carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

koses    13
A widzisz coś złego w kombajnach z zagranicy?

a ty widzisz coś złego w zbożu , mleku, wieprzowinie i wołowinie z zagranicy?bo jeśli nie to nie jesteś Polakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
a ty widzisz coś złego w zbożu , mleku, wieprzowinie i wołowinie z zagranicy?bo jeśli nie to nie jesteś Polakiem

 

Porównujesz wieprzowinę z maszyną rolniczą - brawo, tak trzymaj :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Niestety, przyszłość Bizona jest już dawno przesądzona. Co prawda ostatnia modernizacja Rekorda z 'przyciemnianą' kabiną i hederem New Holland-a była niezła (kiedyś w 'Agrohandlu' Legnica był na sprzedaż taki 'ex-demo', był super, ale cena była wtedy zaporowa...), ale dziś Bizon nie uzyskałby na przykład znaku bezpieczeństwa CE wymaganego w Unii (choćby dlatego, że opróżnianie chwytacza kamieni wymaga wchodzenia pod podniesiony zespół żniwny, a to ciężki grzech w tym przypadku) a modernizacje Rekorda były by bardzo kosztowne. Trzeba by np. powiększyć zbiornik ziarna (ile tam się miejsca w komorze silnika marnuje...), silnik musiałby spełniać normy emisji spalin, no i trzeba by wyeliminować te 'pozytywne wibracje', co byłoby trudne bo w Bizonie oba sita 'chodzą' w tę samą stronę co powoduje duże drgania, zwłaszcza po wyjechaniu z łanu i 'wywaleniu' masy, która przynajmniej częściowo te drgania tłumiła.

Co do 'Supera" to w nim trzeba by na pewno zmienić przednią oś, bo się sypie 'transmisja' (no i te hamulce...), no i na pewno nie z daszkiem i barierkami (!!), ale z porządną kabiną to nie przeczę, że za rozsądne pieniądze znalazłby nawet dziś nabywców (pewnie nie tylko w Polsce).

No ale wyszło, że taniej jest przejąć licencje na TC i naklejać na niego jedną małą wlepkę "BIZON"...

 

Tu dochodzimy do innego problemu o którym już pisałem w 'ładowaczach': u nas się fabryki zamyka, a nie rozwija. Jeszcze jednym powodem dla którego New Holland skończył Bizona w Płocku po przejęciu fabryki jest to, że nie chciał robić sobie konkurencji, bo lepiej jest sprzedawać swoje produkty globalne, niż utrzymywać takie 'lokalne' marki robiące niepotrzebną konkurencję na wcale niemałym rynku jaki jest w Polsce...

Swoją drogą ciekawe jak długo jeszcze 'nasz' turecki :) Ursus będzie produkował te dobrze znane nam ciągniki (np. ciężkie) i kiedy ogłoszą, że są one zbyt przestarzałe...

A wtedy pozostanie nam już tylko 'przechrzczony' MTZ i jakaś tam chinszczyzna...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mam NH z zagranicy dlatego ze polacy nie potrafia zrobic nic dobrze do konca. Bizony zeby były zerżniete w 100% z NH serii 15xx to by duzo lepiej chodziły niz modyfikowane przez polskich "fachowców"-flachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ludzie spójrzcie obiektywnie a nie jako zagorzały fan polskich bizonów i wtedy pomyślcie czy bizony miały by teraz jakieś szanse. Do czego doszliście? Oczywiście że nie...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

z racji że wiele na kombajnach się nie znam to i wiele mądrego nie powiem pewnie ale:

- bizon super - przestarzały,

- bizon rekord - przestarzały,

- bizon sampo - zaprzestano produkcji a taki kombajn chętnie bym kupił (coś szybkiego z hederem max 3,5metra do gospodarstw 40-60ha),

- bizon gigant - nie widziałem na oczy

- bizon dynamic - zniknął z produkcji zanim zadomowił się na rynku

- bizon BS 110 lub 5110 - 2 sztuki u nas w okolicy widziałem

 

Ogólnie supra i rekorda powinno przestać się produkować na początku lat 90tych (zaraz po zakończeniu PRLu) przestając produkować do niego oryginalne części a wprowadzić tylko BS'a (duże gospodarstwa + usługi) dynamica (mniejsze + usługi) i sampo (małe gospodarstwa bez usług). Brak oryginalnych części uśmiercił by supra i rekorda nakazując wymianę parku maszynowego.

 

Wg mnie - za długo trzymano na linii produkcyjnej przestarzałe supry i rekordy (nie było konkurencji z zachodu a był popyt na kombajny) zamiast wprowadzić sampo i dynamica które teraz trzebabyłoby też czymś zastąpić a tutaj lipa bo nie ma czym (w sumie to sampo mógłby być zastąpiony jakimś innym-bardziej wypasionym sampo).

Stara maxyma moich znajomych - kto się nie rozwija ten się zwija - bizon się zwinął i raczej już nie zobaczymy nowych produktów z tym logiem a obecne bizony jeszcze pojeżdzą bo sam widuję nawet Vistulę u nas we wsi.

Wiem jedno. Kupionego w zeszłym roku supra chcę użytkować 3-4 latka i zamienić go na coś innego jak mi się noga nie powinie (myślę o sampo w wydaniu biozna albo jego oryginał).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

@nikita bardzo fajna wypowiedź naprawdę fajnie to wszystko wytłumaczyłeś :)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Sorry Nikita_Bennet, ale raczej poprę kolegów, że się nie znasz na kombajnach zbożowych (chcesz kosić 60 hektarów co roku taką kaleką jaką był Sampo? Na pewno nie przy naszych zmiennych pogodach - po prostu byś się nie wyrobił z czasem).


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
z racji że wiele na kombajnach się nie znam to i wiele mądrego nie powiem pewnie ale:

- bizon super - przestarzały,

- bizon rekord - przestarzały,

- bizon sampo - zaprzestano produkcji a taki kombajn chętnie bym kupił (coś szybkiego z hederem max 3,5metra do gospodarstw 40-60ha),

- bizon gigant - nie widziałem na oczy

- bizon dynamic - zniknął z produkcji zanim zadomowił się na rynku

- bizon BS 110 lub 5110 - 2 sztuki u nas w okolicy widziałem

 

Ogólnie supra i rekorda powinno przestać się produkować na początku lat 90tych (zaraz po zakończeniu PRLu) przestając produkować do niego oryginalne części a wprowadzić tylko BS'a (duże gospodarstwa + usługi) dynamica (mniejsze + usługi) i sampo (małe gospodarstwa bez usług). Brak oryginalnych części uśmiercił by supra i rekorda nakazując wymianę parku maszynowego.

 

Wg mnie - za długo trzymano na linii produkcyjnej przestarzałe supry i rekordy (nie było konkurencji z zachodu a był popyt na kombajny) zamiast wprowadzić sampo i dynamica które teraz trzebabyłoby też czymś zastąpić a tutaj lipa bo nie ma czym (w sumie to sampo mógłby być zastąpiony jakimś innym-bardziej wypasionym sampo).

Stara maxyma moich znajomych - kto się nie rozwija ten się zwija - bizon się zwinął i raczej już nie zobaczymy nowych produktów z tym logiem a obecne bizony jeszcze pojeżdzą bo sam widuję nawet Vistulę u nas we wsi.

Wiem jedno. Kupionego w zeszłym roku supra chcę użytkować 3-4 latka i zamienić go na coś innego jak mi się noga nie powinie (myślę o sampo w wydaniu biozna albo jego oryginał).

 

Ty normalnie chcesz zabić najlepszego i najsławniejszego z Polskich kombajnów czyli Bizona Super pisząc że lepiej by było przestać produkować do do niego części. Puknij się mocno w głowę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam wszystkich. Powracając do tematu to bardzo bym chciał żeby Bizon wrócił na rynek ale prawda jest taka że to nie możliwe jest :) New Holland przejoł firme i to tyle Bizona , ale szczerze powiedziawszy to Bizon nie był taki zly jak go NH przejoł.

Sam posiadam Supera Z056 to jest kombaj ile się już z nim przeżyło chwil i tych gorszych i tych lepszych :) ale zawsze bede miec o nim dobre zdanie.

My Polacy powinniśmy być dumni że mieliśmy taką maszynę jak BIZON!!!!! bo to była jedyna maszyna która się sprzedawała znakomicie w kraju jak i za granicą, gdzie był chwalony przez tamtejszych rolników.

 

BIZON może nie istnieje jako firma ale istnieje jako historia taka jest prawda.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo dobrze powiedziane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8
Brak oryginalnych części uśmiercił by supra i rekorda nakazując wymianę parku maszynowego.

 

A więc jak to by wyglądało? Powiedzmy że kupiłem nowego rekorda na 2 lata przed zalecanym przez Ciebie zakończeniem produkcji. Części robiliby powiedzmy tylko 5 lat po zakończeniu produkcji żeby jak to ująłeś uśmiercić model i nakazać kupić nowy? I co, miałbym 7 letni sprzęt bez możliwości przeprowadzenia w nim porządnego remontu w razie czego? Jeśli byłoby mnie stać to udałoby im się zmusić mnie do kupienia nowego sprzętu. Ale na pewno nie bizona w takim wypadku, bo o klienta walczy się nie tylko jakością sprzętu ale i obsługi po tym jak go kupisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

K1ROVEZ sr ze sie wtrace ale moj mf 205 co sezon wykasza ponad 100ha a ma heder tylko 2.5 to myslisz ze Bizon sampo z 3.5m hederem by nie dał rady skosić 60ha ????


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Sorry Nikita_Bennet, ale raczej poprę kolegów, że się nie znasz na kombajnach zbożowych (chcesz kosić 60 hektarów co roku taką kaleką jaką był Sampo? Na pewno nie przy naszych zmiennych pogodach - po prostu byś się nie wyrobił z czasem).
przecież napisałem że się nie znam - czytaj co piszę a późńiej komentuj.

ty mówisz o obkoszeniu areału a ja mówię o efektywnym wykorzystaniu maszyny - dla rekorda np wyliczono że musi rocznie obkosić pona 100ha i liczyli to goscie którzy mają większą wiedzę niż my obaj razem wzięci :)

No i ja podałem widełki 40-60ha. Rzepak wcześniej schodzi jak zboża przy dobrym roku i da sie to obkosić. 60 ha to imho max dla takiego kombajnu aby był efektywny. A cenowo - za te same pieniądze ma się rekorda, starszego (więcej awarii) ale szybciej obkosi taki areał.

 

Ty normalnie chcesz zabić najlepszego i najsławniejszego z Polskich kombajnów czyli Bizona Super pisząc że lepiej by było przestać produkować do do niego części. Puknij się mocno w głowę!
Przykro mi że nie zgadzam się z Twoim poglądem ale to są przestarzałe maszyny a fanem to jestem ale rolnictwa a nie fanatykiem reliktów PRLu.

Bizon miał jedną rzecz przed którą chylę czoła - sw400

 

 

Sam posiadam Supera Z056 to jest kombaj ile się już z nim przeżyło chwil i tych gorszych i tych lepszych :) ale zawsze bede miec o nim dobre zdanie. My Polacy powinniśmy być dumni że mieliśmy taką maszynę jak BIZON!!!!! bo to była jedyna maszyna która się sprzedawała znakomicie w kraju jak i za granicą, gdzie był chwalony przez tamtejszych rolników.
Tak - każdy chwali to co ma nieważne że sa z tym problemy - ach ta polskość :)

Dobrze natomiast ująłeś fakt że powinniśmy byc dumi że MIELIŚMY taką maszynę jak bizon - było minęło - 20 lat i będzie stała tylko w muzeum :)

Co do chwalenia zagranicą - znam tam mało rolników ale nikt nie chce bizona bo to rdzewiejący i awaryjny złom (kupili bo był tani a później kupili coś innego a bizonka na złom oddali).

 

A więc jak to by wyglądało? Powiedzmy że kupiłem nowego rekorda na 2 lata przed zalecanym przez Ciebie zakończeniem produkcji. Części robiliby powiedzmy tylko 5 lat po zakończeniu produkcji żeby jak to ująłeś uśmiercić model i nakazać kupić nowy? I co, miałbym 7 letni sprzęt bez możliwości przeprowadzenia w nim porządnego remontu w razie czego? Jeśli byłoby mnie stać to udałoby im się zmusić mnie do kupienia nowego sprzętu. Ale na pewno nie bizona w takim wypadku, bo o klienta walczy się nie tylko jakością sprzętu ale i obsługi po tym jak go kupisz:)

A to jest prawda z tym serwisem i częsciami, niestety ile firm tak robi?

Model goni model, popatrzcie na całość gospodarki światowej - kiedyć byl UR2 który był produkowany wiele lat i są części ale teraz w zetorku to sporo się zmienia i jak będzie z częściami za parę lat? Jak jest z autami czy telewizorami. Wszystko się szybko zmienia i taka jest polityka firm - wyprodukować a później zmienić model. Kiedyś maszynę produkowano na 15-20 lat. Dziś na 10-15. Smutne ale prawdziwe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jeśli chodzi o części do Bizona to wyczytałem ostatnio w Rolniczym Przegladzie Technicznym że główna składnica części znajduje się w Niemczech w fabryce CNH.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1
K1ROVEZ sr ze sie wtrace ale moj mf 205 co sezon wykasza ponad 100ha a ma heder tylko 2.5 to myslisz ze Bizon sampo z 3.5m hederem by nie dał rady skosić 60ha ????

Tak właśnie myślę, i tak u nas jest. Sorry, ale nie zrozumiesz tego jeśli przynajmniej raz nie robiłeś żniw na pogórzu...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że nowy Bizon ma szansę wrócic na rynek. Nie mówię o produkcji starych Z056 Super i Z058 Rekord, ale o czymś lepszym, zaprojektowanym w oparciu o jakiś nowoczesny ale też i niezbyt skomplikowany (co trudno by bylo osiągnąć) kombajn. Ja myslę że do łąsk mógłby wrócić Dynamic, bo w sumie nie były takie złe (oparte na klawiszowym BS-ie, którego jedna sztuka istnieje NAPRAWDĘ i kosi) i były nowoczesniejsze i większe od Rekordów (mechanizmy po lewej stornie, opróżnanie zbiornika na kamienie też, silnik 6cT107 Turbo o mocy 175 km, w opcji albo kabina duńska BOSAL, która była luksusowa (klima, radyjko) ale i droga, toteż tylko chyba 30 sztuk z tą kabiną jest albo kabina Sampo, czyli stanowisko operatora jak w małym Sampo 2020, hedery 4.2 m lub 5.2, przystawka 6 rzedowa do kukurydzy) toteż w wersj z kabina bosal, hydrostatem i komputerem pokładowym w standardzie i większą paletą wyposażenia (np.: hedery do wyboru 4.2/4.5/5.2 m, silniki od 150 do 220 km) miały by przyszłość w średnich i większych gospodarstwach. I nie mówię żeby go zaraz Bizon nazwać, tylko bardziej po polsku, np.: Żubr, bo bizon to amerykański żubr, a to w zasadzie dzika krowa. Co do innej oferty to mozan by zrobić współpracę z firmą SAMPO-Roselnew, która robi 2 typy kombajnow. Sam ostatnio widziałem takiego sampo jadącego do klienta i był wielkości rekorda-BSa i mają sporo mocy (ale to zależy jaki model).

 

 

Wiec jak, miało to by przyszłość, bo ja myślę że tak. Jeżeli jakość by była dobra i nie sypał się po roku, to myślę ze byłby lepszym wyborem niż droższy NH, który raczej jest bocznicą jeśli chodzi o kombajny i ciagniki, bo najlepsze to są JD i Deutzy.

 

 

A poza tym siemka wszystkim. Jestem nowy na forum, ale mam pojęcie o sprawie. :)


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja słyszałem, że producent po zakończeniu produkcji maszyny lub urządzenia powinien zapewnić dostępność części przez co najmniej dziesięć lat o daty zakończenia produkcji. Mało tego wszystkich części Płock nie robił produkowali je dostawcy tacy jak np. Hydrotor Tuchola, Dolzamet, Gerlach, MMIUR w Wągrowcu czy też Agromet Lubań i dalej je produkują. A po za tym obecnie części zamienne nie tylko do Bizona produkują inne prywatne przetziębiorstwa: ZPCZ Kowalski, Rolmus i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pozatym nie wydje mi sie zeby zaniechano produkcji czesci bo producenci jakby nie było kase z tego maja :) Pozatym jeszcze te kilkanascie tysiecy bizonow pracuje na polach i trzeba je jakos wyposarzyc nie?? Gdyby producentom sie to nie opylało to by ich nie produkowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No dokładnie. Mimo tylu lat od wyprodukowania ost Bizona przez FMŻ to nadal na polskich polach Bizony są najpopularniejsze. A @nikitabennet wypowiada się tak jakby miał kasy jak lodu i byłoby go stać na zmianę kombajnu na nowy. Bizonom można wiele zarzucić ale nie można że nie są wytrzymałe. Gdyby były rzeczywiście takie złe to każdy by je miał gdzieś. Ale takie mamy realia że cena nowego kombajnu jest z kosmosu i lepiej młócić starym poczciwym Bizonem niż w ogóle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0
Ja mam NH z zagranicy dlatego ze polacy nie potrafia zrobic nic dobrze do konca. Bizony zeby były zerżniete w 100% z NH serii 15xx to by duzo lepiej chodziły niz modyfikowane przez polskich "fachowców"-flachowców.

To są naprawdę święte słowa musieli coś zmienić po swojemu, są zerznięte z m1**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj