Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
K1ROVEZ    1

Tam jest tak, ze zakresy zmieniasz dźwignią w podłodze i do tego używasz sprzęgła, a te cztery w obrębie zakresu to przerzucasz dźwignią przy kierownicy bez wciskania sprzęgła.

 

Nie wiem czy to ma szanse wytrzymać 320KM, raczej to należy miedzy bajki włożyć. Zobacz sobie jak wygląda przeniesienie napędu w K701, tam jest 320KM i full 'power shift' jak to mówią i tam to jest dopiero potęga.

Jak niby T150 na tych swoich dość małych kolach miałby przenieść taka moc na podłoże...

 

Te nowe CHTZy maja silniki V6 JaMZ o mocy 210KM i to jest chyba w zasadzie wszystko na co stać 'małego Kirowca'

 

A dane o spalaniu 1604 wziąłem z Informatora Agromy z 1981 roku...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tu widzę 240

http://www.xtz.ua/rus/production_and_manufactures/tractors/kolesnie/obshego_naznacheniya/htz-17221-21.html

a tu obrócona kabina i mamy ładowarkę

http://www.xtz.ua/rus/production_and_manufactures/road-bulding_technics/.html

Można większe, bo widziałem w ofercie na rynki zachodnie, przeniesienie napedu jest takie same. Lejesz wodę w koła lub zakładasz bliźniaki, bo inaczej będzie to przyrząd do kopania kolein. W instrukcji ma przewidzianą zabudowę nad tylna osią i dokładanie balastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

mam pytanie do uzytkownikow T-150k. chodzi o orke plugiem obracanym. mianowicie czy nie ma problemow z widocznoscia lewej bruzdy, bo jak wiadomo w T-150K siedzi sie po prawej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

A nie macie moze jakis namiarow na takis sprzet do remontu? a pozatym mam takie pytanie czy nie wiecie moze czy jest dozo przerubek jak chce sie wsadzic silnik od ciezarowki np.od man-a ??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

Witam!

Mam ponad 20h ziemi,sieje głownie przenice i kukurydze.Mam małego zetora 5340 no i czasami jak sie wszystko zwali na raz sianie nawozów,orka,agregatowanie sianie itp to troche czasu schodzi.Chciał bym na jesień kupić właśnie k150 +b200 .Głownie chodzi mi orke tym ciągnikiem miałem mozliwośc dobrać 13 h ziemi ale zrezygnowałem dlatego że mam co robić narazie na tych 20 paru ale jeśli był by wiekszy ciagnik i orka szła by szybciej to może było by warto.Możecie napisać swoje opinnie na ten pomysł czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

Mój dom przeciągał t150 radził sobie nieźle wieźli go jakieś 10km przez miasto a później przez pola po żniwach.


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

woda w oleju daje emulsję o siwym kolorze.

Fragment a poradnika dla kierowców przetłumaczony przez translator :lol:

- Prosty sposób wykrywania wody w oleju silnikowego jest umieszczenie kropli oleju z bagnetu na gorącym kolektora wydechowego. If it crackles (sounds like bacon frying) this is an indication of water contamination. Jeśli trzaski (brzmi jak bekon smażenia) Oznacza to, zanieczyszczenia wody. Beware that there is some risk that the drop of oil may catch fire. Pamiętaj, że istnieje pewne ryzyko, że spadek ropy może się zapalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jakieś mikropęknięcie głowicy , uszkodzona uszczelka. Wody ci nie ubywa w układzie chłodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sam wyciek z chłodnicy, to nie problem(proszek aluminiowy z stacji Orlenu) problemem jest emulsja wodno- olejowa w silniku. Po pracy i ostygnięciu silnika sprawdź stan oleju, czy nie wzrasta, a obecność wody sprawdzisz odkręcając korek oleju tak by go tylko lekko odchylić i zobaczyć czy nie leci woda, która to zbiera się na dnie misy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Witam. Mam pewną ofertę dla użytkowników K-150 (i nie tylko) otóż posiadam silnik SW-680 w bardzo dobrym stanie, istnieje możliwość zainstalowania go w ciągniku lub innej maszynie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

A jak jest z zawieszanymi sprzetami ??? np z pługiem czy agregatem czy po podczepieniu i podniesieniu tył sprzetu nie bedzie sie ciagna po ziemi? bo zauwazyłem ze tam nie ma regulacji pionowej ciegła i ono jest wyzej tego wałka, hmm jak to jest?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Generalnie regulacja pionowa powinna być w oryginalne ....skręcona na maxa i wtedy można zaspawać :) W ex zakładzie rolnym u mnie jeździli z 4m agregatem uprawowo-siewnym kverneland-accord, ja jeżdżę z pługiem obrotowym oraz przymierzam się podpiąć mój nowy nabytek - zawieszany agregat Unii 4,5m Ares TXXL z wałem kołeczkowym. Ale nie jest tak pięknie, bo wszystko wymaga przeróbek. Jak sie chce używać siewnika to sie wstawia z drugiej strony siłownik od Deta, a jak nie potrzebny WOM to się go wywala i się wstawia drugi oryginalny siłownik na prawą stronę :) A jak nadal będą takie upały to się wstawia klimę hehe :) ...sąsiad ma w bizonie ale odciął bo się przeziębiał .... jak by się uparł to by może odkupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Generalnie regulacja pionowa powinna być w oryginalne ....skręcona na maxa i wtedy można zaspawać :) W ex zakładzie rolnym u mnie jeździli z 4m agregatem uprawowo-siewnym kverneland-accord, ja jeżdżę z pługiem obrotowym oraz przymierzam się podpiąć mój nowy nabytek - zawieszany agregat Unii 4,5m Ares TXXL z wałem kołeczkowym. Ale nie jest tak pięknie, bo wszystko wymaga przeróbek. Jak sie chce używać siewnika to sie wstawia z drugiej strony siłownik od Deta, a jak nie potrzebny WOM to się go wywala i się wstawia drugi oryginalny siłownik na prawą stronę :) A jak nadal będą takie upały to się wstawia klimę hehe :) ...sąsiad ma w bizonie ale odciął bo się przeziębiał .... jak by się uparł to by może odkupił :)

 

czyli jak jest skrecone na maxa to nie powonien sie tył np pługa ciagnac po ziemi na podniesionym? a te siłowniki to o co ci chodzi ? jako wzmocnienie podnosnika ? to nie daje rady ci podniesc 4 metrowego agregatu ? ja tez chce do kirovca zaczepiac pługo obrotowy beda jakies z tym problemy ??? tzn jeszcze kirowca nie kupiłem ale moze w tym tygodniu bo to ma byc taki troche w pole troche w las i odsniezanie


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Z kierovcem jest taki problem, że ma jeden siłownik (z lewej strony) do podnoszenia. Siłownik ten bezpośrednio sprzężony jest z frezowaną rurą,podnoszącą cięgła. Niestety przy bardzo ciężkim sprzęcie rura może nie wytrzymać i się ukręcić. Jesli chodzi o pług obrotowy to też może być problem z przewracaniem. Zależy jaki pług. Niektóre pasowały by do tego sprzętu bo obracają się "do góry". Da się niektóre obrotówki zmienić, aby właśnie w ten sposób się obracały. No i jeszcze są poziomujące pługi podczas obrotu. W innych przypadkach raczej będzie trzeba robić pewne "udoskonalenia". No a jeśli chodzi o mój agregat to waży on tyle, że CVX175 prawie dęba staje bez obciążenia przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Z kierovcem jest taki problem, że ma jeden siłownik (z lewej strony) do podnoszenia. Siłownik ten bezpośrednio sprzężony jest z frezowaną rurą,podnoszącą cięgła. Niestety przy bardzo ciężkim sprzęcie rura może nie wytrzymać i się ukręcić. Jesli chodzi o pług obrotowy to też może być problem z przewracaniem. Zależy jaki pług. Niektóre pasowały by do tego sprzętu bo obracają się "do góry". Da się niektóre obrotówki zmienić, aby właśnie w ten sposób się obracały. No i jeszcze są poziomujące pługi podczas obrotu. W innych przypadkach raczej będzie trzeba robić pewne "udoskonalenia". No a jeśli chodzi o mój agregat to waży on tyle, że CVX175 prawie dęba staje bez obciążenia przodu.

 

to ile wytzyma obciazenia ta rura tak mniej wiecej ? a w ogole ile ma udzwigu kirov


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Wytrzyma tyle, ile w standardzie przewidzieli, czyli pług pięcioskibowy sztywny :)

Wtedy na pewno nie będziesz narzekał na wytrzymałość, bo nic się nie będzie działo, a jak chcesz obrotową piątkę, to albo montuj dwa siłowniki, albo szukaj T-151, tam masz dwa w standardzie i lepszą :) kabinę.

 

 

Albo jak 'robisz' w Zetorach, to pozostań wierny Czechom i rozejrzyj się za Skodą, tam są dwa siłowniki i TUZ potężny jak cholera, a i łącznik górny ma regulację pionową (trzy 'dziury' chyba tylko, ale to zawsze coś).

 

 

No chyba, że już tego T-150 masz upatrzonego po znajomości, czy coś...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Wytrzyma tyle, ile w standardzie przewidzieli, czyli pług pięcioskibowy sztywny :)

Wtedy na pewno nie będziesz narzekał na wytrzymałość, bo nic się nie będzie działo, a jak chcesz obrotową piątkę, to albo montuj dwa siłowniki, albo szukaj T-151, tam masz dwa w standardzie i lepszą :) kabinę.

 

 

Albo jak 'robisz' w Zetorach, to pozostań wierny Czechom i rozejrzyj się za Skodą, tam są dwa siłowniki i TUZ potężny jak cholera, a i łącznik górny ma regulację pionową (trzy 'dziury' chyba tylko, ale to zawsze coś).

 

 

No chyba, że już tego T-150 masz upatrzonego po znajomości, czy coś...

4 dziury ale potrzebuje kirovca 5 obrotowa to moze nie ale mam 4 lemkena wolnego obracanego gora na moje gory i doliny byl by dobry do niego a i do talerzowki


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj