AgroKolo

na co warto zwrócić uwage przy zakupie poznaniaka?

Polecane posty

AgroKolo    3

Witam w tym tygodniu poważnie myśle nad zakupem siewnika poznaniak. Chciałbym się dowiedzieć od posidaczy na co zwrócic uwage / do czego sie doczepić.  Z góry dziekuje za odpowiedź ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Stan trybów w skrzyni, i ogólnie to miejsce sprawdzić czy nie było jakoś bardzo znaków rozbierania, oraz układ tuz gdyż czasem lubią pękać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Skrajne redlice gdy maja wylupane tulejki beda mialy duzy luz na boki .Na wierzyczce moga byc pekniecia .Szukaj w org. malowaniu ,bo wtedy widac jak ktos uzytkowal i jak dbal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

przemo89 miałem to samo napisać. Miałem poznaniaka i dziękuję bardzo... wieczne zapychanie, jakoś części zamiennych tragiczna, zacinajace się rurki, problem z zaladunkiem z worka - jak wpadł to nie szło dziada wyciągnąć bez podarcia... dołóż kilka złotych i kup zachodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jeżeli pytanie do mnie to S043 z 88roku. Nie zapomnę jak ktoś ciągle jeździł z tyłu na ławeczce i starał się go odpychac... jakoś z obecną amazone d7 nie mam takich problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Już bez przesady z tym zapychaniem aż takiej tragedii nie ma chyba, ze mój jakiś inny S043 bo się o dziwo nie zapycha. Jedynie skrzynia za mała, z worka wysypać się nie da jak piszecie i szybko padając gumy i lejki.

Jak ma gdzieś tanio do kupienia to będzie zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKolo    3

O jakim dokładnie poznaniaku mówisz? Który rok?

 

 

przemo89 miałem to samo napisać. Miałem poznaniaka i dziękuję bardzo... wieczne zapychanie, jakoś części zamiennych tragiczna, zacinajace się rurki, problem z zaladunkiem z worka - jak wpadł to nie szło dziada wyciągnąć bez podarcia... dołóż kilka złotych i kup zachodni...

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-2-7m-CID757-IDibJn1.html#028639605c                  dziś po niego jade, ale po tym co przeczytałem troche mnie przeraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

nie bież tego dziadosttwa, dołuż kilkaset złoty i kup jakiś zachodni, za 3,5 tys można wyrwać nawet ładneo nordstena o niebo lepszy będzie od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zachodni za 3,5 tys też będzie dziadostwem. Nie udź się, że za te pieniądze znajdziesz nówkę sztukę. Tak samo będzie wyeksploatowany. Do tego przynajmniej części taniej kupisz. Po zachodni można jechać mając minimum te 10 tys w kieszeni. Ja mając 13 wybrałem poznaniaka z 2008 roku na redlicy talerzowej i nie żałuję. Mogłem kupić starszego amazone. Ale pewnie nie był by mniej zużyty niż poznaniak, jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

a na ilu ten poznaniak miałby pracować? jak nieduży areał to poco kupować siewnik za 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kup  taki siewnik  , a na  pewno nie  będziesz narzekał  .

To niedoceniana  i  stosunkowo  niedroga  marka  

 

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-CID757-IDigChh.html#e2c058da6a

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-isaria-2-5-m-cycow-CID757-IDhS4Jb.html#e2c058da6a

 

gościa  z  Cycowa  moge polecić , sam od niego kupowałem .

Jak  się  sprawuje  ten  typ  z  zaprawiarką  niestety nie  mwim , mam z  normalną  skrzynią


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

nie bież tego dziadosttwa, dołuż kilkaset złoty i kup jakiś zachodni, za 3,5 tys można wyrwać nawet ładneo nordstena o niebo lepszy będzie od tego

Znajomy ma 3 metrowego nordstena za 4 tyś.na co zwracać uwagę przy zakupie takiego siewnika? Zajrzałem do przekładnia tam wszystkie tryby plastikowe, jak często trzeba je wymieniać? Wszystkie nordsteny tak mają? (niebieska klapa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Dokładnie oglądnij te tryby w skrzyni bo to spory koszt ,w tym roku zdrożały części do nich bo jest tylko jeden importer tych części z Dani. Np.kółeczka wysiewającę kiedyś kosztowały +- 30 zł a teraz prawie 50zł. A taki jeden tryb podwójny kiedyś płaciłem 80zł a teraz sprzedawca mi pokazywał to kosztuje bodajże 140zł. Jak jest wszystko w porządku to super ten siewnik sieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jakie 10 tyś zł na siewnik? Za swojego amazona d7 spezial 2,5m dałem 4,5 tyś zł. Dwa sezony za nim zero awarii gdzie w przypadku poznaniaka trzeba było zawsze coś wymienić i nawsciekac się bo rurka mimo że nowa zaraz się pogiela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego nie kupuj poznaniaka ja tez kiedys chciałem kupic i pozyczyłem od goscia ze wsi do zasiania 1.5ha to mnie szlag trafic chciał bo ani tego ustawic bo sieje ile chce zapycha sie a jak worek wpadł to potem strzepy po nim zostały nie mowie juz ze rurka sama sie potrafiła wypiac a zagarniacze jak złapały nawet kawałek zielska to ciagły i robiły redlinki i od tamtego czasu mi przeszło na poznaniaka

Szukałem Amazone ale nie było nic w dobrym stanie jak nawet za 7-8 tys które byłem w stanie wyłozyc 

Kupiłem po 1 sezonie za 6.5 tys ( likwidacja gospodarstwa przez syna a nowy z takim wyposarzeniem kosztował 11 tys )Meprozeta 2,5 m prosty siewnik nic sie nie dzieje jedynie smaruje i wymieniłem 2 rurki ale to z mojej winy jedyne co w nim zrobiłem przez 6 sezonów. Wiec jak ma byc prosty i tani to warto brac takiego jak ja mam chyba ze trafisz na uczciwa amazonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-2-7m-CID757-IDibJn1.html#028639605c                  dziś po niego jade, ale po tym co przeczytałem troche mnie przeraża

Panowie czego straszycie kolegę przecież każdy takim siał a nawet starszymi modelami i zboża się roidziły .

Mam takiego siałem nim 20 ha co roku od 86 r i nic się nie działo zero napraw skrzyni jedynie co w nim jest złe , mały roztaw radlic (lubi przepychać je ) oraz zaprawiarka na sucho która dokładnie nie zaprawia  a tak to nie jest zły siewnik . Teraz już sieję nim fasolę i jest ok 

Teraz mam STEGSTEDA 3 m 25 MR  na agregacie biernym   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poznaniaka tylko ze SO56 i żadnych problemów z nim nie mam. Żadnego zapychania,niedokladnego wysiewu czy coś tam jeszcze. A za tą kasę trudno kupić coś lepszego.
Ma wiele zalet,mianowicie duża skrzynia zasypzasypowa, ser.3 metry skrzynia bezstopniowa ścieżki technologiczne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

nawet nie wiedziałem że są w nich tryby plastikowe ale puki co mam już go 8 lat i chodzi bezawaryjnie, w tym roku prawdopodobnie będe nadbudowywał go na brone aktywną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

patrz na rolki żeby były nie wytarte i tryby w skrzyni, zapychanie da się rozwiązać leje wydłużyć tylne i lata jak marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-2-7m-CID757-IDibJn1.html#028639605c                  dziś po niego jade, ale po tym co przeczytałem troche mnie przeraża

3300 za poznaniaka???Jak chcesz koniecznie poznaniaka Odezwij się na priv dam Ci namiary na gościa co ma poznaniaka z 86' siał nim 10ha do 2000r potem do 2012 3ha teraz ziemi niema a za maszynkę chce 1500,- stan igła zawsze garażowany

Osobiście nie kupiłbym poznaniaka ale każdy ma swoje wymysły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Stasiu84
      Witam mam problem rok temu wymieniłem pompę pompa Nsz-10 do tej pory był spokój pompa cicho pracowała. W tym roku zaczęła gwizdać ,na dużych obrotach wręcz wyje  dodatkowo zaczyna pienić się olej w zbiorniku hydraulicznym, hydraulika nie ma żadnych wycieków olej wymieniany był niedawno wlany taki sam jak był superol cb40 jaka może być przyczyna tego ? wolę spytać zanim zacznę szukać przyczyny sam i rozbierać i sprawdzać  Pozdrawiam 
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez El_Polako
      Witam, 
      Po odpaleniu mój T25 od razu wchodzi na maksymalne obroty i jedyna opcja aby go zgasić to odcięcie paliwa lub wyciągnięcie odprężnika. Regulacja cięgnem które idzie do pompy nic nie daje.  Gdzieś natknąłem się na informację, że prawdopodobnie coś się przycięło w pompie wtryskowej. Czy ktoś może orientuje się jaka może być przyczyna i czy jest to skomplikowana naprawa. Z góry dziękuję za pomoc. 
       
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj