Polecane posty

Dawid777    0

Zapytaj w dziale "ceny ciągników"

A na ile ha ten Agrofarm 85 żeby był wykorzystany tak w 70%?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

witam

mam pytanko co do mojego Agrofarm'a 85GS otóż można powiedzieć, że syczy mi coś w nim w okolicach lewego tylnego koła (mam go dopiero od paru dni) i nie wiem czy to tak ma być czy nie?? po prostu nie zwróciłem na to uwagi jak mi go przywieźli i jak byłem u dealera liczę na waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zależy jak syczy ale w r3 u mnie też różne rodzaje dzwięków się wydobywały jak jakieś syczenie itp raczej to normalne jak pracuje chydraulika i się nie przejmuj w okresie docierania różne jeszcze inne odgłosy zaobserwować możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

ale to syczy gdy ciągnik jest na wolnych obrotach bez włączonych rzeczy no i tylko z lewej strony koła a z prawej nic no i to całkiem nie tak cicho (jesli stoisz z przodu ciągnika to nie slychac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7
witam

mam pytanko co do mojego Agrofarm'a 85GS otóż można powiedzieć, że syczy mi coś w nim w okolicach lewego tylnego koła (mam go dopiero od paru dni) i nie wiem czy to tak ma być czy nie?? po prostu nie zwróciłem na to uwagi jak mi go przywieźli i jak byłem u dealera liczę na waszą pomoc

 

Nie przejmuj się u mnie też syczy i nic się w związku z tym nie dzieje bo to na pewno jest zawór bezpieczeństwa od pneumatyki, który jest właśnie z lewej strony gdześ tam koło zbiornika z powietrzem. Ten typ tak ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

dzięki za wszystko rozumiem że nie muszę wzywać serwisu :) ale poruszę ten temat kiedy przyjadą na przeglad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

a po pracy r3 to trzeba go zostawić na 2min żeby turbina ostygła?? tak mi mówił diler. robicie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Jeśli chodzi o ekspluatację ciągników z turbiną czy samochodów to jak go odpalisz to go od raz nie gazujesz tylko spokojnie ruszasz. Natomiast jak chcesz zgasić silnik to musi popracować na wolnych obrotach i dopiero go gasisz. Np jak wieżdżasz do garażu to możesz go zgasić odraz gyż manewrujesz na małych obrotach silnika, ale np jak jedziesz w transporcie czy pracujesz z jakąś maszyną to przed z gaszeniem trzeba trochę poczekać.

 

Jeśli chodzi o odgłosy syczenia to w R3.100 znajomego jest tak samo, a ponadto słychać pracującą sprężarkę od układu pneumatycznego. Natomiast w R2 jest to inaczej rozwiązane i nie ma już tego odgłosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Głównie chodzi o to, żeby nie gasić silnika na rozpędzonej turbinie gdyż przestanie ona mieć smarowanie i po kilku takich katuszach szlag ją trafi...

PS: Jeśli pracujesz np. na polu w pługu przy obciążeniu bliskiemu maksymalnemu i po pracy wracasz do domu ciągnikiem z pola to wcale nie musisz już studzić turbiny wystarczy, że przed bramą swojej posesji zejdziesz z wysokich obrotów ciągnika i wjedziesz na podwórko na obrotach na których turbina nie pracuje :) W czasie jak Ty będziesz wpadał na podwórko turbina zdąży się ochłodzić :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jak w odwrotnej sytuacji, np rozworze obornik i 10 min pracuje z rozrzutnikiem 10 min zgaszony na załadunek i tak z 15 razy to co lepiej nie gasić za każdym razem na załadunek, czy moge spokojnie gasić, bo w większości pracuje na obr 1200-1400 obr bo na mój rozrzutnik tyle styknie, a turbo załącza się po przekroczeniu 1500 obr, a więc jeśli nie przekraczam tej granicy za którą silnik dostaje kopa od turbo to dla turbiny nei zaszkodze częstym gaszeniem?

 

2ga sprawa po odpaleniu zimnego ciągnika ważne żeby jak naszybciej "złapał" te 80stc więc jazda na niskich obr i niższym biegu owocuje tym że po 20-25 min ciągnik zaczyna sie rozgrzewać, a praca na obr 1600-2000 obr po krótkim czasie po odpaleniu sprawia że w 4-5 min mam odpowiedniątemp więc która opcja zdrowsze dla turbo i silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

@Ferdek07 jak odpalasz zimny silnik to go nie gazujesz, gdyż zanim olej dotrze do najdalszych punktów to zajmuje mu to trochę czasu tak około minuty.

Poprostu jak go odpalisz to możesz odraz jechać. Zalecają pozostawić silnik na obrotach biegu jałowego np. w koparkach żegy złapał temeratury gdyż tam nigdzie nie jedziesz i odrazu dajesz obciązenie. Natomiast w samochodach czy ciągnikach nie daje się odraz obciążenia, najpierw jedziesz czy zapinasz maszynę mija wtedy kilka minut silnik złapie trochę temperatury olej dojdzie do najdalszych punktów i można wtedy zwiększać stopniowo obciążenie, a po osiągnięciu np. 80*C można już obciążyć silnik.

Jeśli chodzi o gaszenie przy wożeniu obornika to powinieneś gasić ciągnik możesz tego nie robić przy pierwszym ładowaniu, a przy następnych to i tak silnik masz ciepły i Ci nie zdąży wystygnąć :)

 

A jeśli chodzi o załączanie turbiny nie jest to prawdą, że przy mniejszych obrotach nie pracuje. Turbina przy mniejszych obrotach silnika obraca się powoli ale nie tłoczy powietrza, dopiero przy większych obrotach zaczyna doładowywać silnik.

Jak silnik pracuje to jego obroty to około 2000obr/min, a turbiny nie pamiętam dokładnie ale bliski 8000-10000obr/min w samochodach osobowych są jeszcze większe to jak zgsisz silnik to zanim tyrbina się zatrzyma mija trochę czasu, a jak silnik nie pracuje to nie daje oleju i turbina kręci się bez smarowania. Kilka takich manewrów i po turbinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Pewnie chodziło Ci o mojego posta w którym pisze, że turbina "nie pracuje", a nie, że się nie kręci lecz jak sam napisałeś, że turbina podczas pracy(doładowując) osiąga nawet i 10k obrotów więc dużo dłużej jej zejdzie zatrzymać się z tych 10k obr. niż z np. 1500-2000 obr/min i właśnie o to mi chodziło, że przed zgaszeniem silnika dobrze jest utrzymać jej (turbinie) obroty takie na których nie wykonuje swojej zamierzonej pracy.

większości pracuje na obr 1200-1400 obr bo na mój rozrzutnik tyle styknie, a turbo załącza się po przekroczeniu 1500 obr

Twoja turbina przy tych 1500 obr/min także pracuje tylko po prostu dopiero zaczyna ona doładowywać silnik i przy czym samym osiąga większe obroty.

Poniżej tych 1500 obr/min oczywiście się ona obraca lecz nie "pracuje"-nie spełnia określonej roli.

 

Czyli wnioskując czym mniejsze obroty silnika masz przed zgaszeniem ciągnika tym krócej musisz "studzić" turbinę.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0
Jeśli chodzi o ekspluatację ciągników z turbiną czy samochodów to jak go odpalisz to go od raz nie gazujesz tylko spokojnie ruszasz. Natomiast jak chcesz zgasić silnik to musi popracować na wolnych obrotach i dopiero go gasisz. Np jak wieżdżasz do garażu to możesz go zgasić odraz gyż manewrujesz na małych obrotach silnika, ale np jak jedziesz w transporcie czy pracujesz z jakąś maszyną to przed z gaszeniem trzeba trochę poczekać.

 

Jeśli chodzi o odgłosy syczenia to w R3.100 znajomego jest tak samo, a ponadto słychać pracującą sprężarkę od układu pneumatycznego. Natomiast w R2 jest to inaczej rozwiązane i nie ma już tego odgłosu.

 

 

U mnie też w R3100 słychać spręrzarke jak chodzi. I zawsze po robocie trzeba z trzy minuty poczekać i potem go zgasić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

że co turbine słychać po zgaszeniu przez chwile? bez przesady jak pracuje w zakresie 1200-1400 obr na tą minute przed gaszeniem to spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

a ja mam pytanie co do biegów ;)

odpalam ciągnik i wrzucam jedynkę często są problemy z jej wrzuceniem ciężko się wrzuca \

czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

oleje gdy są zimne stawiają duży opór szczególnie przy bardziej rozbudowanych skrzyniach... może to mieć jakiś wpływ na te trudności z włanczaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

U mnie też dosyć ciężko się włącza jedynkę, może jeszcze za mało używane są te traktory? Z wiekiem pewnie się to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Tak jak pisał @rom19 jest to wina zimnego-gęstego oleju. Zapewne jak ciągnik się rozgrzeję to biegi wchodzą elegancko, prawda? ;>


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak ciągnik się rozgrzeje to też ciężko wrzuca się jedynkę, ale dzwignia od reduktora już sie dotarła i przełącza się zakresy bardzo lekko.

ps. czy zdażyło się komuś też przy dużej szybkości wpadnie się w bardzo duże wyboje i odruchowo ujmuje gazu to kabina potrafi wybić 5tkę lub rewers na luz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0
jak ciągnik się rozgrzeje to też ciężko wrzuca się jedynkę, ale dzwignia od reduktora już sie dotarła i przełącza się zakresy bardzo lekko.

ps. czy zdażyło się komuś też przy dużej szybkości wpadnie się w bardzo duże wyboje i odruchowo ujmuje gazu to kabina potrafi wybić 5tkę lub rewers na luz ?

 

Jak wzuczasz jedynke to rewers weż na luz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
a czy maszyny od tego traktora pasowały by do k100??? np. agregat upr-siew 3m???

 

Pasowały by chodź niektóre mogły by być za małe.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj