ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

jahooo    7442
42 minuty temu, Grzechooo napisał:

nie wiem czy cieknie bo dopiero składam i zastanawiam się czy coś dać w c330 w rozdzielaczu 40l nie mam podkładki na tulei i zastanawiam się czy jak dam to czy będzie dobrze jak te 2mm odejdzie dalej.

u mnie siedzi taka 0,3-0,4 z gumą w środku

Grzechooo    698

Poszukam w swoich zbiorach może też taka znajdę.

Alchemik    375

Orientuje się może ktoś, czy pompa NSZ 10 albo 6 może pracować z osią obrotu w pionie?  

Wiadomość z agroFakt.pl

karbex    81

Myślę że pozycja pompy hydraulicznej nie ma żadnego znaczenia

Grzechooo    698

Zgłupiałem, powiedzcie mi w którą stronę ma być ten zawór? Ma dławić w stronę kolanka, a od kolanka do zaworu ma iść normalnie. Tak jak jest będzie dobrze?

20230529_114143.jpg

jahooo    7442

Dławienie oleju jest  w kierunku C>V  a V>C swobodny, jak kolanko ma być do rozdzielacza, to jest OK

Grzechooo    698

Tak kolanko do rozdzielacza wkręcone na podnoszenie. Tak myślałem ale wolę zapytać. Dzięki.

Grzechooo    698

No nie łatwo jest upchać trzy sekcje jeszcze żeby zmieścić pod dźwigienkami i osłoną kolumny kierowniczej, myślałem że będzie prościej. Zalałem wczoraj olej ale musiałem spuścić bo ciekło z dekielka w zbiorniku w miejscu gdzie były wyjścia hydrauliczne na przód i trzeba było to uszczelnić. Teraz mam 3pary wyjść hydrauliki zewnętrznej i podnośnik sterowany przy siedzeniu i z zewnątrz ciągnika. Trzymajcie kciuki w poniedziałek próba.

MF675ursus    1327

Jesteś w stanie tą "boczną konsolę" przy siedzeniu zamknąć jak w oryginale, czy ten wystający wąż to uniemożliwi?

Grzechooo    698

nie da rady, góra będzie bez zmian ale bok będę wycinał pod wystające miejsca

mani51    356

Estetycznie będzie ale niektóre węże mocno zgięte i będą duże naprężenia pod ciśnieniem. Ja zamiast kolanek dawałem oczka i przykręcałem śrubami. Wydaje mi się że jest trochę "luźniej" niż u Ciebie ale u Ciebie ładniej.

Grzechooo    698

fakt na zewnętrznej sekcji z lewej nie wyszło to tak jak chciałem bo podłączałem się pod oryginalny przewód metalowy i miejsca było mało. A jeszcze pociągnąłem jeden przewód na przód.

pawel86lhr    31

Te bułgarskie rozdzielacze lepiej działają jak oryginały moim zdaniem. Ja niedługo dokładam wspomaganie podnośnika zestaw już leży i czeka :D

Grzechooo    698

Jeszcze wszystkiego nie poskładałem, robię wszystko w między czasie i dlatego długo schodzi. Hydrauliki zewnętrznej jeszcze nie używałem, podnośnik tylko na pusto coś tam chodzi, wszystkiego nie poskładałem bo obserwuję czy nic nie cieknie. W piątek założyłem tura, ale rozdzielacz na linki wymaga regulacji bo trzeba się nagimnastykować żeby dało się sterować głównie pochyłość karetki no i z opadaniem ciężko na dżoju trafić. 

20230609_200534.jpg

wsbil    29

Czy ktoś wie jaki powinien być luz po osiowy wału korbowego? Wał po szlifie na p3, szlifierz powierzchni pod panewki oporowe nie szlifował. Na nowych oporowych p1 mam luz osiowy 0,25mm.

Dla porównania w ksiazce od c360 luz powinien zawierać się między 0,10-0, 31mm.

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Grzechooo    698

Podnośnik działa, regulacja opadania pod ręką, dzisiaj powiesilem bronę wahadlową z siewnikiem to od południa do wieczora wisiała w powietrzu. Na razie obserwuję jeszcze wycieki, pod tuleję ciśnieniową trzeba dać cienką podkładkę miedzianą bo trochę się sączyło. A tak to wygląda: 

20230630_195333.jpg

20230630_195305.jpg

pawel86lhr    31
Dnia 3.06.2023 o 19:17, Grzechooo napisał:

Wstępnie poskręcane. Mam nadzieję że będzie to chciało chodzić.

20230603_191214.jpg

20230603_191240.jpg

Możesz pokazać jak zrobiłeś dźwigienkę od sterowania z zewnątrz ? Jakąś fotkę wrzuć najlepiej jak byś mógł.

Grzechooo    698

obok zaworu idzie drut przez wywiercone otwory w skrzynce aku i na końcu druta jest gałka i tyle

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cheesburger
      Cześć
      Ciagnik pluje napędem, kopci na jasno i nie wchodzi na obroty. Odpala dobrze.
      Wtryski? Pompa? Coś innego? Jak sie za to zabrać?
      Mozę na początek spróbować wyczyścić wtryski jakimś TEC 2000 czy cos?
    • Przez Barbatoos
      Robiłem remont hydraulikiem w MTZ 82 z 1999 rok.
      Założony nowy rozdzielacz hydrosila, nowa pompa i nowy regulator, nowy olej i filtr 
      Po zamontowaniu wszystko fajnie działało przez jakieś 2ha orki. 
      W pewnym momencie podczas obrotu pługa dźwignią przy kierownicy usłyszałem jakiś trzask i dziwne terkotanie.
      Okazało się, że wywaliło mi olej na połączeniu zasilania pompa -rozdzielacz (tam przy rozdzielaczu).
      Wygląda jakby podczas pracy poluzowała się śruba.
      Dokręciłem i teraz jest ok, olej nie leję się ale od tej pory podczas ruszania dźwigienkami przy kierownicy rozdzielacz jest głośny - wcześniej wszystko cicho pracowało.
      Podpowie ktoś co to może jeszcze być?
    • Przez aniszek1
      Witam, zastanawiam się jaki wybrać zestaw naprawczy do MTZ-82? 2-olejowy Motordetal czy 2-olejowy Złotecki? Oba są w podobnej cenie. Ale który będzie lepszy?
      Na filmikach ruskich widzę, że większość stosuje Motordetal.  Złotecki to Polska firma ale czy ktoś stosował w mtz-ie ich zestawy naprawcze i może coś o nich powiedzieć?
    • Przez LukaszMTZ
      Witam. Mam trochę namieszane w hydraulice i grzeje mi się olej. W zależności od ciepła w powietrza po 3 h słabnie. Rano po ostygnięciu chodzi dobrze . Dodam że hydraulika w moim Mtz przeszła spore modyfikacji i było od samego początku problem.  Najpierw majster co przyjechał ją naprawiać stwierdził że trzeba zmienić regulator siłowy (założył po jego regeneracji nowszy z pokrętłem) ale i tak nie zamykał siłownika do końca. Później pompa zaczęła dawać olej do skrzyni ( majster założył nowsza  mniejsza o większej wydajności) Ale i tak coś było nie tak po pewnym czasie (majster założył nowy rozdzielacz ( ten z trzema 222 ). Później stwierdził że cieknie siłownik i wymienił na 110. Zostały dołożone siłowniki pomocnicze ( okazało się że są jednostronne) Jakoś chodziło to ale nadal nie mogłem zamknąć siłownika do końca brakowało z 3 cm.. Ostatnio kupiłem tura bez rozdzielacza. Najpierw Pan specjalista ze sklepu od hydrauliki namówił mnie na rozdzielacz 32 l  ( nie szło usiedzieć w kabinie) został przeniesiony na zewnątrz). Później kolega mnie uświadomił mnie    że on miał podobnmy problem  z grzaniem oleju i założył rozdzielacz 80 l. Zrobiłem tak samo. Teraz olej grzeje mi sie po 3 h pracy. Dodam że Najpierw olej idzie do rozdzielacza 80 l a później do ruskiej Hydraulik. Na  rozdzielaczu mam koło 200 bar ( inaczej nie podniosę worka ze zbożem 600 kg  )  a ruska ma ledwo 160 bar pom zagrzaniu 130 bar ( Nowy olej gl 4)
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj