Skocz do zawartości
ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

mani51    57

Ja już trzy razy zgubiłem olej z silnika przez ten wężyk. Dobrze że jest w takim miejscu że wiatrak to goni na silnik i albo poczujesz zapach oleju wypalanego na kolektorze albo zauważysz go na szybie. Mnie się udało bo zauważyłem za każdym razem i kończyło się na myciu silnika i dolewce oleju, Raz prawie 5l.

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    53
to co tam wstawic zeby bylo na wieki?sa jakies specjalne weze zbrojone "na miekko" zeby dalo sie zacisnac bez problemu ?

Witam, dziś założyłem sobie ta wspominaną wcześniej pompę do wspomagania (serwo) i efekty są takie olej się pieni (poziom olej to był tak, że zalało zębatki) jak przygazowałem chwilę to się tak spieniło, że góra ciśnienie wypychało przez dobre 5 minut jeszcze po zgaszeniu silnika. Jak kręciłem to takimi momentami koła lekko się kręciły, ale wyczytałem, że jest to winna właśnie spienionego oleju. Olej jest silnikowy, a w starej pompie był ukręcony wałek.
Ciekawi mnie jeszcze gdzie znajduje się w tej kolumnie filtr oleju, bo chcę go sobie przejrzeć, podobno też może być winny.

seweryn20    575

Ja u siebie przez pęknięty wężyk przed chłodnica zajechałem turbinę i wypompowałem ponad 10 litrów oleju w piach. Teraz mam założone węże do hydrauliki ale płucienne. 

W przyszłości wywalę tą chłodnice i pod filtrem powietrza założę wymiennik ciepła. 

Olej  w hydraulice pieni się najczęściej gdy pompa zasysa go z powietrzem. Nieszczelność albo na zasilaniu pompy, albo na samej pompie na osi wałka, lub niedrożne , przypchane zasilanie. Do filtra oleju dostaniesz się zdejmując pokrywę na serwomechanizmie.

Pompa jest nowa, więc mam nadzieję, że nie z tego powodu jest nieszczelność. Chociaż źle skręciłem przewód górny (oring się usunął) i miałem wyciek, chcę to jutro poprawić. Może i jest nieszczelność na zasilaniu pompy muszę to sprawdzić, a jest tam jakiś korek od zlewu oleju?

seweryn20    575

Korek spustu oleju powinien być  w przyłączu od spodu pompy. 

ja u siebie w ogóle nie chcę chłodnicy oleju na powietrze i na pewno poleci papa w przyszłym roku chyba....

zbyszekbrzuze    110
A ja muszę się dowartościować tymi dwiema, bo jak bym zrobił jak Ty planujesz, to napewno miałbym czajnik a nie traktor. Teraz ładnie trzyma 60 na wodzie i oleju w prasie w upale.

seweryn20    575

Wymiennik ciepła jest bardziej wydajny nić chłodnica na powietrze a temperatura oleju schłodzona do temp. płynu w układzie chłodzenia jest wystarczająca nie do osiągnięcia przez chłodnice na powietrze.

robert983    22

No właśnie od czego ten wymiennik ciepła ma być  zastosowany do mtz ? Kolego Seweryn pochwal się ;-)

seweryn20    575

Wymiennik płytowy woda-olej takie same jak zakłada się w instalacjach centralnego ogrzewania. W robocie na maszynach odlewniczych mamy takie pozakładanie chodzi to jak złoto a oleju ma do chłodzenia setki litrów. Myślałem założyć filtr PP o pod niego wymiennik ale płytowy jest tańszą i wydajniejszą alternatywą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się