Polecane posty

Radek100    0

Witam :D

Jak myslicie jaki ciągnik lepiej wybrac na 14 ha jako główny?

Df Agrofarm 85 czy jakiegoś agroplusa? Dodam że byłby głównym ciągnikiem i brałbym do niego tura klssa ziemi 3,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

@Radek100 to zależy jakie maszyny będziesz do niego podpinał agrofarm jest większy gabarytowo i pewnie podnośnik tez ma lepszy

wiec jako główny wziąłbym agrofarma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek100    0

Maszyny też planuje kupić do niego.

Duzo pracował by przy turze pod obciązeniem ok 600 - 700 kg nie więcej. Więc dlatego też zastanawiałem się nad agroplusem.

A jak jest między tymi ciągnikami ze spalaniem różni się ono znacząco?

Zastanawia mnie też to czy z pługiem 4*35 na 3,4 klasie ziemi będzie chodził chodź też są pola na których gleba jest bardzo ciężka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

4 pług będzie ciężko i lepiej brać 3 do takich ciągników, bo to daje lepsze osiągi, niektórzy pewnie myślą inaczej że jak założą 4 to będzie szybciej, ale chodzi o spalanie i zapas mocy bo nie wiadomo na jakich ziemiach będziesz robił np. za 4 lata bo jeśli kupujesz ciągnik to będziesz rozwijał gospodarstwo i może dokupisz ziemie, ja biore 3 pług ale jeszcze wał parkera, też nad wałem pomyśł jeśli po orce masz skały na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ferdek a Ty nie masz przypadkiem ładowacza już? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

ja mam z metal-fachu i polecam bo jest bardzo blisko ciągnika a tego agromaszu to nie widziałem nawet na tym ciągniku więc się nie wypowiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek100    0

@kowal995 to uważasz że do tego ciągnika lepszy bedzie pług 3*35? Mi wydaje sie ze raczej troche za mały ten pług bedzie do niego chyba że ewentualnie do agroplusa 320?

Odnosnie tura to metal-fach nie radził bym go brać sąsiad ma owe urządzenie i nie może do tej pory odżałować ze go wziął :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

wybierzesz taki pług jaki będziesz uważał za dobry, bo przecież nie widząć na jakich ziemiach robisz nikt nie jest w stanie Ci doskonale doradzić, ja brałem wszystkie kwestie pod uwage które sam uwzględniłem podczas zamawiania pługa pod siebie.

jeszcze w sprawie tura nie bierzcie polskich turów bo to strach pod każdym względem ekonomicznym bezpieczeństwa i komfortu nie lepiej wziąć stolla niemieckiego, jest drogi ale pożądna to jest rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

@radek100 bierz agrofarma a do tego tura jakiegoś o lekkiej konstrukcji udźwig max 1200 kg a jeśli chodzi o pług jeśli obrotowy to np ibis M4 z unii lub zagonowy 4x40 i myślę że sobie poradzi jeśli nie to na cięższej glebie jeden korpus sobie odkręcisz. Ja śmigam lampo 70 odpowiednik agroplusa 310 z pługiem 4x35 i jest OK gleba 4 klasa natomiast praca z turem tym ciągnikiem to tylko z balastem .Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek100    0

Lampo 70 jest troche mniejszy od agrofarma więć myśle że do niego już balatu nie trzeba będzie zakładać? no chyba że jestem w błędzie?

@bizon1 a jakiego tura proponujesz??? Ja turem takich ciężarów ok 1200 kg bym nie brał bo nie mam co chyba że jak nawóz przywiezie to ewentualnie zdjąć go z samochodu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@radek100 bierz agrofarma a do tego tura jakiegoś o lekkiej konstrukcji udźwig max 1200 kg a jeśli chodzi o pług jeśli obrotowy to np ibis M4 z unii lub zagonowy 4x40 i myślę że sobie poradzi jeśli nie to na cięższej glebie jeden korpus sobie odkręcisz. Ja śmigam lampo 70 odpowiednik agroplusa 310 z pługiem 4x35 i jest OK gleba 4 klasa natomiast praca z turem tym ciągnikiem to tylko z balastem .Pozdrawiam .

Tyle w teori a teraz jaki konkretnie tur proponujesz kolego d agrofarma? polmot warfama kiedyś montował tur 6 teraz tylko tur 6A czyli duży wysiegnik i udzwig 1650 z hydrametu tur 12 labo tur 16 również ogromna ciężka rama, z agromaszu tylko ł 106 dzwig 1650 z metalfachu coś by się znalazło ale ogólnie same duże ładowacze z zachodnich również nie wiem dlaczego zakładają duże, może tak ma być stoll f10 czy f 15 też trochę wystaje przed ciągnik, znajomy ma sigmę 4 to już przednia oś się sypneła, a co do pługów, nie wiem może jak połozyć na ten ciągnik tura z hydramet o masie ponad 1t i na niskim żółwiu może by szedł z tym 4x40 ale na glinie to po odkręceniu jednego korpusa to już będzie nieźle jęczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

to skrzypienie to raczej prowadnica sprzęgła wyżej nad pedałem sprzęgła polewać olejem jadalnym wd 40 lub czymś takim aż do skutku, czy pedał ciężko pracuje jeśli tak to tam leży przyczyna, te puknięcia nie mam pojęcia co to

Pojawił mi sie taki sam problem w agrofarmie.

Przy wciskaniu sprzęgła słychać strasznie skrzypiącą sprężyne, hałas nie pochodzi z kabiny, bo jak zamkne drzwi to prawie nie słychać go, wydaje mi sie,ze z miejsca gdzie łączy się silnik z skrzynią.

Patrzyłem tam za spręzyna ale tam chyba jest sprzęgło hydrauliczne bo jest przewód z doprowadzeniem do skrzyni ( nie ma linki ani zadnej sprężyny). Możliwe, że to skrzypi tarcza sprzęgłowa??

Ciągnik normalnie wysprzęgla, nie ma wad w działaniu. Aha, rewers w nim mechaniczny.

Czytałem na forum, jeden z uzytkowników miał taki problem, poradziłeś mu aby przesmarował prowadnice sprzęgła. Gdzie ona jest, jak się do niej dostać?? To tam po lewej stronie, w miejscu gdzie sie odkreci taki plaskik, pod nim są bezpieczniki??

Jesli byłbyś w stanie coś poradzić , to z góry dziękuje.

 

Posiadam agrofarma 410 od pewnego czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać strasznie skrzypiącą sprężyne i przy wciśnięciu pedeału sprzęgła tak do połowy odczuwam opór , przy wduszeniu dalej coś puknie tak jakby gdzieś ocoś się zawadzało ,ciągnik wysprzęgla wszystko ok ,może ktoś spotkał się z czymś takim w agrofarmie ,prubowałem odpowietrzać niby jakiś czas było ok ale pużniej puknięcie powróciło ,,

Czy awaria została już usunięta?? Bo u Mnie podobny problem się pojawił.

 

EDIT:

 

Objawy samoistnie znikneły.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomkar    0

mam pytanie czy z ładowaczem można otwierać przednią szybę

 

 

 

spoko na pewno r4 fajniejszy, w r4 jeździłem troche ale jako pasazer, ale ja oceniam ciągnik pod siebie i na moje możliwości, ja wole dopłacić i zamiast farmtracka kupić gołego lambo r3 lub explorera, no a jak kogoś stać na więcej to proszę bardzo, chyba przyznacie że taki goły pustak z sdf czy to explorer czy r3 a czy agroplus będzie lepszym wyborem niż farmtrac farmer lub jakieś składaki pronara?

ps. co do tego hydraulicznego sprzegła w kąpieli olejowej stawia większy opór i każdy musi to przyznać a jak już wałkowany był ten test to niskie spalanie zetora tłumaczyli tutaj tym że mam mniej trybów w skrzyni bo nie ma wom 1000obr lub że któryś tam stał z ukosa do maszyny pomiarowej i obciążenia większe na wałku, więc o wiele bardziej racjonalnym wytłumaczeniem wydaje mi się być te sprzegło hydrauliczne, w normalnej pracy na pewno niezauwazalny spadek mocy i wygoda, ale jak już mierzy ktoś tutaj wszystko dokładnie to wszystkich szczegółów nalezy się czepić,

co z tego że przy maksymalnym obciążeniu pali jeśli pompowtryski są bardzo oszczedne gdy ciągnik ma lekko to i tak wygrywa z zetorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy zaobserwowaliście w swoich agrofarmach r3 czy explorer3 85 szumienie z prawej strony silnika, tak jakby jakieś łożysko było zużyte i szumiało nie zwracałem na to uwagi ale wydaje mi się że kiedyś tego nie było a teraz jakby się nasilało, jak będę miał chwilę to sprawdzę ten napinacz paska klinowego bo po zimie teraz jakby się nawet nasiliło to szumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

Zna może ktoś cenę agrofarma 85 lub agrofarma 100 z rewersem elektro-hydraulicznym kilmą i szklanym dachem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

@Ferdek u mnie to samo i podejrzewam łożysko w alternatorze ale jeszcze dokładnie nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Ferdek u mnie to samo i podejrzewam łożysko w alternatorze ale jeszcze dokładnie nie sprawdzałem

hmmm u mnie tak bardziej z prawej strony osłuchiwałem różnie ze zdjętymi boczkami też i sam już nie wiem stawiałbym na ten napinacz paska klinowego albo pompkę paliwową ale na mój gust to chyba ten wentylator tak szumi lub pasek klinowy, ale najbardziej to sam wentylator tak jakby taki odgłos wydawał trzeba by poluzować pasek zdjąć i pokręcać tymi elementami i posłuchać czy nie szumią łożyska

ps. zdarzyło wam się żeby bendix nie załapał? u mnie pierwszy raz to się zdarzyło kilka dni temu dopiero za 4tym razem złapał ale teraz się to nie powtarza mam nadzieje że to pojedyńczy kaprys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

z tym szumem to myślę że tylko zimny, twardy pasek bo teraz cieplej i u mnie tego już nie słyszę

U mnie na razie bendix zawsze łapię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delacortez    4

Witam

Jeśli chodzi o aktualną cenę to mam ofertę na agrofarm 410 skrzynia 40p-40t, revers elektrohydrauliczny,wom540,540e,1000,1000e, tuz meczaniczny,klima+szyberdach,fotel pneumatyczny, 3sekcje hydrauliki cena netto 155 tyś zł + tur hydrometal 3 sekcje z amortyzacją +łyżko-krokodyl 1,4m+chwytak bel 2siłowniki=27tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Zastanawiam sie nad kupnem Agrofarma 85 Km albo 90 KM i teraz mi powiedzcie ile takie cacko pali i czy psują sie ? bo mam do wydania 166 tys kupie juz 90 KM ? czy lepszy Zetor byłby Forterra 95 km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Hej mam pytnie do czego służy przełącznik (na zdjęciach) znajdujący sie z prawej strony pod kabiną obok schodków ( nad skrzynką narzędziową) wydaje mi się, że to od hamulcy ale jaką ma role to nie mam pojęcia... wymienam własnie przewód powietrza i to zauważyłem ;p

 

zdjęcia: http://i47.tinypic.com/2sanek4.jpg

http://i46.tinypic.com/2h2f6ty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj