ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

robi57362    2358

są jak to w mtz siedzę teraz nad regulatorem i reka wszystkie dociagam w różne konfigurację i nic . czy może byc to wina regulatora bo tur chodzi normalnie ?


sa jak to w mtz siedze teraz nad regulatorem i reka wszystkie dociagam w różne konfigurację i nic. czy może byc to wina regulatora bo tur chodzi normalnie?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Możesz wyciągnąć regulator spod siedzenia i go przepłukać ON, bo jak syf podejdzie, to sie zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

przeplukany najpierw on nic nie pomogło pozniej myjka i nic chyba czeka mnie wymiana na nowy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Do tego płukania to rozkręciłeś wszystko, każdy króciec, każdą zaślepkę czy tylko tak po wierzchu go umyłeś? W regulatorze jest dławik który zapobiega zbyt gwałtownemu opadaniu podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

na szybko odkrecilem tylko korki lalem ropę i ruszalem tak sobie myślę że może jeszcze jutro sprubuje go w drobny mak rozebrać bo nie do końca chce mi sie kupywac nowy tegulator jak i tak mam zamiar go wyrzucić i wstawić jednosekcyjny. a i dużo jest pierdzielenia sie zeby wstawić jednosekcyjny ?bo może wy gospodaruje czas i odrazu go założę. i jak zrobić żeby ten pod kierownica nadal działał?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Żeby działał ten pod kierownicą to musisz kupić rozdzielacz z kontynuacją ciśnienia i podłączyć go między pompę a ten ppd kierownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

od dziś stałem sie posiadaczem mtz z normalnie dzialajacym podnośnikiem😊


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Witam, mam pytanie z innej beczki....Otóż każdy pisze ze MTZ stożkowy most nie nadaje sie do tura,może ktos podac jakies powody,przecież większośc mtz-ów ma tury.jak to w końcu jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
jahooo napisał:

a co zepsułeś, że działa ?

ni mam regulatora tylko wstawiony jednosekcyjny zepsul sie regulator pod siedzeniem

fabianek123 napisał:

Witam, mam pytanie z innej beczki....Otóż każdy pisze ze MTZ stożkowy most nie nadaje sie do tura,może ktos podac jakies powody,przecież większośc mtz-ów ma tury.jak to w końcu jest ?

jedyny minus stożka to dosyć małe koła


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Cała ta amortyzacja nie jest przystosowana do dużych obciążeń.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Dzięki za podpowiedź. Myśle właśnie wyrzucić te sprężyny bo jedna już klękła ,w 60- tce nima a wcale sie gożej nie jedzie,spróbuje jak bedzie w mtz .

Edytowano przez fabianek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
fabianek123 napisał:

Dzięki za podpowiedź. Myśle właśnie wyrzucić te sprężyny bo jedna już klękła ,w 60- tce nima a wcale sie gożej nie jedzie,spróbuje jak bedzie w mtz .

Zamiast sprężyn wstawia się rury, żeby Ci nie przyszło do głowy tylko wyrzucić sprężyny.


fabianek123 napisał:

przecież większośc mtz-ów ma tury.jak to w końcu jest ?

Zwykła konieczność. Dużo ludzi ma MTZ bo jest tani i dokładają tura do tego co mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

do TUR-a trzeba dokładać inny, normalnie działający rozdzielacz

zostaje jeszcze kwestia, co ten ładowacz ma dźwigać, bo jak ktoś chce turlać rolki z sianokiszonką po 1,5t każda z 2000 sztuk w roku, to oś zdechnie w jeden sezon

do siana spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Panowie rozdzielacz mam w pozycji 0 a podnosi ramiona wczesniej tego nie bylo od 2 dni tak jest i jak obracam plug to samo jest co to za ustrojstwo bo juz nie mam sil do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Rozdzielacz pod siedzeniem? Spróbuj przesunąć dźwignię trochę do przodu. Jeśli wtedy będzie ok to wystarczy przeregulować cięgno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Od półtora roku mam założonego tura na mtz 82ts. Wbrew opiniom nic sie nie dzieje, ani z hydrauliką, ani z przodem stożkowym. Trochę mnie śmieszą opinie ze mtz nie nadaje sie do tura. A pracy z turem ma nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Półtora roku to trochę mało. Pojęcie "dużo pracy" u każdego jest inne, dźwigasz rolki po 1t lub cięższe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak jest zadbany, luzów nie ma, olej w normie to oryginał trochę wytrzyma. Gorzej jak juz tam ktoś łapki wsadzi i nie zrobi jak trzeba to co chwilę będzie problem. Znajomy mechanik serwisował jednego MTZ z turem to jakiej by tarczy nie założył do sprzęgła dłużej jak rok nie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Znam takiego drivera, co średnio raz w miesiącu w MTZ ma coś urwane, zgięte albo połamane. Sprzęgło wytrzymuje max 2 lata.

Dla rozsądnych ludzi jest spoko TUR na moście stożkowym, dla części to nawet w T34 nie dałby rady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Mam mtz z turem od 2006r wymieniałem kilka razy rozdzielacz sprzęgło też siadało prawie co rok teraz założyłem Luka i dzięki Bogu już trzeci rok śmiga z początku trochę szarpał ale jakoś się dopasowało.Obsługuje 90szt bydła więc chyba nie taki najgorszy do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj