carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

carmine2812    2

WITAM

 

BIŁO mi sie o uszy taka wiadomość

 

"W okolicy Wloclawka w KujawskoPomorskim budują wielką Firmę ktora bedzie produkowala kombajny zbozowe o nazwie Bizon to beda stare modele ale z unowoczesniami ""

 

nie wiem czy to prawda jeśli tak to SUPER BIZON WRACA

 

 

MA ktoś jakieś informacje na ten temat ??


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Jest to raczej nie mozliwe bo:

 

1 - new holand musiał by opchnąć licencje a to dośc sporo kosztuje

2 - Bizona bedzie trudno unowocześnic do obecnych standardów

3 - nie ma zadnych potwierdzonych informacji na ten temat


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Szczerze mówiąc to jakiś czas temy słyszałem w radio o tym że mają znowu produkować BIZON-y.Ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyć B)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Hehe. Może Niebieskie Rekordy, Sampo, Nordiki i Giganty znalazłyby nabywców bo już trochę techniki w sobie miały, ale Supery...??? Nie nie wiem czarno to widzę. Ale na pewno to tylko bajki. Wystarczy, że jest TC54-Bizon. B)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Dobrze by było ^_^ A gdzie o tym słyszałeś??


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ale niektórzy nie są przekonani do unowocześnień i był by chyba tańszy od innych. B)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

wątpie w taką możliwość ale są tacy ludzie dla ktorych torszke elektroniki jest nidopuszczalne i chętnie kupili by supra czy rekorda


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na pewno znaleźli by sie chętni na kombajn którego naprawia sie młotkiem a nie dzwoni po serwis bo komputer sie zawiesili nic nie da sie zrobić B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ciekawa ciekawa skąd to słyszałeś???? ale są wątłe szanse żeby się sprawdziła B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

TO tak słuyszałem o tym na AGROBIZNES i nawet o tym głośno było


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Przerwa nie jest ważna ważne że Polska potęga żniw wróciłaby na pola.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0
TO tak słuyszałem o tym na AGROBIZNES i nawet o tym głośno było

 

 

Kiedy to było? Może była mowa o tc z naklejkami bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

czytanie ze zrozumieniem nikogo jeszcze nie zabiło

 

z linku wynika jak byk że mowa jest o TC-54 (który nomen omen z Bizonem ma niewiele wspólnego) poprostu chodzi o "chiński chwt marketingowy" który miał polegać na tym że dadzą naklejki BIZON na swoj kombajn


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWA    2

Ale ten tekst pochodzi z 2006r. Dokładnie od tamtego rocznika dodano nalepkę Bizon na kombajn TC-54. Teraz do produkcji wchodzi nowy TC, a stary model ma być powoli wycofywany z produkcji. Ciekawe czy na ten nowy też dadzą nalepkę Bizon bo ja mam wrażenie, że NH bardzo obawia się tej nazwy. Nawet na wystawowej maszynie TC-54 nie było takiej nalepki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

Tutaj chodzi niestety o model TC.jeśli ktoś nie wie to te nowe modele tc tez maja nalepke BIZON.

oto naklejka:

post-1915-1209568410_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12512    2
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bizon_%28maszyna_rolnicza%29 -tu NEW HOLLAND TC 54 pisze Po przejęciu FMŻ przez firmę New Holland produkcja Bizonów została zakończona, jednak podobne modele kombajnów były nadal produkowane pod marką nowej firmy. W 2006 r. wznowiono produkcję kombajnów znakowanych nazwą Bizon TC.

ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
Napisano (edytowany)

JAK by Bizon wrócił to by było super ale teraz czy byliby nabywcy na nowe BIZONY ??

 

bo nie każdy chce pracować w kurzu i pyle lecz woli siedzieć sobie w kabinie pić herbatke a kombajn sam sobie kosi np (JOHN DEERE) (nowe (CLASS-y) i inne ??

Edytowano przez krolikNH
Błędy

JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Przecież teraz nie daliby ci daszka siedzenia i kierownicy tylko jakąś tam kabine...Pomyśl troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
Napisano (edytowany)

No może i racja ale może byliby chętni na " daszek siedzenie i kierownice " jak za dawnych lat :)

Edytowano przez krolikNH

JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj