Polecane posty

RSM    0

Ja wybrałem T-5040 NH i jestem bardzo zadowolony, też brałem pod uwagę Agrofarma, nawet mi się z poczatku podobał, ale tylko z poczatku. W NH większa, szersza kabina, lepszy kompfort, skrzynia, rewers, hydraulika podnośnik mam wrażenie że lepiej mi pracuje niż u kolegi z sąsiedztwa na Agrofarmie (on narzeka na podnośnik).

 

Cenowo zgadzam się z przedmówcą - kiedy zaczynałem rozmowe z dilerem Deutz'a proponował cenę 30-40% wyższą od ceny jaką proponował ostatecznie. Generalnie Deutz Fahr/Lamborghini są tańsze od NH i wszelkich innych marek, ale wolę NH. Dodatkowym atutem jaki zauwazyłem przy wyborze T-5040 jest lepszy skręt. Pozatym najważniejsze jest i tak nie to co kupujesz, a od kogo - czy ma dobry serwis, częsci itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Poleć koledze co narzeka na podnośnik, pewnie ciężko mu chodzi.

Niech przesmaruje dźwigienki środkiem WD-40. Ważne, aby zalać też wewnątrz kabiny - te prowadnice po których chodzą dzwignie podnośnika ( żółta i zielona) albo popuścić śrubkę ( na klucz 10 mm ) która ściska 2 gumy. Zbyt ściśnięte gumy powodują twarde działanie podnośnika. Ja u siebie smaruje te gumki regularnie i podnośnik chodzi ledziutko :rolleyes:. I nic samo nie opada, nawet przy wjechaniu w dziurę na drodze.

Mam też pytanie:

Posiadam agrofarma z klimą w wersji z szyberdachem. W lecie zauważyłem, że włącza się tylko jeden z dwóch wentylatorów chłodzących wymiennik ciepła klimy( ten umieszczony na dachu ). Drugi nigdy się nie włączył nawet podczas wysokiej temp i klimy ustawionej na max wydajność. Wentylator jest sprawny gdyż po przepięciu do innego gniazda, załączył się. Czy w Waszych ciągnikach włączają się obydwa naraz lub drugi w razie konieczności?

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy piszecie ze z agrofarma spuszcza 30procent nawet wiec jaka jest realna cena do osiagniecia jesli za 430 z nowym dachem z klima i fotelem pneumatycznym powiedzieli mi 140tys netto??to taniej bym mial nh w lepszym wypasie...

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Jaki sprzedawca Ci zaoferował taką cenę? bo jest ona bardo atrakcyjna jak na Agrofarma 430 . . . W moich stronach to za 410 trzeba tyle zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Wejdz na strone www Deutz'a i znajdz nr tel do naszych świętokrzyskich dealerów. Najbliższy masz w Woli Wiśniowej ( za Włoszczową ). Tam poznasz najbardziej aktualną cenę. Ten upust - 30% to nie do końca taka wielka okazja. Tak jak pisałem nieco wyżej, faktycznie odejmują Ci ten procent ale co z tego jeśli masz bardzo zawyżony cennik?? Dopytaj dokładnie , bo za 140 tyś netto nie kupisz agrofarma 430 w pełnym wypasie. Taka cena to jest za wersje bez półbiegów ( skrzynia 20x20) i rewers mechaniczny ze sprzęgłem. Klima, szyberdach i fotel pneumatyczny ( dopłaca się około 200 euro netto) jest w tej cenie. Za wersje GS ( z półbiegami, skrzynia 40x40 ) to wydatek conajmniej około 160 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

marl ale popatrz sobie dokladnie na forum i w galeri jest kilka sztuk GS w full wypasie za 190brutto wiec jest to 146netto a to juz jest cena zblozona do mojej...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Poleć koledze co narzeka na podnośnik, pewnie ciężko mu chodzi.

Niech przesmaruje dźwigienki środkiem WD-40. Ważne, aby zalać też wewnątrz kabiny - te prowadnice po których chodzą dzwignie podnośnika ( żółta i zielona) albo popuścić śrubkę ( na klucz 10 mm ) która ściska 2 gumy. Zbyt ściśnięte gumy powodują twarde działanie podnośnika. Ja u siebie smaruje te gumki regularnie i podnośnik chodzi ledziutko :rolleyes:. I nic samo nie opada, nawet przy wjechaniu w dziurę na drodze.

Mam też pytanie:

Posiadam agrofarma z klimą w wersji z szyberdachem. W lecie zauważyłem, że włącza się tylko jeden z dwóch wentylatorów chłodzących wymiennik ciepła klimy( ten umieszczony na dachu ). Drugi nigdy się nie włączył nawet podczas wysokiej temp i klimy ustawionej na max wydajność. Wentylator jest sprawny gdyż po przepięciu do innego gniazda, załączył się. Czy w Waszych ciągnikach włączają się obydwa naraz lub drugi w razie konieczności?

jak się poluzuje tą śrubkę na klucz 13mm a nie 10mm to jest leciutko ale dźwignia w czasie jazdy lubi sama podjeżdzać do góry a nie opadać, ciasno może też chodzic lub się zacinać przez to sterowanie na zewnątrz musiałem podpiłować róg w tym kółku ogólnie jak pracuje tuzem to luzuje śrubkę a jak nie to dokręcam teraz się unormowało chodzi lekko i nie podjeżdza dzwignia, za to po zimie nie chciał opadać sam podnośnik dużo wd40 lałem po cieńszym siłowniku i teraz jest ok i dużo rdzy było na tłoku, także lepiej na zimę zostawiać podnośnik w pozycji opuszczonej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ferdek a z wentylatorami klimy to jak jest u Ciebie? Jak się załączają?

 

marl ale popatrz sobie dokladnie na forum i w galeri jest kilka sztuk GS w full wypasie za 190brutto wiec jest to 146netto a to juz jest cena zblozona do mojej...

Ceny są zmienne, to nie podlega dyskusji.Te informacje budowałem na podstawie rozmowy tel z dealerem. Jedni dostają większy rabat, inni mniejszy, stąd różnice. :rolleyes:

190 tyś zł brutto to nie jest 146 tyś netto. :unsure: Wyliczenie cena brutto - 23% VAT = netto jest błedne!

Przykład poprawny:

190000 zł / 1.23 = 154471 zł netto

Sprawdzam czy wyjdzie brutto:

 

146000 + 23% = brutto

146000 + 33580 =179580 zł - nie pokryła się liczba

Dopiero jak wezmiemy kwotę 154471 zł + 23% VAT = 154471 + 35528,33 = 189999,33 zł

 

Według mojego wyliczenia to netto trzeba dać 154471 zł.

Jak się myle to Mnie popraw :rolleyes:

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Odnosnie tego tricku z wielkim upustem jest to jak najabrdziej prawdziwe i tyko od dilera zalezy czy powie ci od razu ta super zawyzona czy odejmie te 30%. Jak orientowalismy sie w cenach Agrofarma 410 i na wydruku oficjalnym z cenami i wyposazeniem do wersji C i D pisze cena jednego 48 000 euro brutto i wersji D 51 000 euro brutto. I nawet diler nam tlumaczyl i jesli nie zgubilismy tej kartki to jest napisane pismem dilera ze od tej ceny odlicza sie 30% i mnozy przez aktualny kurs Euro.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tak tak jasne zgadza sie:)moja pomylka:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

Posiadam agrofarma 410 od pewnego czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać strasznie skrzypiącą sprężyne i przy wciśnięciu pedeału sprzęgła tak do połowy odczuwam opór , przy wduszeniu dalej coś puknie tak jakby gdzieś ocoś się zawadzało ,ciągnik wysprzęgla wszystko ok ,może ktoś spotkał się z czymś takim w agrofarmie ,prubowałem odpowietrzać niby jakiś czas było ok ale pużniej puknięcie powróciło ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

Mam też pytanie:

Posiadam agrofarma z klimą w wersji z szyberdachem. W lecie zauważyłem, że włącza się tylko jeden z dwóch wentylatorów chłodzących wymiennik ciepła klimy( ten umieszczony na dachu ). Drugi nigdy się nie włączył nawet podczas wysokiej temp i klimy ustawionej na max wydajność. Wentylator jest sprawny gdyż po przepięciu do innego gniazda, załączył się. Czy w Waszych ciągnikach włączają się obydwa naraz lub drugi w razie konieczności?

 

najpierw załącza się jeden, po rozgrzaniu chłodnicy załącza się drugi. zależy od różnicy temperatur miedzy wnętrzem kabiny i tej która jest na zewnątrz kiedy się załączy drugi, czasami obydwa naraz się włączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

To jest 3-pinowe gniazdo zasilające 12 V. Można podłączyć tam sterownik np: prasy rolującej lub siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Posiadam agrofarma 410 od pewnego czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać strasznie skrzypiącą sprężyne i przy wciśnięciu pedeału sprzęgła tak do połowy odczuwam opór , przy wduszeniu dalej coś puknie tak jakby gdzieś ocoś się zawadzało ,ciągnik wysprzęgla wszystko ok ,może ktoś spotkał się z czymś takim w agrofarmie ,prubowałem odpowietrzać niby jakiś czas było ok ale pużniej puknięcie powróciło ,,

Napisz do tego urzytkownika agrofoto. Ma taki ciągnik i jak widze jest obeznany z nimi. być może wie jak pomóc. Ja swojego za krótko mam, a taka usterka się nie pojawiła.

tu link do jego konta: http://www.agrofoto.pl/forum/user/2772-ferdek07/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Posiadam agrofarma 410 od pewnego czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać strasznie skrzypiącą sprężyne i przy wciśnięciu pedeału sprzęgła tak do połowy odczuwam opór , przy wduszeniu dalej coś puknie tak jakby gdzieś ocoś się zawadzało ,ciągnik wysprzęgla wszystko ok ,może ktoś spotkał się z czymś takim w agrofarmie ,prubowałem odpowietrzać niby jakiś czas było ok ale pużniej puknięcie powróciło ,,

 

A czy to puknięcie to nie czujnik ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

nie czujnik ,puknięcie dochodzi ze środka ale nie zawsze raz jest raz nie ma w kabnie słychać skrzypiącą sprężyne ciągle ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Witam...

Pękł wam kiedys przewod z powietrzem który biegnie od kompresora do tył do butli ? mnie akurat to spotkało ;/ czy ktos z was juz to kiedys wymienial i jak sie do tego zabrac ? przewod biegnie pod kabiną a dostęp tam jest zerowy ;/

z góry dzieki za odp.

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luczasa    0

Witam...

Pękł wam kiedys przewod z powietrzem który biegnie od kompresora do tył do butli ? mnie akurat to spotkało ;/ czy ktos z was juz to kiedys wymienial i jak sie do tego zabrac ? przewod biegnie pod kabiną a dostęp tam jest zerowy ;/

z góry dzieki za odp.

tak z dażyło mi sie to w zeszłym roku akurat we żniwa jak ciągnąłem 2 przyczepy ze zbożem....minimalnie sie wkurzylem w serwisie mechanik mi powiedział ze potrzeba około 2,5 m przewodu.... odcialem koncówki od starego przewodu kupilem nowy...zamontowałem do niego te koncowki ...przewod puściłem pod kabiną obok starego i wszystko w porządku...stary przewod zostaje bo żeby go zdemontowoc trzeba by pod nosic kabinę...agrofarm 100 2008r....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Napisz do tego urzytkownika agrofoto. Ma taki ciągnik i jak widze jest obeznany z nimi. być może wie jak pomóc. Ja swojego za krótko mam, a taka usterka się nie pojawiła.

tu link do jego konta: http://www.agrofoto.pl/forum/user/2772-ferdek07/

to skrzypienie to raczej prowadnica sprzęgła wyżej nad pedałem sprzęgła polewać olejem jadalnym wd 40 lub czymś takim aż do skutku, czy pedał ciężko pracuje jeśli tak to tam leży przyczyna, te puknięcia nie mam pojęcia co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Hej mam problem ze swoim r3 bo zaczyna mi cieknac przy skrzyni a dokladniej przy biegach czy kto mial juz cos podobnego

 

Jak by komuś jeszcze się pocił, to radzę wymienić te dwa symeringi, oryginalnie montowane są 16x24x5 jedno wargowe, ale lepiej o 1mm mniejsze wewnątrz czyli 15x24x5 i dwuwargowe lepiej uszczelniają

Roboty to ok 20min, odkręcenie 2 zwykłych śrub od dźwigni, 3 imbusowych trzymających ten gruby metal(blachę) wyjęcie uszczelniaczy, włożenie nowych i skręcenie. Aha i przy kupnie tych uszczelniaczy radzę kupić więcej niż dwa bo przy wkładaniu można łatwo uszkodzić, dość ciężko wchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwot    5

Mam pytanie do użytkowników agrofarma 410 czy u was też słychać czy było słychać na początku użytkowania jakby prace trybów po włączeniu wom i podczas ruszania gwałtownego głośniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj