Polecane posty

piootr    4
@piootr-czyli zapewne nigdy więcej MF-a na podwórku ? :) -jak tak czytam Twoje posty.

Też już możesz potwierdzić że DF pali połowę tego co JD ? ;)

Tak się zastanawiam ile mocy może zabierać sprężarka-czasami w belarce urządzam hardcore :) dla jelonka (jakieś takie dziwne chmurki po moim niebie śmigają-no i trzeba szybko coś zebrać) i czasami przydałoby się te parę koni jeszcze-a sprężarki i tak praktycznie nie używam

 

pewnie pali więcej jak twój   a odnośnie pierwszego stwierdzenia w twoim poście to tak jak piszesz

 

 

@mirasek  śruby już powklejane  , cały dzień  zeszło bo sporo roboty  , trzeba zbiorniki paliwa odkręcać , koła , podłoge w kabinie  , olej ze skrzyni wypuścić  

 

tam gdzie ciagnik  nie był rozkręcany  to nie podkręcały się  a te co skręcane były przy naprawie na gwarancji  to sie poluzowały

 

pociesze cię  że  śruby są  z gwintami calowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
tam gdzie ciagnik  nie był rozkręcany  to nie podkręcały się  a te co skręcane były przy naprawie na gwarancji  to sie poluzowały

To sporo wyjaśnia... :) Prewencyjnie zajżałem do swojego co tam sie dzieje i niestety musze tu niektórych zmartwić, nic sie nie dzieje ;)

 

pociesze cię że śruby są z gwintami calowymi :)

Ale ja sie wcale nie smuce :) Nie ukręciłeś żadnej przy dokręcaniu? Na co je powklejałeś?

 

912 też sie rozkręcał właśnie po rozpoławianiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A tak poważnie piootr-ile ten Agrofarm wciąga ?-wiem że na dotarciu może być różnie-ale wiem też że co jak co ale (w odróżnieniu od co niektórych-dzisiaj właśnie usłyszałem od pewnego gościa że jego Zetor 5340 z Kvernelandem 3 na resorze pali 7-8 l/ha w głębokiej orce ;) )-Ty bajek nie opowiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ mirasek Z lewej strony to jest miejsce że mozna by ukręcić ale z prawej to lipa konkretna , 1 całekiem wyleciała ale jakoś mieli na mełgiewskiej taką śrube , powklejałem na klej o sredniej wytrzymałości

 

Twój nie chodzi z turem i to jest to , ja całęgo 1014 rozrzuciłem w garażu na czynniki pierwsze i po skręceniu trzymał sie kupy 3 lata

 

@ jaro ile pali to ciężko powiedzieć wlałem 240 l w sumie od kąd go kupiłem to zrobione jest 33h i jeszcze jest sporo w zbiorniku , z najcięższych prac to ciaganie przyczepy o wadze 16-17 t , a tak to lekkie prace , zobacze ile będzie palił z rozrzutnikiem dzisiaj ojciec tylko 3x wywiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr a w skrzyni wszytko jest ok???nic się nie pogubiło??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam91DF    0

ciekawe nalalismy pełne baki mamy te same prtasy rolujace i przez godzine ja zrobiłem 24 i on 24 bele i co on doJD wlał 10 a ja do DF 5

i co wy chcecie 80 koniami robic hahaha trzy kosiarki ta 12 ton rozrzutnik pług 4 skiby obrotowy ;) a potem w baku wir hehe a tak wogóle same i lambo był pierwszy czy DF a ciekawe jakie ceny bedą jak bedzie trzeba sprzedac taki ciagnik uzywany daje gwarancje ze DF bedzie droszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ciekawe nalalismy pełne baki mamy te same prtasy rolujace i przez godzine ja zrobiłem 24 i on 24 bele i co on doJD wlał 10 a ja do DF 5

i co wy chcecie 80 koniami robic hahaha trzy kosiarki ta 12 ton rozrzutnik pług 4 skiby obrotowy ;) a potem w baku wir hehe a tak wogóle same i lambo był pierwszy czy DF a ciekawe jakie ceny bedą jak bedzie trzeba sprzedac taki ciagnik uzywany daje gwarancje ze DF bedzie droszy :)

Jak takie coś piszesz to kompletnie nie wiesz jak wyprofilowany jest bak w JD-a druga sprawa-ciekawe kto kogo kupił DF Same czy tak jakoś na odwrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
ciekawe nalalismy pełne baki mamy te same prtasy rolujace i przez godzine ja zrobiłem 24 i on 24 bele i co on doJD wlał 10 a ja do DF 5

i co wy chcecie 80 koniami robic hahaha trzy kosiarki ta 12 ton rozrzutnik pług 4 skiby obrotowy ;) a potem w baku wir hehe a tak wogóle same i lambo był pierwszy czy DF a ciekawe jakie ceny bedą jak bedzie trzeba sprzedac taki ciagnik uzywany daje gwarancje ze DF bedzie droszy :)

Oj nie ma co sie zachwycać że ciągniki takiej smej mocy tylko innych marek moga spalić 2 razy więcej niż ten drugi bo to przesada może być mała róznica ale bez przesady nie dwa razy tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kto juz jest po pierwsym przeglądzie? ;)

Czy jest jakas tańsza alternatywa dla tych oleji sdf po 18zł/l robił ktoś drugi przegląd po 250mtg bo tam praktycznie nic nie ma do roboty więc jak mam 300zł płacic za samą robocizne :angry: to ja dziękuje,

 

zna ktoś ceny filtrów powietrza i kabinowego, oraz czy są polskie odpowiedniki filtrów do skrzyni i silnika, bo znalazem tylko foltr paliwa z filtronu do tyc silników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Kto juz jest po pierwsym przeglądzie? ;)

Czy jest jakas tańsza alternatywa dla tych oleji sdf po 18zł/l robił ktoś drugi przegląd po 250mtg bo tam praktycznie nic nie ma do roboty więc jak mam 300zł płacic za samą robocizne :angry: to ja dziękuje,

 

zna ktoś ceny filtrów powietrza i kabinowego, oraz czy są polskie odpowiedniki filtrów do skrzyni i silnika, bo znalazem tylko foltr paliwa z filtronu do tyc silników

I to tyle byłoby na temat taniego serwisu SDF-jakiś czas temu napisałem "A ja Cię Timasz muszę zmartwić-bo gdzieś już kiedyś pisałem ile te przeglądy mogą kosztować i wiem doskonale że to czytałeś-powiedz mi czym różnią się ceny olejów,filtrów w JD od tych w Lamborghini,Same czy DF-jest to taka drastyczna różnica-czy np.Fuchs czy inny Shell tej samej klasy różnią się ceną w zależności od tego czy lejemy go do JD ,Fendta czy Lamborghini ?-kompletnie nie mogę retoryki co poniektórych pojąć (rozumieć to rozumiem ino pojąć nie mogę )."-teraz do tego mogę jedynie dodać że mój olej kosztował 14,20 zł/l a robocizna 180 zł (luknąłem w fakturkie :))-ale jak coś to serwis JD jest najdroższy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Fotki jego ciągnika były na AF bo ja widziałem ale zostały usunięte tylko nie wiem dlaczego?

Moze Ferdek07 powiedziałby nam dlaczego usuną fotki swojego ciągnika?

.śledzę dokładnie historie ferdka na af (poza ostatnimi dwoma miesiącami) i mimowolnie nasuwa mi się taka myśl - ferdek nie kupił żadnego ciągnika . może i wstawił jakieś foty ale sprzet jest kumpla wujka lub innego pociotaka. pamięta ktoś tematy założone przez ferdka "hiperinflacja" "drożejąca ropa" "upadek mleczarstwa" i wiele podobnych . i on miałby zaciągnąc kredyt długoterminowy? nie wierze. tak więc mysle że ściemnia jak zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Normalnie brak wiary w drugiego człowieka ;) Nie neguje prawdziwości zakupu Ferdka, a jak tam jest naprawde to już jego sprawa. Może odważniej podszedł do tematu, bo mimo nieciekawej koniunktury coś trzeba robić a żeby coś robić to trzeba mieć czym. W obliczu ostatnich zjawisk cenowych każdy ma jakieś tam obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Post Wojtasa pozostawiam bez komentarza ;) chociaż koejny raz publiczne ataki nie są niczym miłym

 

Co do tematu, to jak by ktoś robił przegąd po 200 mtg prosił bym o napisanie szczegółów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2
.śledzę dokładnie historie ferdka na af (poza ostatnimi dwoma miesiącami) i mimowolnie nasuwa mi się taka myśl - ferdek nie kupił żadnego ciągnika . może i wstawił jakieś foty ale sprzet jest kumpla wujka lub innego pociotaka. pamięta ktoś tematy założone przez ferdka "hiperinflacja" "drożejąca ropa" "upadek mleczarstwa" i wiele podobnych . i on miałby zaciągnąc kredyt długoterminowy? nie wierze. tak więc mysle że ściemnia jak zwykle

 

 

A może to nie ściema, tylko logiczne zachowanie. Zakup nowego ciągnika, to nie to samo co zakup roweru za 1000 zł.

Drożejąca ropa i niepewnośc na rynkach finansowych to nie jest bajka! Tylko rzeczywistośc.

Osobiście nie interesuje mnie to, czy Ferdek kupił lambo czy nie kupił, to jest jego sprawa. Każdemu mogą się plany zmienic w najmniej oczekiwanym momencie. Czytam opinię Ferdka na różne tematy, czasami się z nim zgadzam, a czasami nie. Natomiast stanowczo protestuje przed tym, że czyjąś ostrożnośc nazywa się ściemnianiem.

 

Ja bardziej nie rozumiem tych co napalają się na nowy sprzęt, zaciągają ogromne zobowiązania na wiele lat po to tylko aby od sąsiadów za bardzo "nieodstawac" albo wręcz przeciwnie "odstawac".

Banki nie są po to aby realizowac czyjeś marzenia, tylko po to żeby zarabiac. I jak komuś się "noga powinie", to oni ostatnie buty ściągną Ci z nóg i nikt sobie z tego powodu wyrzutów sumienia robił nie będzie.

Więc moim zdaniem warto się trzy razy zastanowic i zapytac, niż raz mocno żałowac.

 

Oczywiście bez urazy ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

słyszeliście o tej skrzyni "GS"(w agrofarm) co powiecie na jej temat często się psuje?

są tam półbiegi i sprzęgło w guziku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalp    0

jaka jest wysokośc realna tego ciągnika agrofarm 85 gs z klimatyzacją zewnętrzną tzn.taka na dachu ciągnika?o ile jest wyższy od ciągnika ze zwykła klimatyzacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

z tym "grzybkiem" na dachu lepiej wygłada :lol:

a teraz na serio: ten GS jest wadliwy? jakie problemy mogą wystąpic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wadliwi, to są ci którzy jak ognia boja się ułatwień w pracy ciągnikiem, takich jak EHR, elektro-hydrauliczne sprzęgło itp :lol: GS nie jest wadliwy, on jest tylko przyjemniejszy w obsłudze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja byłem w tej komfortowej sytuacji że sam decydowałem o wyborze ciągnika :lol: Najlepiej gdyby ojca mógł przekonać ktoś w jego wieku, mający duże doświadczenie w tych sprawach, jako przykład można podać że sprzęgło elektro-hydrauliczne jest duuuużo bardziej żywotne niż zwykłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj