Polecane posty

Tobiasz912    1

Mieliście jakieś poważne problemy z Same Roller 70 bo mam zamiar kupić takiego ? B)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Chodzi Ci o używany sprzęt z 3 garowym silnikiem chłodzonym powietrzem ?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie prawda nowy jest teraz dużo tańszy, jest nowa wersja dorado w wersji target, a wersja target różni się tylko kabiną i jest jak w starszym rollerku, a dorado w normalnej wersji jest już jak agroplus i jest tańszy, więc jeśli szukasz używanego to na pewno będziesz zadowolony z nowego ciagnika ze starą deską rozdzielczą i kabiną jak w rollerze a fotel jest już fajniejszy, a cena za model 70km 3 cyl turbo jak się będziesz dobrze targował to na szerokich gumach poniżej 100 tyś powinieneś spokojnie kupić, ten bez turba jeszcze dużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0
, ten bez turba jeszcze dużo taniej

 

W Czarnocinie ten bez turba za 95tyś nawet z obciążnikami! I cena pewnie jeszcze do negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Kolega się pytał o poważne awarie a nie o cene nowego traktora, ja mam rollera 70 8 lat i poważnych awarii nie miałem, polecam poczytać podobne tematy jakie są na forum tam można się wiele dowiedzieć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Dzięki że to napisałeś bo kilka dni nie miałem neta. Pozdro :)

 

Nie cytujemy poprzedniego posta!!!-mod


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

szkoda że już nie produkują tych rollerków. fajne ciągniczki "były" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Mój kolega ma Roller'a 70 z turem4 śmiga jak nic, żadnych awarii poważnych ma cos ok.3500mtg . Traktor bardzo zwrotny i taki do "ręki" do prac koło domu niezastąpiony ale też dodam ,że przez około chyba 5 lat był głównym ciągnikiem na 40ha(pług ,agregat,siewnik).Teraz go odciążył gdyż kupił Case Magnum 7120.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ciagnik generalnie super. nie psuje się za bardzo, bo nie ma żadnych bajerów typu półbiegi, czy ehr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Panowie może mi ktoś napisać jaka skrzynia była montowana w Same Roller czy była tam montowana skrzynia 20-10, a jeśli ktoś taki ciągnik posiada jak się ta skrzynia sprawuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Same Roller 50, 60, 70 miały silniki chłodzone powietrzem i były dostępne z skrzynią 12-12 lub dla 60 i 70 w opcji 24-12,

Same Roller 55W, 70W miały silniki chłodzone cieczą i były dostępne z skrzynią 20-10.

 

Osobiście posiadam Rollera 50 od 4 lat i żadnych poważnych awarii nie było a aktualny przebieg to 3500mth. A to co w nim wymieniałem to:

- siłownik sprzęgła (przeciekał) - przy 1500mth

- wymiana szczotek w silniku od nawiewu - przy 2000mth

- przedni simering na wale korbowym silnika -przy 2500mth

- akumulator wytrzymał tylko 2 lata

no i oczywiście oleje i filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

U mnie w garażu posiadam R2.76 ze skrzynią 20-10 ;) Niewiele mogę na jego temat powiedzieć jedyn, że ze wstępnych pomiarów wychodzi mi że mało pali w jeżdzie na pusto i z szambiarką 4000l. Jezcze nie sprawdzałem go w obciąrzeniu. A czy maverickt4 mógł byś naisać jak wygłąda u ciebie spalanie na mth i na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

po pierwsze, z moich obliczeń wynika ze mth=godz zegarowej bez względu na obroty silnika, a co do spalania to mogę tylko powiedzieć ile pali przy kosiarce dyskowej 2.45m i prędkości średniej 10km/h spala 5l/h. Z tym zestawem najczęściej pracuje. Przy orce nie mam pojęcia bo to wykonuje ojciec a jego takie rzeczy nie interesują ale jak by palił dużo to by coś mówił, bo na początku porównywał spalanie z C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

U nas R2 zatankowaliśmy pod korek i po zrobieniu 3,5godz w kanistrze 10l jeszcze ciut zostało. Tylko jazda bez obciąrzenia. Mam jeszcze pytanie jak podczs mrozów odpala Same bo mój R2 stał w garażu to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Mam pytanie dotyczące hamulców czy przy chamowaniu najpierw bierze tył a potem przód wczoraj patrzyłem na śliskim i tak mi się wydaje. Sprawdzałem to w R2.76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

Roller to bardzo dobry ciągnik jak kupywałem to kosztował 100tyś


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mam pytanie dotyczące hamulców czy przy chamowaniu najpierw bierze tył a potem przód wczoraj patrzyłem na śliskim i tak mi się wydaje. Sprawdzałem to w R2.76

Dokładnie tak jest, ale to jest troche złudzenie takie, bo w zasadzie przód tez ostro hamuje, przyjżyj się jak ktoś będzie jechał Twoim r2 i przychamuje, fajna sprawa te hamulce przy załączonym 4x4 jedna strona hamuje można kręcić się jak w około słupa he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

Jeżeli masz hamulce w kąpieli olejowej to dobrze zachamuje ja mam w rollerku i w premiumku.


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasior    0

Nie szuka ktoś może ROLLERa 70?? Mam na sprzedaż taki model, 2003r, I właściciel.

gg: 868231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem rollera 70w i powiem że jest to dobry sprzęt warty swoich pieniędzy i co najważniejsze nie miałem żadnej awarii w 2 letniej exploatacji


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Dobry zwrotny i przy niewielkich rozmiarach i masie dysponuje dużą mocą. Pierwsza awaria to po 850 mth od nowości wyciek oleju z przedniego mostu przy kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj