ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Nieźle nahafmęcone. Trzeba by instrukcję znaleźć ruski podają całkowite przełożenia na każdym biegu. Powinny być inne.

Synchronizacja ciekawe czy jest bo albo działa jak działa bo zgrzytło albo jej nie ma. Przełączał z żółwia na zająca i rąbło jak u mnie bez podwójnego sprzęgła.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

http://www.belarus-tractor.com/service/operation-manual/  . Tam znajdzie sobie do 892. Na stronie 14 w siódmym punkcie coś jest o prędkości. Potem od 35 strony sa tabele prędkości. Niestety wszyscho po rusku.

 

Na dwóch pierwszych wykresach jak tłumaczyłem w necie to coś jest o skrzyni, ale  to takie tłumaczenie łamane że kit wie o co dokładnie chodzi. 3 i 4 wykres wygląda na skrzynię jak w normalnym 82. Może ktoś to bardziej rozumie i da radę potłumaczyć.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Faktycznie żółw zając na odwrót to synchronizowany reduktor. Obroty silnika ma do 1800 i około 85 koni. 

Wszystkie biegi zawyżony czyli gdzieś musieli zmienić przełożenie. Sama skrzynia idento jak w 82 czyli 18/4   tylko skrzynia z rewersem inna jest o połowę biegów mniej czyli żółwia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Synchronizacja ciekawe czy jest bo albo działa jak działa bo zgrzytło albo jej nie ma. Przełączał z żółwia na zająca i rąbło jak u mnie bez podwójnego sprzęgła.

 

Może nie był sprawny ten synchronizator...

W tej synchro skrzyni oprócz reduktora są synchronizowane tylko 3 biegi 2, 3 i 4

 

Co do prędkości, tryby  dolne prawie wszystkie są takie same w synchro i zwykłym (potwierdzone).

Skrzyni bym się nie czepiał tylko mostu tylnego.

Łukasz:

Po rusku to jak po naszemu, nie wiem w czym problem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Dla Ciebie jak po naszemu a dla mnie nie ;) . Jeśli jakieś w miarę informacje wniosłem to się cieszę. Zadowolić będę musiał się tym co wy napiszecie o tym bo do mnie ten język nie przemawia.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W instrukcji jest opisana tylko skrzynia 18/4, jest jej przekrój i nie ma w niej synchronizacji. Za to są trzy rodzaje skrzyni pośredniej z reduktorem bez i z synchronizacją i z rewersem ale bez reduktora.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Z tego co widzę tam to ta z rewersem jest jest max 29 km/h tak w przybliżeniu. Ta z reduktorem gdzie żółw jest z przodu tez ma v max około 30 km/h czyli jak zwykły MTz 82, a ta z odwróconym reduktorem ma 40km/h. Dobrze czaje?  Wyjaśniałoby to odwrócony reduktor na filmiku i 40km/h i jednocześnie udowadnia, że jest opcja taksówki w 892.

 

Myślałem, że zająca mam z przodu i dopiero po chwili wyczaiłem, że przez tą dźwignię to wychodzi na odwrót niż bezpośrednia dźwignia w skrzynię pośrednią.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

znalazłem wcześniej te instrukcje ale nie mogłem otworzyć tego zipa, a teraz na rzesach stanąłem i jest. Kurcze ale tam pokrecone, bez instrukcji przy kierownicy to zapomnij o jeździe. tylko przetłumaczyć by to trzeba było bo wykresy skrzyni 30tez są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

@piasekmoto

Nie ma się czego obawiać. Najwięcej tej skrzyni to obawiają się sąsiedzi posiadaczy albo osoby spokrewnione z posiadaczami. Ja mam i generuje ona mniej zgrzytów niż w większości przypadków c-355 i pochodne. Trochę wprawy i jest bomba. Czasem zgrzytnie mi reduktor ale jak już wyżej pisałem z racji tego, że mam przez tą dupną dźwignię a nie bezpośrednio jak to chyba w nowszych jest. 

 

Ponadto z postu 478 Seweryna rozumiem to tak. Jeśli chce Ci sprzedać tego 892 z reduktorem który ma synchronizację to będzie jeździł Ci te 40km/h, natomiast jeśli reduktor działa tak samo jak w normalnym( żółw z przodu zając z tyłu i brak synchronizacji) MTZ 82 to będzie jeździł 30km/h. Reduktor to ta dźwignia między nogami przy kierownicy. Skrzynia 18/4 i synchronizowany reduktor =40km/h , skrzynia 18/4 i niesynchronizowany reduktor = 30km/h. Tak ja to rozumiem, obym nie nabruździł.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

coś w tym jest, że posiadacze belarusa na ogół nie narzekają chyba że porównują go np z jd itd wtedy wiadomo jak by porównać bmw z poloneza. A najwięcej złego piszą Ci co znają gościa co zna gościa który ma sąsiada i ten mówił że kiepski. Jedno jest pewne za cenę używki z zachodu jest nowy ciągnik że wschodu. Jutro jeszcze muszę przeprowadzić telekonferencje z tym gościem co do rozwiązania skrzyni i podjąć decyzję. Może przybędzie kolejnego posiadacza Bela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Powiem z punktu widzenia mechanika.

Nowsze Belarusy są fajne, tylko mają sporo wkurzających dodatków. Samo rozbieranie a potem składanie tych wszystkich rureczek zajmuje 2 godziny dłużej niż w MTZ. Dobrze zrobione były wersje eksportowe MTZ. W porównaniu nawet z JD 3040 z 1975r to MTZ wypada blado, ale żeby do takiego starocia pierścień uszczelniający w skrzyni biegów kosztował 80zł (wielkości pierścienia od WSK) to lepiej kupić nowego Belarusa, gdzie części do niego będą tańsze niż do starych zachodnich.

Kupuj ruska, a nie pożałujesz. Zadbaj o niego, to się odwdzięczy. W Polsce utarło się takie stwierdzenie, że  zrusków się leje i sie psują, ale jak jeżdżą nimi tacy co nie mają pojęcia o ciągniku, nic nie naprawiają, tylko katują to potem to tak chodzi.

Powodzenia w zakupie nowej maszyny ;)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kurcze że my tego wcześniej nie wyczailiśmy. W tym wolniejszym z niesynchronizowanym reduktorem zając jest do tyłu i jest biegiem bezpośrednim bez przełożenia. 

W skrzyni z reduktorem synchronizowanym żółw jest do tyłu, biegiem bezpośrednim i ma takie same przełożenia jak zając w tym pierwszym. Za to zając w wersji synchronizowanej jet do przodu i zwiększa prędkość skrzyni biegów a nie jak w 820 zmniejsza. Zrobili nadbieg z reduktora pozbywając się redukowanych biegów względem 820 a dodając przyśpieszone w 892. 

 

Na filmach na bank ruski zrobiły zamiankę w skrzyni są pomysłowi. Do tego silniki na bank mają więcej obrotów niż 2400.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jest to najprostsze rozwiązanie, nie raz wykrzystywane. Stąd ten multiplikator (przyspieszacz). Nie zdziwił bym się gdy by były do tego wykorzystane te same tryby, wystarczy tylko je zamienić (odwrócić) i jest skrzynia 30 lub 40. 

Dokładnie takie rozwiązanie było stosowane w MF serii30xx gdzie w półbiegu wystarcza zmiana miejscami trybów i jest skrzynia 30 lub 40 ( nie trzeba nic dokupować) i wtedy raz mamy wzmacniacz a raz przyspieszacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Jakby tak połączyć synchronizowany reduktor z obrotami zwykłego MTZ 82 to nie jeden właściciel zachodniego musiałby iść na operacje  wytrzeszczu gałek ocznych z powodu wyprzedzającego go Kumuruna.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Teoretycznie i praktycznie da się silnikowi przywrócić 2400. Nie jeden w ts-ie tak zrobił.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Mi to wygląda na częściowo zrobotyzowaną skrzynie 14/4. Wspomagane powietrzem. Dalej cary, gadżety kładą zamiast nad czymś współczesnym pomyśleć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
S-Piotr    58

U mnie to nawet na sól byś nie zarobił. (brak zjawisk pogodowych wymagających wspomożenie w ruchu drogowym lub pieszym) .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U nas nie lepiej. Śniegu zero, 2,5 stopnia na plusie a solić kazali. 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

koledzy dziękuję wszystkim za zaangażowanie w moje pytanie o skrzynie, nie spodziewałem się takiego odzewu, naprawdę wielkie dzięki. Razem naprawdę dużo można rozszyfrować. Wielka pochwała dla użytkowników Mtz i Belarus. Ale powiem Wam, że trochę się jednak obawiam Belarusa, bo mechanik ze mnie kiepski, a mając taka maszynę trzeba ją trochę ogarniać. Planuję do transportu a jak czytam że po przejechaniu 50km ciągiem ginie sprzęgło to obawy są. I jeszcze nie zawsze ja będę się nim poruszał i jak wsadze kogoś na krótko to z tą skrzynia będą pewnie problemy, sam po przejeździe wiem że poszczególnych biegów trzeba troszkę szukać-ja nie neguje tego, poprostu tak jest i tyle. Kusi cena zakupu ale też zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć. Jeszcze raz dzięki. Teraz czas wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty już musisz rozważyć wszystkie aspekty w tym ci nikt nie pomoże. Dodam tylko że sprzęgło nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów nie wiem skąd masz takie informacje? A sam ciągnik jest totalnie prosty, użytkowników chętnych wytłumaczyć wielu. W sam raz do podszkolenia się w zakresie mechaniki.

W każdym razie decyzja należy do ciebie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj