Ja mam jelcza i wciągnie mi tak do 35L/ha jak ciężki rok na żuławach.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Kto mi powie jaki rozrusznik bedzie dobry do T-150 k a dokładniej chodzi mi o skok zębów w trybie zeby sie pokrywały z wiencem bo mam od bizona i nie pasuje


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chcesz ten rozrusznik założyć bezpośrednio, tam są bardzo duże zęby i nie wiem czy od czegoś dopasujesz ? Montowany w miejsce silnika rozruchowego już pasuje od wielu pojazdów, ja mam od kamaza 24V, inni zakładają szybkoobrotowy. 12V.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

oj myslałem o przekładni a napisałem że na wieniec oczywiscie na przekładnie chce zamontować, a w tym rozruszniku od kamaza zęby sie dobrze pokrywaja ? a ten szybkoobrotowy to wiesz moze od czego to zakładaja? bo dodam ze od zetorów nie pasuje


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten kamazowski, stary typ pasuje idealnie, tylko trochę duży rozmiarami(8,2KW) i musiałem usunąć kawałek poprzeczki maski. Załączanie sprzęgiełka , tego na wieniec, zrobiłem na lince, a sprzęgło rozruchu mam zaspawane bo było uszkodzone, a i tak do niczego nie jest potrzebne. Co do szybkoobrotowego, to nie wiem od czego, bo widziałem to na allegro razem z przystawką. Na przekładni trzeba zostawić to małe kółko zębate, które wychodzi z silnika rozruchowego i na jego bazie powstaje przystawka. Dopiero pozbywasz się silnika rozruchowego?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

mnie się wydaje ze pasuje od MTZ. Sąsiad miał zamontowany ale niestety powiózł kirka na złom, więc z fotki nici.miał wysokoobrotowy wstawiony i bardzo fajnie palił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorak8751    0

Kto mi powie jaki rozrusznik bedzie dobry do T-150 k a dokładniej chodzi mi o skok zębów w trybie zeby sie pokrywały z wiencem bo mam od bizona i nie pasuje

 

 

Pasuje rozrusznik szybkoobrotowy od MTZ-a, ale 24V.

Próbowaliśmy najpierw z 12 , ale nie miał siły kręcić tym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

a koleś właśnie miał wysokoobrotowy - wrzucona duża 12 i śmigał znakomicie ...dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorak8751    0

a koleś właśnie miał wysokoobrotowy - wrzucona duża 12 i śmigał znakomicie ...dziwne :)

 

 

A jak wygląda duża szybkoobrotowa 12-stka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Czy olej Turdus nadaje się do Kirowca K150 z turbo? Od jakigoś czasu leję cały czas superol cc30 i na dzień je 5l...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nadaje się jak najbardziej, tylko to nie problem oleju. Najłatwiej sprawdzić turbinę, jeśli zaolejona, to ona może być głównym sprawcą apetytu na olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jak mocno na biało? Biało i słodkawo, przy układzie na płynie, to przedostawanie się płynu do komory spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czyżby turbina smażyła olej? Turbina nie jest zaolejona, nic nie piszczy w niej? Jeśli ten biały jest raczej jasnoniebieski, to może być tak ,że któryś wtryskiwacz wcale nie rozpyla tylko leje ciurkiem(urwany, pęknięty rozpylacz).

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj