carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

milanreal1    319

a ja myślę że jeszcze powrócą do produkcji Bizonów prawdziwych.oni maja słaby popyt na swoje kombajny i chyba nie będą mieli wyjścia.ludzie wolą Claasy lub JD.na te mniejsze gospodarstwa to nie ma lepszego kombajnu niż bizon ZO56 lub ZO58.a malucha przecież też mają rozpocząć produkcje w fabryce w Tychach.i coś czuję że ursus też kiedyś powróci do 330.ursus stracił zainteresowanie bo ich ciągniki to składaki fergusonów i zetorów.jak już kiedyś na innym forum pisałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja slyszalemz e wroca te bizony i bede duzo ulepszonre;]

I msyle za na 100% wroca;] w koncu polak potrafi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Bizony by się przydały. Przecież za jakieś 15 lat starych Suprów już nie będzie prawie wcale. I co zostanie? Nikt Lexiona nie wpechnie na pole 1/2/3 hektarowe. Więc muszą produkować jakieś mniejsze kombajny. I to może właśnie nasze kochane Bizony ;)

 

Ale też bez przesady, że Bizony są lepsze od NH. No, może fajniej wyglądają i fajny odgłos mają (szczególnie supry z056), ale wydajnościowo na pewno nie są lepsze.

 

Ujrzeć nowego Bizona prosto z fabryki, wielkiego, czerwonego, nowoczesnego to by było spełnienie moich marzeń. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Jakie głupoty @abuk14? Powinieneś się cieszyć że są ludzie którzy nie dają zapomnieć o polskiej motoryzacji.Czesi mają zetora, niemcy DF czy Fendta a my co?Niektórzy by chcieli żeby wszystko co polskie to zlikfidować i zaorać! i taka jest prawda


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Dobrze że produkcja będzie wznawiana, jakiś kupców napewno znajdą lecz konkurencja jest duża i będzie ciężko. Nic tylko życzyć im powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak ktoś ma duże gospodarstwo i duże dochody to rozumiem że ma starego poczciwego bizona gdzieś.ale na mniejsze gospodarstwa to bizon jak znalazł.a że w Polsce większość gospodarstw jest o małym lub średnim areale to jeszcze bizony często się spotyka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891
Jakie głupoty @abuk14? Powinieneś się cieszyć że są ludzie którzy nie dają zapomnieć o polskiej motoryzacji.Czesi mają zetora, niemcy DF czy Fendta a my co?Niektórzy by chcieli żeby wszystko co polskie to zlikfidować i zaorać! i taka jest prawda

 

No dobra, zapominac o Bizonach nikt nie musi, no ale pisząc głupoty w stylu NH to badziewie, bizon lepszy no to wybacz. Baa, marzyc każdy może, byleby realnie...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

New Hollandy to z pewnością lepsze kombajny.a stary bizon jest nadal popularny bo go można naprawić za pomocą młotka.a z tymi nowymi to już tylko serwis może pomóc.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

oczywiście wiadomo ze bizona naprawia się dość prosto ale ten komfort i elektronika (często się psuje ale co wygoda to wygoda) w nowych kombajnach wymiata mam nadzieje ze bizony temu dorównają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Bizony wroca ale nie wiadomo jakie i kiedy bo moga wrocic jak na rynku bedzie pelno zagranicznych modeli i rolnicy nakupia tych z poza kraju i nie bedzie im sie oplacac miec jednego wiecej a nie beda mieli gdzie sprzedac tego NH czy jakiegos case


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

polak madry po szkodzie. jeszcze kiedys wroca bizony i ursusy.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

raczej nie wróca.ursusy dziś to słaba jakość a polityka naszego państwa i ue dąży do powiększania gospodarstw.a na gospodarstwo ok 100 ha to bizon będzie mały.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Na 100 ha mały? No, może Z056, ale te nowsze Rekordy raczej by dały radę.

 

A tak w ogóle to na 100 % pewne jest, że będą produkować Bizony, czy to tylko takie domysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

oj wątpię, że tak będzie, w naszym kraju jest już coraz mniej bizonów

a firmy zagraniczne nie próżnują, rolnicy kupywaliby takie kombajny jakby były tańsze

ale dla nie których liczy się tylko marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

o tych bizonach to nic pewne nie jest.raczej pewne jest że new holland będzie produkować kombajny z naklejką bizona a w ilu % będą przypominać te stare to nie wiadomo.jak wróci bizon to może być popularny tylko jak będzie tani.bo na technologie to przegra z firmami z zachodu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dla mnie jest obojetne jest czy bede robil JD czy Claasem czy Bizonem bede sie cieszyl jak mnie bedzie na ta maszyne stac i ja utrzymac i zeby sie niesypala jak pewne panie pod przyslowiowym oswietleniem ulicznym ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

kombinator18, ciekawie powiedziane lecz jakość pracy i czas za tym stoi i lepiej tym szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Zgadzam się, że bezawaryjność i wydajność pracy na kombajnie jest najważniejsza, ale gdybym miał gospodarkę, sądziłbym tak samo jak kombinator18. Ale że nie posiadam gospodarki, oceniam kombajny okiem zwykłego pasjonata (i zagorzałego patrioty). Dlatego szkoda mi, że Bizony, które przez tyle lat królowały na naszych polach (i na małych gospodarstwach nadal królują, nie oszukujmy się, prędko stamtąd nie znikną ;)), nie są już produkowane i z upływem lat będą coraz bardziej odchodzić w zapomnienie. Jakbym miał gospodarkę, też by mi było szkoda, no ale wtedy by się bardziej liczyła wydajność maszyn, więc zamiast oczekiwać na wznowienie produkcji Bizonów, kupiłbym jakiś zagraniczny kombajn ze znanej firmy (John Deere, Claas, Case, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
kombinator18, ciekawie powiedziane lecz jakość pracy i czas za tym stoi i lepiej tym szybciej :)

 

I o to chodzi przeciez niebede sie tlukl bizonem bez kabiny na 100 ha im nowszy wydajnieszy kombajn tym szybciej konczymy zniwa

No ale znow na 20 ha niekupie sobie nowego jelenia bo to by bylo bez sensu

A po trzecie trzeba uwzglednic uslugi bo u mnie jest tego od groma ale niewyjade starym 30 letnim bizonem bo niema bata cos sie musi zepsuc a konkurencja niespi :)

 

 

Ja bym sie cieszyl gdyby znowili produkcje z nie wygorowana cena i produkowali podobne kombajny jak niebieskie rekordy itp. ale zeby byly w przystepnej cenie i mniejszych rolnikow bylo na nie stac bo jak wyskocza z niewiarygodna cena to na starcie odpadna :) (To wszystko jak by znowili produkcje ale w to niewierze) :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

XXX

 

Wejdźcie sobie na tą stronę,wejdźcie w aktualności i przeczytajcie tekst "Następca Bizona".Tam jest wszystko opisane i myślę że wytłumaczy dlaczego Bizona nie produkują.Po prostu nie dało się go już modernizować.Trzeba by go zbudować od nowa.

 

Nie reklamujemy innych for o tematyce rolniczej!

Edytowano przez krolikNH

Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj