Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
antonio8    0

czy moze ktos z was mial problemy ze skrzynia w lampkach badz rolerkach bo ostatnio w moim lampku zaczely dochodzic dziwne dzwieki ze skrzyni jakby skrzypienie, ale to tylko przewaznie przy szybkiej jezdzie na 3 badz 4 biegu.ma moze ktos jakies sugestie co to moze byc? sam mysle ze moze jakies sruby sie poluzowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio8    0

napewno nie bo przy ruszaniu zrywaja sie tylko tylne kola wiec napewno naped jest rozlaczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja w lampo 70 w ostatnio zmieniałem pompę hydrauliczną i uzbierało się z robocizną prawie 3 tys. trochę drogo ale co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy moze ktos z was mial problemy ze skrzynia w lampkach badz rolerkach bo ostatnio w moim lampku zaczely dochodzic dziwne dzwieki ze skrzyni jakby skrzypienie, ale to tylko przewaznie przy szybkiej jezdzie na 3 badz 4 biegu.ma moze ktos jakies sugestie co to moze byc? sam mysle ze moze jakies sruby sie poluzowaly.

na jakich obrotach jak jedziesz? na niskich obr może coś przybuczeć ale na wysokich obr to dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio8    0

ostatnio probowalem go na wszystkich biegach.no i to dziwne skrzypienie pojawia sie tylko na zajacu na 3 i 4 biegu czasami mozna uslyszec na 2 ale to juz sporadycznie.dzwiek ten bylo slychac tez jak go rozpedzilem do maksimum i wzielem na luz.moze to jakies lozysko?podnosilem go tez i luzu na kolach nie ma.od obrotow te dzwieki nie zaleza.

ostatnio zauwazylem ze dzwieku nie slychac gdy jest zalaczony naped.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Witam, ja mialem same roller 70 ale w tym roku go sprzedalem (byl to ciagnik z 2001r). Zaczyna mi sie juz psuc, lecial olej z przednich kól oraz z pod ciagnika ( nie przygladalem sie nawet z kad dokladnie bo go juz sprzedawalem) oraz skrzynia juz wyla. A poza tym robilem przy nim sprzeglo koszt 2500zł, cieply nawiew niedzialal. Plusem tego ciagnika jest rewers, szybkosc nawet do 40 km/h, skretnosc i przyjemnosc jazdy, minusami bylo silnik 3 cylindrowy + turbo laczac sie z waga ciagnika (ok 3200kg) byl tak cieki ze glowa mala. W agregacie 3,6 mial zaciezko w plógu 3x35 tez, w prasie metal fach jak chodzil na slomie przez caly dzien to ciagnikiem wracalo sie bez hamólcy. Ciagnik jest dobry do lekkich robót, w plógu spalal mi napodobe jak silnik 6 cylindrowy. Jak by ten ciagnik mial silnik 4 cylindrowy + troche wieksza mase bylby juz odrazu lepszy. Sprzedalem go i dolozylem 10 tys i kupilem nowego Belarusa 90KM. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile mtg natłukłeś tym rollerem, przez te 9 lat? o co chodzi z tą prasą metalfach i wracaniem bez "hamólcy"? No i jak przesiadka na belarusa, jak komfort i ergonomia? Kłopotów z układem paliwowym nie miałeś, na jakich paliwach latałeś rollerkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

natłuklem mu 3500 mtg, chodzi o to ze prasa metalfach jest pras walcowa, wiec jest ciezsza dla ciagnika niz prasa lancuchowa, znajomy prasuje taka sama prasa zetorem 70 KM silnik 4 cylindrowy i on chodzi w niej dobze, moze lepiej dobijac i mu sie nie grzeje. Jak caly dzien prasowalem slome to wracalem bez hamólcy bo ciagnik tak sie rozgrzal bo mial za ciezko, na sianie mial ciagnik lzej ale takiego zadowalajacego efektu zbicia nie bylo, gdyby byl silnik 4 cylindrowy jak w zetorach to by bylo gites. Co do przesiadki do Belarusa to w Belarusie brakuje tego rewersu i wiadomo ciagnik jest troche dluzszy co z tym idzie miej skretny jak roller, kamfort jest na podobe, ale belarus ma swoja sile i mase. CO do paliwa to jezdzilem na ropie :) z cpn-ów zadne jakies specjalne i nie maielm problemów z ukladem paliwowym Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio8    0

wydaje mi sie ze znalazlem przyczyne tych dziwnych dzwiekow. lozysko ktore trzyma walek ktory idzie od skrzyni do przedniego napedu dostalo luzow w obudowie i to trzeszczalo przy wiekszych predkosciach. a odnosnie supermana to sie dziwie ze mowisz ze mial za ciezko w plugu 3x35 bo u mnie ciaga 3x40 tura uni i idzie spokojnie przy glebokiej orce tak na 25cm i ze spalaniem jest dobrze bo wychodzi mi gora 11 litrow na hektar.a zeby temperatura skoczyla do polowy to juz naprawde trzeba go pomeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

jak się chce skatować traktor to przy każdej robocie się skatuje ja mam lampo 70 w z 2006 roku i mama 3500 mtg. i nie narzekam chociaż traktor robi ciężki w lesie to uważam że jest wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

kolego superman- to ile ci palil ten roller ze porownujesz jego spalanie do silnika 6 cylindrowego chyba chodzi Ci o to ze na jednostke obszarowa spalal podobna ilosc ON bo chyba nie na godzine?

 

pozatym nie wiem jak ma sie rozgrzanie ciagnika do braku chamulcow u mnie tez czesto solidnie roller dostaje po garach i jeszcze nigdy nie bylo tak zeby sie zagrzal i nie mail chebli pozatym zagrzac ten silnik to juz sztuka niesamowita kiedys sie pofatygowalem zeby go skatowac i tylko do polowy wskaznik dochodzil

co do agregowania tak malego ciagnika z agregatem 3,6 metra to juz rozpusta hehe ale u mnie chodzi z plugiem 4x35 na 4 klasie i daje rade a na 3 to juz trzeba uwazac

ogolnie szalu nie ma ale ja bym nie wymienial na belerusa mam mtz i nie chce nim jezdzic jednak rollerkiem lepiej sie pracuje

ale kazdy moze miec odmienne zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

zaraz tyle samo co ciagnik 6 cylindrowy to moze nie spali ale chodzi mi o to ze gdy ciagnik ma co robic (chodzi mi o rollera) to pije jak smok, u mnie pracowal na 2 klasie glina to co mialem orac w 2 skiby? jesli porównac z ciagnikiem 6 cylindrowym który chodzi w tym samym sprzecie to 6 nie ma co robic i wlasnie dlatego malo spali, chodzi mi o to ze roller nie nadaje sie na ciagnik gówny najwyzej na pomocniczy. Jesli chodzi o temperature silnika to dochodzila maxymalnie do 1/3 na zegarze ale po calym dniu pracy hamólcy nie bylo. O ciagnik zawsze sie dbalo na czas sie oleje wymienialo, smarowalo, co sie zepsulo to zaraz sie naprawialo. Wlasnie dlatego kupilem ciagnik 6 cylindrowy do ciezkich prac i Belarusa do prasy zeby odciazyc Rollera. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a tak trzeba było na 2 skiby robić głupoty gadasz jeśli na tym samym polu 6tka nie będzie miała co robić a roller zdychał sam robiłem takie pole bo gościu ma takie właśnie gliny że c 360 na 2 skiby zdycha i najmuje do orki, robił to rok wcześniej r4 105 z pługiem vario zechlał 20 l w godzinę i 10 min ja męczyłem to 2 godz to w 4x30 i miał cieżko oj ciężko

ps. kupiłeś belarusa odciążyć rollera? wyżej napisałeś że sprzedałeś rollera dołożyłeś 10 tyś i kupiłęś belarusa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj