Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Wałek strunowy - tuning

Polecane posty

Ferdek07    75

Posiadam pojedyńczy wałek strunowy 2,8m bometu coś ala http://www.agrofoto.pl/forum/Wal-strunowy-image54566.html, fajna sprawa do kultywatora i przed siewem, ale chcę trochę poszerzyć jego zastosowania, w planach jest talerzówka, a za rurowy Uni Grudziąc ponad 3 tyś to w życiu nie dam, dlatego wymyśliłem że dospawam po pręcie 8mm do każdej struny z boku tak że struna będzie ciężejsza szersza, ząbki bedą robiły swoje zadanie a wał będzie cieżejszy i szersza struna o ten pręt będzie lepiej ugniatala ziemi, czy ktoś w ten sposób przerabiał wałki, ziemie sa lekkie a jak jest wilgotno to nie robie wałkiem bo i tak go zaklei, myślem o zobiebiu wału rurowego samemu, lub kupnie podwójnego strunowego, ale najniższym kosztem będzie dospawanie po pręcie do każdej struny, a może macie ine pomysły? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Mam takie same wałki :) Jak dospawiesz pręty to wg mnie dopiero będzie się to zatykało... Ja pomysł na dociążenie mam inny, który będe realizował. Wspawać w środek rurę o dość sporej średnicy i zalać ją betonem (a najlepiej ołowiem:p). Dociążony wałek będzie dobrze (nie będzie skakał jak mu zagrają), a rura w środku będzie zapobiegała zatykaniu się.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak jest mokro to nie robię więc o zaklejaniu nie ma mowy bo najważniejsze to ugnieść i wyrównać przed siewem i zatrzymać parowanie, puki co to dołożyłem z 70kg na rame od wałka i jest trochę lepiej, ale nie chce żeby się zapadała a ugniatał ten wałek więc chyba dospawanie prętów powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Właśnie o to ugniatanie chodzi. te wałki same w sobie są lekkie. Popatrz na wały w agregatach uprawowo - siewnych. 70 kg to wg mnie powinno przypaść na każdy z tych wałków.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

A na tych wałkach spoczywa częściowo ciężar kultywatora? Daj sobie spokój z tym dospawywaniem i zrób wał z grubej rury, który na lekkie ziemie jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

ja tam bym proponował w tą rame co sie zaczepia do ciągnika zalaćbetone albo zalać czyms innym albo wspawać w srodek tego wałka taką rure jak na słupki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj