ursuspolska123

Gniazdo zapalniczki w ursusie C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gniazdo

Witam!

Mam ursusa C-360.Chciałbym do niego zamontować gniazdo zapalniczki,żeby móc podłączyć koguta czy jakiś wiatrak.Jak to zrobić?Gdzie zamontować?Czy w ogóle jest to możliwe?

Pozdrawiam!

:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest to możliwe, ale sądząc po pytaniu, które zadałeś sam tego nie zrobisz, a wszystkie potrzebne informacje są na AF i ogólnie w sieci, wystarczy poszukać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chce doprowadzić do pożaru ciągnika to może...

Smitty    3

Mógłbyś tylko musiałbyś dać jakiś bezpiecznik. Ja koguta i radio popiołem pod gniazdo bezpieczników przy wolnych wtykach.

seweryn20    798

Sprawa jeszcze prostsza niż się wydaje. Na necie znajdziesz schemat instalacji 60-ki i jest na nim gniazdko 12V z zabezpieczeniem bezpiecznikiem w oryginale. Możesz do niego podłączyć co chcesz, umieścić go w dowolnym miejscu. 

https://www.google.pl/search?q=c-360+schemat&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiPp8P9l-7PAhXROSwKHR4yD8IQsAQIHQ&biw=1680&bih=920#imgrc=3kx4LyPyd9jzSM%3A

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

masseyf12    33

Najlepiej doprowadzić nowy kabel z plusa z rozrusznika i założyć nową skrzynkę bezpieczników. Na każdym osobnym bezpieczniku podłączać różne odbiorniki, gniazda, itp. Nie polecam dublować do tych samych bezpieczników w c360, bo później kable będą się grzać.

DTaras    331

W c 360 instalacja przewidziana była na działanie jednego kierunku stopu i świateł pozycyjnych jednocześnie. Zbilansowanie świateł mijania i drogowych zahaczało o pełną wydajność prądnicy plus ujemny bilans akumulatora. Dlatego podłączenie przyczepy albo włączenie lampy roboczej to już tragedia... Poprostu sprzęt jak Mi-28 nie nadawał się do latania nocą :-)
Jak mu dokładacie to warto przeskoczyć na alternator i zastanowić się nad wymianą zasilania instalacji - takie jest moje o tym zdanie.

Rafallll360    866

Najlepiej doprowadzić nowy kabel z plusa z rozrusznika i założyć nową skrzynkę bezpieczników. Na każdym osobnym bezpieczniku podłączać różne odbiorniki, gniazda, itp. Nie polecam dublować do tych samych bezpieczników w c360, bo później kable będą się grzać.

Co się będzie grzało jak pod ten bezpiecznik co jest wpięte  gniazdo wycieraczek jest jeszcze kontrolka ciśnienia oleju co podczas jazdy nie pobiera prądu...

Po prostu w desce rozdzielczej wywal gniazdo wycieraczki powiększ otwór zamocuj nowe gniazdo podłącz przewód i po kłopocie.Tylko po co Ci te gniazdo jak można kupić wtyczkę do tego starego gniazda ? 

szymon09875    168

A nie prościej odłączyć wtyczke tą przy kogucie i założyć normalny włącznik? Ja u siebie mam do wycieraczki halogenów koguta i nagrzewnicy osobne bezpieczniki i osobne zasilanie. Zawsze póxniej wrazie jakiejkolwiek awarii łatwiej jest

plapla123    3

Co może być przyczyną świecenia kontrolki ładowania. Na małych obrotach silnika tylko się ,,jarzy,, a na dużych się świeci i przez to co dziennie muszę pod ładować akumulator bo ciągnik nie chce zapalić szczotki w prądnicy zmieniłem ale nie pomogło a może to regulator co może być przyczyną.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to ma wspólnego z gniazdem zapalniczki?

Adi96    1229

Regulator  jest winien lub spalony wirnik na prądnicy  innego powodu ja nie widzę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez deluss
      Mam pytanie odnośnie akumulatora. Chcialbym wymienic na jeden duzy 12V. Chodzi mi oto ile najmniej moze mniec on Ah zeby odpalił c360 ? Chodzi mi tu o okresy kiedy na polu jest +10,15 min.
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuje zakupić regulator napięcia zewnętrzny do mojego ciągnika. Jest on na 2 wsuwki o nr. 15 i 67. Tera pytanie jaki kupić żeby pochodził dłuższy czas. Myślałem nad takim: https://sklep.mizar.com.pl/regulator-napiecia-alternatora-12v-c-330-c-360-80350903-p-1319.html

• Przez ROLNIK7
      Tak jak w tytule, chciałbym usłyszeć opinie na ich temat. Są one zamiennikami Magnetona, a produkuje je jakaś litewska firma. Pojawiły sie one niedawno na Allego, a ich cena jest kusząca ponieważ taki rozrusznik kosztuje w granicach 350zł, jak wiadomo nowego Magnetona za taką kasę sie nie kupi. Piszcie co o tym myślicie!
    • Przez krzysiek1988
      Witam.
      Wygrzebałem w garażu stary alternator. Niestety nikt z rodziny nie pamięta od czego jest, nie ma też tabliczki znamionowej. Wiem jedynie, że jest produkcji Bosch. Chciałbym podłączyć go w mojej c360.
      Może mi ktoś podpowiedzieć jak go podpiąć ? Poniżej zdjęcia.

• Przez Mich9
      Wiecie moze gdzie dostane lampy starego typu kwadratowe do c 360?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.