Polecane posty

wlodiw    2

To ja jeszcze wtrące swoje trzy grosze... krzychuM powiem ci o moim doświadczeniu.... miałem pług stary grudziącki 3*30 , na podorywki doczepiałem do niego 4 skibę (do Zetora 3 cyl). Po zakupie Proximy pojechałem orac w taka sobie glinkę tym starym 3+1 ( a miałem już zakupionego TURA 4*40). I jakie było moje zdziwienie, że Proxima ciężko szła z tym pługiem, ja spodziewałem się, ze ona go rozniesie, a tu przód napęd, blokada tylnego mostu a proxa mieli kołami... (jadę sobie i myślę a po co ja kupiłem ten go Tura skoro ona ledwo co idzie z tym małym...) Na następny raz pojechałem orac ten kawałek dużym 4*40 i co... idzie bez problemów. Zaznaczam, ze warunki podczas orki były podobne... Wychodzi na to, że plug pługowi nie równy i jak jest kiepskiej konstrukcji to roboty nim nie będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mam podobne doświadczenie z dospawanym korpusem do 3x30 grudziądzckich te pługi idą ciężko!!! nawet 3x30 idzie ciężej niż można by się spodziewać, wydaje mi się ze ze starym ciągnikiem gdzie ramiona tuz mają ogromny luz jak i górny łącznik ten pług jakoś się ciągnie, ale jak ustawić takei radło konkretnie na głęboką orkę ten pług poprostu działa jak radło bardziej chając przed sobą ziemie a niżeli gładko się ślizgać, @Włodiw to co w przyszłości polecasz dla mnie 4x40? nie powiesz chyba ze z tąsamą prędkością lata proxima z tym 4x40 co z tym 4x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Czy części do tego modelu są drogie np. tarcza sprzęgłowa, lampa tylna drogowa, jakiś przełącznik z kabiny, czujnik, końcówki wtryskiwaczy? Przyglądam się temu modelowi, a użytkownicy na pewno podadzą bardziej prawdziwe ceny niż znajdę w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy u każdego u kogo pekł przewód paliwowy czy też zaczoł sączyć to pękł że lało się z tego przewodu czy tylko się pocił, oraz czy jak pękł 1 to zaraz pękł 2gi? tzn czy częściej pękał ten między filtrem a silnikiem, czy między pompką a filtrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

czy to prawda ze w Agrofarmach walek 540E jest w standardzie?? bo mi diler mowil ze tak i wycenil mi agrofarma 410 z obciaznikami, szerokimi kapciami, rewersem elektrohydraulicznym i klima na 140 tys zl netto, cena chyba nie zla. ile trzeba doplacic za przeszklony dach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Tak jest w standardzie (z wyjątkiem wersji ecoline) co do ceny powinna być lepsza.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no wiadomo, cena przed negocjacjami, ale tez nie jestem pewien czy to netto czy brutto ale cos mi swita ze mowil cos o 122 tys zl i chyba to bedzie netto a 146 tys zl to bedzie brutto. diler mowil ze jak sprowadzi sprzet na plac to zadzwoni, to sie pojedzie zobaczyc czy warto brac tego DF... rodzice sklaniaja sie ku rewersowi mechanicznemu ale mysle ze jak ojciec przejedzie sie ciagnikiem z rewersem elektrohydraulicznym to zmieni zdanie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

agrofarm tylko z hydraulicznym

1. masz miejsce dla pasażera

2. mechaniczny jest troszeczkę niedopracowany w tych ciągnikach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

agrofarm tylko z hydraulicznym

1. masz miejsce dla pasażera

2. mechaniczny jest troszeczkę niedopracowany w tych ciągnikach ^^

 

w agrofarmach już nie ma możliwości w żadnym wyposażeniu zamontowania miejsca do pasażera,

szklany dach z klimą to koszt około 3 tys Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak szkoda Ci około 2,5 tyś pln to weź r3, a jak chcesz jeszcze praze złotych oszczędzić to weź explorer3 jest tańszy od r3 o kolejne 500zł ^^, za taką różnicę w cenie to już może by tak opony większe?

Odpowiednik poprzedniego agroplusa to jest agrofarm, jako takiego odpowiednika r4 to jest tylko same silver, chyba że chodzi Ci o obecnie produkowanego agroplusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

na te 3 tys zl nie leci, ale gdzies czytalem w tym temacie ze do R3 mozna wizac EHR, prawda to?? bardziej mi sie DF podoba no ale jak mozna lepiej wyposazyc R3 to czemu nie. szukam ciagnika w przedziale cenowym 160-170 tys zl brutto a za tyle kupie juz Agrofarma z rewersem EH, klima, szerokimi kolami i obciaznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

na te 3 tys zl nie leci, ale gdzies czytalem w tym temacie ze do R3 mozna wizac EHR, prawda to?? bardziej mi sie DF podoba no ale jak mozna lepiej wyposazyc R3 to czemu nie. szukam ciagnika w przedziale cenowym 160-170 tys zl brutto a za tyle kupie juz Agrofarma z rewersem EH, klima, szerokimi kolami i obciaznikami.

 

w agrofarmie, r3 nie ma EHR...

ale jako ciekawostkę powiem, że podobno przymierzają się do wprowadzenia bezstopniowej skrzyni, która już prawdopodobnie jest dostępna w Niemczech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja miałem na 2009 rok kalendarz od dilera DF i tam już był Agrofarm TTV, bodajże na grudzień. Czyli planowano je już od dawna. Wystawione były chyba też na jesiennej Agritechnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

odnośnie ciągnika sprzęt super ;[ ale jedynie co mi się w nim nie podoba to umieszczenie/dostęp do pompki jak się ciągnik zapowietrzy ;[ no i na odpowietrzenie tez zajmuje trochę czasu i można się zmeczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam mam ponad rok agrofarma 100 z wzmocniona hydraulika a na mechanicznym rewersie

zrobilem ponad 350 mtg. Moje zdanie to super ciagniczek chociaz ma tez wady Spalanie wedlug mie ma spore malo miejsca w kabinie ale to daje lepsza widocznosc bez obciazenia tez w pole nie ma co wyjezdzac ja zalozylem mu 450 od mtz na przud i prawie po 100 na kolo i teraz moge powiedziec ze jest silny bo wczesniej to nawet z 1 pprzyczepa kukurudzy mial poslizg a teraz dwie to dla niego zabawka duzy plus nalezy mu sie za zwrotnosc i widocznosc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

odnośnie ciągnika sprzęt super ;) ale jedynie co mi się w nim nie podoba to umieszczenie/dostęp do pompki jak się ciągnik zapowietrzy :D no i na odpowietrzenie tez zajmuje trochę czasu i można się zmeczyć...

nie jest źle z tą pompką ale odpowietrzyć go po wymianie filtra dokładnego oczyszczenia to ciężko jest i długo trzeba kręcić, ale spóścić wode z odstojnika to się nie zapowietrza nawet, mnie to najbradziej wkurza cena filtra paliwa 52zł !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W cenniku mam już wyszczególniony model Agrofarma 420/430 ProfiLine wyposażonymi w przedkładnie 60+60 i są standardowo wyposażone w EHR.

Więcej info <link>

 

Ceny:

420 PL - 174,2tys zł netto

430 PL - 188,9tys zł netto

Ceny do negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Heniuś nie tak dawno polemizowaliśmy o opłacalności produkcji mleka i możliwościach inwestycyjnych i stwierdziłeś że przy 40 krowach nie ma kasy na nowy ciągnik a teraz napisałeś że agrofarm za ponad 2 stófki to nie jest źle? Czyżby w Twojej mleczarni ceny podnieśli, przecież możesz mieć agrofarma ecoline prawie za połowę tej kasy!!!, wolał bym agrofarma ecoline i najmniejszego agroplusa też w wersji ecoline jak płacić za tą bezstopniową skrzynie, bo tyle mi wychodzi droższy ciągnik, dokładnie o gołego małego agroplusika :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem czy pamiętacie-ale swego czasu tyle potrafił kosztować Agrotron-i to brutto !-niedługo będziecie się cieszyć że zwykły Zetor kosztuje tylko 250 tys-no bo przecież połowa na PROW biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@Ferdek, nie wiem ile moze kosztowac Fendt 210 Vario, ale napewno nie 200 tys zl tylko ponad 250 tys, wiec za tego DF to nie jest drogo. co do kupna ciagnika to tez bede kupowal, ale nie taki drogi. jesli jest mozliwosc, aby wziac ciagnik na PROW to czemu nie, ale bez przesady. na pierwszy nabor bedziemy brac do 300 tys zl wiec na ciagnik mozemy wydac 165-185 tys brutto a reszta to na maszyny bedzie. jak bym mial kupowac teraz za gotowke to nigdy bym nie inwestowal w nowe maszyny. moj sasiad wzial maszyny za prawie 400 tys zl i widac ze ma male problemy, po prostu nie ma co brac na raz za taka kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie i tak przy odsprzedaży po min. 10 latach straci się polowe hajsu za ciągnik. Jeżeli taki TTV będzie pisząc kolokwialnie tłuczony, to jest sens kupna. Jeżeli nie to osobiście nie pchałbym się w skrzynie bezstopniową przy tak niedużym ciągniku, bo i tak nie wykorzysta się potencjału. Po drugie koszt skrzyni w stosunku do traktora jest wysoki, a wzrost wydajności ciągnika nie współmierny do poniesionych nakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj