carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

TumeK    11

JAk juz wspolnie doszlismy z @AUSCHTAGEN seria kombajnow Nh tc ukazala sie poraz pierwszy w roku 1991 wiec gdzie tu mowa o jakims bizonie... Bujda ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0
No moż ei racja ale moż ebyli by chętni na " daszek siedzenie i kierownice " jak za dawnych lat :)

 

Woleli by raczej siedziec w wyciszonej, klimatyzowanej kabinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

nie beda produkować zadnych bizonow.nh ni epozwoli zeby w polsce byla jakas konkurencja ze strony bizona wkoncu nie po to zakonczyli produkcje bs-a i rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

NH narobił sobie mase problemów i straszne zamieszanie na rynku. Jak przyprowadziłem NH TC 54 hydro to wszyscy twierdzili że to jest Bizon i ma prawie wszystk oz bizona bo tak koła ma silnik ma wytrząsacze ma to musi być bizon


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
NH narobił sobie mase problemów i straszne zamieszanie na rynku. Jak przyprowadziłem NH TC 54 hydro to wszyscy twierdzili że to jest Bizon i ma prawie wszystk oz bizona bo tak koła ma silnik ma wytrząsacze ma to musi być bizon

 

ja też otym słyszałem ze narobił duże zamieszanie na rynku ale czym to było spowodowane??


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Chwyt marketingowy, dadzą naklejkę BIZON i zawsze ktoś powie ooooooooo nowy bizon, chyba sobie kupie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

tak to jest prawda "o nowy bizon to sobie kupie"" ja tam wolałbym kupić bizona z-056 albo innego niż tego NH


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjjj zeby teraz produkowali nowego bizona zo56 albo zo58 to napewno by znalezli sie nabywcy na to dobro maszyne ja tez bym zadobyl takie cudo tylko ciekawe ile to by kosztowalo a tak to musze sie tłuc starym bizonem zo56 90rok ale chodzi bardzo dobrze BIZON najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

bizon zawsze był dobry szkoda ze go nie produkują . Lepiej by sie sprzedawał niż te nowe NH


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

czy wy wiecie co gadacie wlasnie bizon to badziewie a nh dobrze ze to cale fmz wykupilo bo by bylo to samo co z ursusem

 

 

a co do kombajnów nh sa to bardzo dobre maszyny zobaczcie ile polskich rolników je uzytkuje i jakos nikt na nie nie narzeka


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

właśnie, zgadzam się z @bartusem16 ursusa produkują i jakoś niewiele jest chętnych na te ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Też bym wolał Z0-56 niż te badziewie NH.Ja wszystko mam polskie oprócz młocarni i kopaczki.

 

Badziewie NH, taaaak zapewne użytkujesz ten sprzęt i cały czas się sypie, ludzie zejdźcie na ziemię i zacznijcie pisać sensowne posty bo na razie te mało co wnoszą do tematu... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0
W tej chwili rolnicy wolą maszyny o nieco wyższym standardzie, dawniej nie mieli wyboru.

Przykład, jeśli kiedyś miałeś do wyboru kupić malucha albo nic i kupiłeś malucha, to teraz mając do wyboru malucha i audi prędzej wybierzesz audi.

 

Kolega wyjaśnił spór więc nie rozumiem w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie ma co gdybac czy bedą produkowac nowe bizony bo nie bedą - świat idzie do przodu i rowniez konstrukcje maszyn rolniczych idą do przodu Bizon okazał sie przestarzały i tyle nie zmieni tego sentyment czy zebranie miliona podpisów pod petycją - marketingowcy z NH wpadli na pomysł zeby dac na TC-54 naklejke Bizon i napewno spora czesc osob dała sie nabrac na ten chwyt marketingowy

 

a co do tego ze w kombajnach serii TC czesci są podobne czy naet identyczne jak w Bizonach jest również wytłumaczenie - pisałem to juz kiedys ze polski Bizon powstał na bazie kombajnu Clayson M-133 (obecnie NH) - mozliwe ze spora czesc mechanizmów przetrwałą w konstrukcjach tej firmyw niezmienionym stanie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
czy wy wiecie co gadacie wlasnie bizon to badziewie a nh dobrze ze to cale fmz wykupilo bo by bylo to samo co z ursusem

 

 

a co do kombajnów nh sa to bardzo dobre maszyny zobaczcie ile polskich rolników je uzytkuje i jakos nikt na nie nie narzeka

@bartus16 masz troche racji i troche nie. po1 w tych NH to podobno komputery się pier..... więc nie są takie super, a co do bizona fakt, że samych + nie mają, może to ja znam takie co mają dużo- bo jakoś każdy kto kosił u nas bizonem to dużo ziarna leżało za kombajnem, albo te ich bizony do d*py albo kombajniści bo jakoś od 4 lat kosi tylko MDW i jest git jakieś tam chude ziarenko wywieje ale nie takie dorodne żeby leżały, jak to pan Ździsiu kosi to są same pasy zielone jak się podora po jego Rekordzie. nie wiem czy tro kombajn ma wine czy kombajnista


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

raczej kombajnista 30 lat na jednym ustawieniu sit i wentylatora jezdzi i go to nie rusza - bo nawet starego poczciwego Bizonka idzie wyregulować tylko trzeba chcieć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja swojego bizona często zmieniam ustawienie i kurcze co bym nie zrobił tak mam pas zieleni za przejazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Może CNH=FMŻ, będzie produkować nie zaraz Bizony, tylko może mają chęć NH BIZON na podobie do TC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grid    0

Nieoszukujmy się bizon był lecz już go nie produkują i nie będą produkować NH nie pozwoli nato żeby robić sobie konkurencje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Komu sie o bedzie opłacac.Kto kupi nowego Bizona??No ile byscia dali za znana juz marke Bizon tylko ze nowy kombajn.Tanszy musiałby byc od Hemasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj