kubas340

merlo P 32.6

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubas340    2

Witam wszystkich,czy powyższa ładowarka po włączeniu 1 lub 2 biegu i przestawieniu rewersu w polożenie w przód lub tył bez wciskania gazu powinna powoli się toczyć czy nie? Proszę też o jakie kolwiek opinie na temat tej ładowarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

A co może byc z nią nie tak, że powolutku jedzie, jakas awaria,obroty zwiększone? Po dodaniu gazu ladnie przyśpiesza,wszystko dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Może masz ustawione za wysokie niskie obroty popuść line gazu , albo się komputer jazdy  rozkalibrował albo potencjometr koło pedału sprzęgła  U mnie spalił się komputer to całkiem nie reagowała najpierw na przód później na tył ale u Ciebie będzie coś z tych trzech rzeczy. Jak nie będą to za wysokie obroty to najlepiej z czytaj kody z komputera migające diody u mnie jest pod siedzeniem na samej podłodze

Najważniejsze czy tą ładowarkę świeżo kupiłeś bo może toś coś kombinował 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Jeszcze nie kupilem,ale z tego wychodzi że ktoś kombinował przy niej.Teraz przychodzi to pytanie,czy warto.Niby trochę czasu pracuje juz ta maszyna u wlasciciela,ale czy dana przypadlość nie będzie się pogłębiać? A jakie obroty jałowe są wskazane?

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jezdzilem nowa maszyna po prostu rewelacja alle jak tylko pomyslalem o jakies wadzie zwiazanej z elektronika a ta ladowarka troszke jej juz ma to troxhe strach sie pchac w stare wyjechanr maszyny z watpliwym przebiegiem. Przeciez nawet duzy bamber majaca nawet stosunkowo mloda ladowarke jej nie sprzeda jesli spelnia swoja role czy to technicznie czy fizycznie. Domniemam iz b. Duza czesc wlasnie idzie d0. " zyda" z pobudek usterek technicznych.

A co na to sprzedawca ze ladowarka nie dziala jak nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Tu pompa nie ma nic do rzeczy bo ona musi stać może są powstawiane jakieś kryzy,  nie wiem jakbym w nią wsiadł to pewnie bym wiedział. Jak włączysz rewers do przodu i wbijesz się ładowarką to stanie ? Moja ładowarka zaczyna ruszać na betonie od 1100 obr a jałowe ma ustawione na 900. Ile ta maszyna ma mth ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

tak, pod obciążeniem staje i po wciśnięciu hamulca też się zatrzymuje ,ale tylko puszczę i już powoli się rusza.Ma 6200 godzin i obroty jałowe 900.  

A ten pedał sprzęgła do czego  jest właściwie?

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Żeby zmieniać biegi 1 i 2

Albo się rozkalibrował sterownik albo ktoś regulował ciśnienie na elektrozaworach to drugie miało by sens gdyby hydrostat był w złe kondycji.

Jeżeli to pierwsze to kwestia podłączenia pod kompa chyba 300 zł kalibracja + km dojazdu serwisu

Padnięty  hydrostat to ok 15 tys. 

Można jeszcze zczytać kody z sterownika migają tam diody czerwona i zielone najlepiej nagrać filmik i wysłać do  serwisu ja wysyłałem do POLSAD 

tylko pytanie gdzie jest sterownik, u mnie jest pod siedzeniem na samej podłodze trzeba odkręcić 2 śrubki na 13 klucz i wysunąć go w tym modelu może być gdzie indziej ale może właściciel wie . 

Jaką cenę masz na tę ładowarkę ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Hydrostat niby dobrze ciągnie,maszyna też nie jest wybita i luzów nie ma,nawet widziałem jak dwa dni z krokodylem na polu robiła,ale coś jest tam na mieszane.A biegi przyciskiem przy kierownicy sie zmienia i bez sprzęgła idzie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

To już lepiej nie pakuj się w to bo ludzie potrafią różne cuda z oszczędności robić. zakresy 1 i 2 powinno się zmieniać ze sprzęgłem bo gdy maszyna jest w ruchu będzie zgrzyt . A jest znacząca różnica między 1 i 2 biegiem bo może jest tylko jeden. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaa21    3

mam ladowarke 34.7 i jakoś nie zmienia sie biegow ze sprzęgłem tylko maszyna musi stanac i dopiero sie zmienia bieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Na postoju można wbić bez sprzęgła ale po coś to zrobili, ja osobiście tylko do tego je używam ewentualnie jeszcze do gazować jak coś podnieść ciężkiego  . Nie mam instrukcji niestety. Kubas a spróbuj zmniejszyć jej obroty przy pompie no chyba śrubką ci pozwoli ruszyć ciekawe czy stanie jak jedzie powoli to przy zmianie na 800 powinna stanąć

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Tam się  oleju za często nie zmienia chyba że mocno stary   hydraulika jest na osobnym zbiorniku  ja jeżdżę na zwykłym oleju hydraulicznym . Trzeba tylko dbać o stan oleju hydrostatu i zmieniać filtr , leje BOXOL uniwersalny do tych przekładni i jestem zadowolony mam już 8500 godzin i pali jeszcze kapcia na drugim biegu baz większego trudu  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

wiadome że jak coś się kupi to lepiej zmienić oleje, raz że nie wiadomo jak długo nie wymieniane ,a dwa, nie wiadomo co to za olej. 

A wiecie może gdzie są bezpieczniki w tym modelu?

 

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piorro    0

powiedzieli byscie mi jak podlaczna jest wiazka wysiegnika od tyłu do jakich przewodow jest podpiete 12345lim6789......albo macie jakies schematy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ładowarką merlo 32.6 odpala ale tylko na krótko z kluczyka nie chce odpalić co to może być za przyczyna ? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj