agronomek

Jak odczytac rok produkcji?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agronomek    0

witam cvhcialem siedowiedziec gdzie mozna odczytac rok prod. podobno na feldze. niby cos jest 81 ale np. na piascie jest wybite np 1984 i jakies jeszcze trzy cyfry gezie tak naprawde mozna odzczytac rok prod bo przeciez ten z felg wcalenie musi byc ten wlasciwy felgi mozna zamienic prosze o pomoc, i jak jest ktos z dolnoslaskiego i wie gdzie jest jakas hurto. z czesciami claasa to prosze o adres z gory wielkie dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

z tego co mi wiadomo to od tej daty na felgach trzeba odiąć 2 lub 1 czyli jeśli masz 81 to jet albo 79 albo 80 rok produkcji


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

z tego co wiem to kumpel wysyłał do korbanków numery z felg i typ kabiny

i mu podawali miejwięcej rocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

A jaki konkretnie model masz na myśli? Z tym odejmowaniem roku lub dwóch to bzdura. Po prostu jak kombajn schodził na poczatku np. 81r. to powstała wczęśniej felga mogłabyć z 80r. i to wszystko. Ale faktycznie mam juz doswiadczenie z tymi rocznikami i często się nie pokrywa nawet z latami produkcji danego modelu. Dopiero od mniej więcej 78-80r. można spotkać dane o roku produkcji. Wcześniej nie ma co szukać. Tabliczka owszem jest, ale na niej nie ma rocznika. To dotyczy m.in. całej rodziny maszyn typu Mercator (Protector, Messidor, Senator itd.) Cyfra wybita po ukośniku na feldze to kwartał produkcji, a ta nad umieszczona nad rocznikiem to ma związek z rodzajem opon, tylko nie wiem dokładnie o co chodzi (prawdopodobnie 1 - opony węższe 18-tki, a 2 - balony -ok. 23). Jak coś jeszcze nie wiadomo to pytajcie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jeśli ci chodzi o tabliczki przy kombajnach to wszystkie Claasy powiny mieć orginalnie tabliczkę nad przednim prawym kołem. Ja przy dwóch Claasach tak mam. Zgadza sie nr ramy z tym co jest na tabliczce i inne też się zgadzają. Na oponach też są daty no ale to nie jest pewne, bo można oponki zamienić. Można znaleźć też na szybach ale żadko to spotykałem. B)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Przeważnie to odczytuje się na tabliczkach , a na maszynach zachodnich nawet na felgach , zdarzyło się raz i tak że facet szukał na kołach pasowych w kombajnach , ku memu zdziwieniu nawet znalazł ten swój rocznik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Ale wiele maszyn nie ma roku produkcji na tabliczce, więc nikt stamtąd nie odczyta. A co mają np. powiedzieć właściciele kombajnów Volvo? Tam to jest masakra. Fabryka upadła dziesiątki lat temu i nigdy nie było w Polsce przedstawiciela. W ogłoszeniach ludzie zawyżają datę produkcji tych maszyn czasem o 20 lat, ale nikt tego nie kontroluję. Warto popatrzeć www.konedata.net Tam na ogół lata produkcji są prawidłowe. Współpracuję trochę z Timo i muszę przyznać, że przykłada się. Niedługo powinna sie tam pojawić silna aktualizacja w dziale Bizon, ale tego jeszcze nie dopracowałem, więc trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A nie masz na wieżycce tabliczki? Z którego roku masz ten pług?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A masz wogole przy nim orginalna tabliczke. Ja przy swoim mam na wiezycce.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7
Też mam claas'a i też nie moge odczytac roku produkcij :angry:

A jaki model i z którego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
A jaki model i z którego roku?

 

Heh własnie nie wiem z którego roku :) Model to:Dominator 66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

u mnie w mercatorze 70 była naklejka na tarczach hamulcowych koło skrzyni biegów , co prawda zamalowana ale mozna odczytac jaki jest rok produkcji maszyny. Na felgach nie mialem zadnych wybitych oznaczen


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Czyli rok produkcji można zlaleść na felgach, oponach i nad prawym przednim kołem a czy gdzieś jeszcze można znaleść w Claas 88,98,108Sl


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Poszukaj na traktorpool.de to tam znajdziesz


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
Poszukaj na traktorpool.de to tam znajdziesz

Ajc szukałem ;)I niestety nie znalazłem...Mógł bys poszukac? Z góry wielkie dzieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawel2000    0

witam mam mercatora 75 i datę produkcji odczytałem (troche dziwne) z pedałów hamulca i sprzęgła a dokładniej mówiąc

z tyłu pedałów znajduje sie rok i miesiac to jest chyba data produkcji tych częsci wiąc nie mozna tego brac doslownie

ale mniej więcej da sie zoriętowac z których lat jest maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

na felgach to tak na dwa razy. zawsze felgi mogly byc zmienione. pewnie jakas orientacja jest ale nawet gdyby nie byly przekladane to moze byc z pol roku roznicy. takze ja na felgach bym sie nie opieral. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel929    0

rok produkcji mozna odczytac z tabliczki na silniku bodajrze ostatanie dwie cyfry to koniec roku. umnie sie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj