ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

Też może zdarzyć się. Jak ja rozebrałem ręczny to okazało się że tarcz była mokra choć wycieki nie było a okładzina odłaziła. Tak zrobione hamulce są chyba najprostrzą konstrukcją w najbardziej dostępnym miejscu. No nie znam prostszej tylko tarcze jak by robili z inną okładziną jak saprzęgłowe czy nawet ceramiczne B) dzieci po dzieciach. Jak ktoś mówił. Dobrze przemyslane tylko wykonanie gorsze (chodzi o tarcz)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jeżeli chodzi o mtz to mam podzielone zdanie, u mnie najwiekszym jego mankamentem jest układ kierowniczy bo mam go z 93 roku i nie ma jeszcze orbitrola, przez to masakrycznie sie skręca jak i jego promień skrętu nie zachwyca. jest wysoki troche męczy wchodzenie do niego, Z tylu jak sie zapina maszyne widoczość rownież nie jest dobra. Generalnie za te pieniądze nie dostaniemy innego ciągnika w takiej kasie stosunkowo młodego. zachodnie sprzęty mają po +- 5-10 lat wiecej. Spalanie w normie moc rownież ale teraz gdybym miał kupić ciągnik zawachałbym sie czy bym wybrał mtzta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Czyżby Cię MTZ zawiódł że takie mieszane już uczucia z tą widocznością masz racje choć zależy od siedzenia bo widywałem te podstawki do siedzeń takie niczym katapulta z MIG hmm w razie zwariowania seromechanizmu otworzyc dach i nacisnąć przycisk :lol: Ja z moim siedzeniem tak źle nie mam ale szyje musze wyciagnąć troche żeby zobaczyć czy dobrze cofne że serwomechanim jest jak mówisz to sie zgodze przeszkadza w obejściu gdzieś cofnać precyzyjnie to biała gorączka

Ale że wysoko 3 schodki tylko i ten ostatni możesz odkręcić bedziesz mniej miał :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Stosunek cena/możliwości dla MTZ 82 wydaje mi się bardzo korzystny. Do transportu czy pracy w dużym gospodarstwie to raczej się nie za bardzo nadaje, no chyba że masz kierowcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czesiu rozumiem że ty w tym kabarecie będziesz grał samego siebie czyli dziecko specjalnej troski którego rodzice przestali kochać i ci się w główce pomieszało

a co do MTZ to zimą był u mnie zimą pewien gostek oglądać mojego zt300 bo ma mtz-ta i mówi że tym się nie da robić i chce kupić fortschritta

Edytowano przez masej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

O jo w fortschrittcie to jest naprawde super komfort jakby sie przesiasc ze zlego w jeszce gorsze wiec nie przesadzaj, no fordek ja np swoim mtz robie ok 500-600 mth rocznie i jakos sie nie psuje i jak narazie sprawuje sie na tyle dobrze ze ma u mnie jeszcze dluuuuuuugi zywot przewidziany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Porównujcie ciągniki w tej samej klasie cenowej, wagowej i mocy.

Miałem T25 zmieniłem na C360 jak nie dawała rady zakupiłem MTZ82 obecnie myślę nad czymś większym ze względu na technologie uprawy i wygodę.

W MTZ82 jedno mnie wkurza zmiana biegów szczególnie w transporcie z układem kierowniczym można jakoś sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tak jeszcze apropos hamulców:

MTZ jest z tym o tyle dobry, że prawie nic nie trzeba rozbierać , żeby je zrobić. A przy innych, to trzeba by koło zdjąć i pół ciągnika popruć , żeby się tam dostac nie?

 

(tylko Jumz ma łatwiej, bo tylko jedna zawleczka i nakrętka i wszystko na wierzchu)

_____________________________________________________________________

 

Kto tu mówi o kabarecie? Czesiek pisze rzeczowo i na temat, a Wy wszyscy wypisujecie jakies głupoty a my musimy to czytać!

 

Dbajcie o swoje MTZy to będą chodziły bezawaryjnie i lekko wszystko będzie działać B)

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Choćbym serwomechanizm złotym smarem nasmarował to i tak jest do pi*dy i po godzinie odśnieżania placu nie czuje się rąk, tak więc nie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

czesiu rozumiem że ty w tym kabarecie będziesz grał samego siebie czyli dziecko specjalnej troski którego rodzice przestali kochać i ci się w główce pomieszało

a co do MTZ to zimą był u mnie zimą pewien gostek oglądać mojego zt300 bo ma mtz-ta i mówi że tym się nie da robić i chce kupić fortschritta

 

Nie no to Ty masz podobno zaproszenie tam :D A dzieckiem jestem bo rodziców mam :) A sepcjalnej troski sobie uważaj na słówka bo ci się coś w główce popierdzieliło chyba.

Rino być moze zt 300 to i jest troche tragicznie. Inspiracja kabiny był zapewne Ursus C-355 no ale seria 320 to już skok o 20 lat w przód. Choć w kombajnach od początku postawili wysoko kabinową poprzeczke. Tylko później nie poprawiali tego lecz bizon i tak nie dorównał :)

 

No ten serwomechanizm to jest niewypał i nie ma co kryć. W latach 60 fakt szok bo wspomaganie ale 80 i 90 to już orbitrol powinien być

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i masz rodziców bo chyba nie powstałeś z piany morskiej ale mimo wszystko współczuje im że urodziło im się dziecko z zespołem downa :( ale cóż choroba nie wybiera niestety.

a co do kabiny w zt300 to nie mam zastrzeżeń wiatr nie piździ na łeb się nie leje to może być.A z tym komfortem w ciągnikach to rzecz drugą planowa bo komfortowe powinno być łóżko szybki samochód ładna kochanka a ciągnik jak żona nie do zaj****** :)

Edytowano przez nasil90
Trochę kultury, nie żartuj sobie z chorób bo nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

No sorry ale takie przepychanki jak w/w to juz lekka przesada(Przepychanki jak w piaskownicy) może byście najpierw pomyśleli zanim cos napiszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

@masej co jak co ale WAŻ słowa.. tu się wymieniamy poglądami, doświadczeniami a nie obrażamy nikogo.. co jak co ale takie obrazy są na poziomie 13 latka a nie rolnika który codziennie myśli/kombinuje żeby jego gospodarstwo prosperowało i przynosiło dochody.. To forum jest po to żeby sobie pomagać.. a nie wyzywać!!!! gdybym był modem już miał byś 10% na ostudzenie...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Ci co mówią że MTZ to "gówno" widać że wogóle nie widzieli ani nie jeździli MTZ, belarusami i pronarami. Powiem wam szczeże że nie jeden MTZ przyżyje wasze zetory i inne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja parę postów wcześniej wyraziłem swoje poglądy,że mi się c360 wygodniej jeździ c360 niż MTZ-tem a UrsusCzesio na mnie naskoczył i on zaczął tą kłótnie. Więc rzeczywiście może przestalibyśmy się kłócić bo to śmieszne już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

nie obrażaj... to się samo zakończy... skoro chcesz zakończyć kłótnie to nie pisz obraz.. a kłótnia sama się zakończy...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

heh :) ja nie sądzę że c360 jeździ się wygodniej niż nowym MTZ belarusem, przedewszystkim jest ciszej, wiatr nie hula i wyżej się siedzi a wiec widoczność jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale je nie jeździłem nowym tylko takim w wersji sport ;) i c360 mi się jeździ lepiej niż MTZ-tem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

@masej i tu problem bo tylko jeździłeś ile 30 min żeby dobrze ciągnik (i nie tylko ) wyczuć trzeba z tydzień co najmniej ;). Co do 360 a mtz z małą kabiną miałem takowego, a 360 to jeździłem z 2 dni z kopaczka i kombajnem do ziemniaków i niewiem co tu porównywać w tej robocie do 360 nie mam zastrzeżeń ale mtz to ma chociaż kabinę bo w ursusie dziury między kabina a podłogą. Niewiem co ty masz do mtz :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Masej naprawde twoje wypowiedzi są >13 lat :) Serdecznie pozdrawiam i przestaje pisać bo wiadomo ustępuje się :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Dziś zamóiłęm z allegro zestaw wspomagania do mtza gratis dorzucili wzmocioną pompę i przesyłkę, mam nadzieje że moje problemy z ukladem kierowniczym sie skonczą :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

serwomechanizm to wystarczy uszczelki wymienić i idzie jak na orbitrolu a i jeszcze jedno my tu nie porównujemy ursusa zetora i mtza tylko piszemy opinie o mtz..Pozdrawiam

Edytowano przez hubcio224

Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja po robocie na jesieni mam zamiar założyć orbitrol i siłownik do mojego zt300 bo to serwo też mnie wku****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

serwomechanizm to wystarczy uszczelki wymienić i idzie jak na orbitrolu a i jeszcze jedno my tu nie porównujemy ursusa zetora i mtza tylko piszemy opinie o mtz..Pozdrawiam

 

Tylko u mnie serwo jest suchutkie i nie wiem czy to by pomogło <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ciekawe jak tam moje wspomaganie po prawie 2 latach postoju na skrzynię?

 

Jak wleje oleju, to będzie działało?

Jak myślicie?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj