ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wsbil    29

- indyjski od 800zl bez panewek

- Ukraina z panewkami 1250zl

- oryginał 2070 zł bez panewek

 


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Grzechooo napisał:

No jak taki Guru ruskiej myśli technicznej nie spotkał się z automatycznym załączaniem napędu? A no fakt nie napędu tylko blokady mostu i nie załączaniem tylko rozłączaniem🫡


michal1993 napisał:

Z felgami 11500zl

o kurna to pół ciągnika😵‍💫

Mowa była o automatycznym załączaniu przedniego napędu. Z samym mechanizmem spotkałam się osobiście bo u siebie go wyebałem przy okazji wymiany łożysk w przystawce. Chodzilo mi o to że nie kojarzę żeby ktoś tu korzystał z tego automatu więc nie ma co po nim płakać po wymianie opon na słuszne rozmiary. A z automatycznej blokady mostu sam korzystam bo jako tako jeszcze u mnie działa


wsbil napisał:

- indyjski od 800zl bez panewek

- Ukraina z panewkami 1250zl

- oryginał 2070 zł bez panewek

 

żebym miał pewnoś że ktoś mi w cenie orginału nie wciśnie indyjskiego to nawet bym się nie zastanawiał. Ostatnio kupowałem część do samochodu i zamówiłem oryginał a przyszła podróba w oryginalnym opakowaniu. Sprzedający oczywiście zdziwiony. Jak im komentarz wystawiłem to co chwilę dzwonili z gratisami żebym go tylko usunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
mani51 napisał:

A z automatycznej blokady mostu sam korzystam bo jako tako jeszcze u mnie działa

Ja korzystałem do momentu założenia napędu i jednego drążka bo nie ma jak podłączyć i bardzo nad tym ubolewam.


mani51 napisał:

Ostatnio kupowałem część do samochodu i zamówiłem oryginał a przyszła podróba w oryginalnym opakowaniu.

bo część oryginalna to nic innego jak zamiennik ze znaczkami i odwrotnie. Zdarzały mi się części dobrej marki ze zeszlifowanymi znakami oryginału. Fabryki samochodów nie mają swoich fabryk każdej części i korzystają z podwykonawców którzy pod swoją marka wypuszczają takie same produkty. I np. zestaw rozrządu do vw w którym znajdują się rolki firmy INA i pasek firmy Dayco czy też w oryginalnym opakowaniu filtrów vw są filtry z napisem vw produkowane przez filtrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Czy ktoś wymieniał samo koło atakujące zostawiajac stary talerz?

Bo patrzę w sklepach sprzedają wszystko oddzielnie, czasami są sprzedawane komplety. Do tej pory wymieniałem przeważnie komplet w innych przekładniach.

Mam do wymiany wałek głowny tylny i koło atakujące bo mam rozbity wieloklin.

Odnośnie zakupu części oryginalnych wszystko to loteria.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja bym wymienił pojedynczo. To tylko MTZ. Tylko przy składaniu pamiętaj o tym żeby ustawić atak na odpowiedni wymiar od płaszczyzny obudowy skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
2 godziny temu, mani51 napisał:

Ja bym wymienił pojedynczo. To tylko MTZ. Tylko przy składaniu pamiętaj o tym żeby ustawić atak na odpowiedni wymiar od płaszczyzny obudowy skrzyni

Doszedłem do wniosku ze za dużo zabawy z ewentualną rozbiórka i kupiłem oryginalny komplet z mtzparts. Zobaczymy jak przyjdzie. Odnośnie ustawienia mostu mam fajne zrzuty:

Screenshot_2023-04-13-18-46-00-783_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Screenshot_2023-04-13-18-40-15-719_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Czy ktoś pamięta jaki rodzaj łożysk idzie w koło zębate reduktora? W katalogach jest oznaczone 212.

W dwóch hurtowniach twierdzą że powinno być walcowe nj212. A wyjąłem z swojej skrzyni kulkowe 6212, znajomy u siebie montował też 6212.

Screenshot_2023-04-17-08-43-44-696_org.mozilla.firefox.jpg


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Może być tak że rosyjskie oznaczenie 212 to europejskie 6212. Przy remoncie skrzyni też to przerabiałem


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17

ja w swoim na jesieni wymieniałem te łożyska bo się wysypały i były tam kulkowe i takie założyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Wymiary są te same.

Nj212 czy 6212.

Różnica jest taka że pierwsze jest walcowe a drugie kulkowe.

https://allegro.pl/oferta/lozysko-skrzyni-biegow-nj-212-mtz-belarus-gpz-13143515311

Kolejny przykład odnosnie jakie powinny być. Na mtzparts też sprzedają walcowe.

U mnie to bliżej skrzyni też było rozsypane. W ostatnim momencie tam zajrzałem.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Kolejne pytanie odnośnie łożysk.

Czy w zębatce napedzajacej przystawkę od napędu powinno być:

- 2 łozyska stozkowe 7306k

- 2 łozyska kulkowe skośne 7306b?


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Pany dopadło i mnie alternator skończył swój żywot po 33latach pracy, jaki polecacie aby było szybko tanio i dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17
Dnia 22.04.2023 o 10:37, Grzechooo napisał:

Pany dopadło i mnie alternator skończył swój żywot po 33latach pracy, jaki polecacie aby było szybko tanio i dobrze?

kup na szrocie od jakiegoś diesla, ja mam od astry F pasuje bez przerabiania mocowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Czy ktoś mi powie gdzie idzie drugi oring?

Tuleje bez rowka. W bloku miejsce na jeden oring. Blok d-50 początek numer 240......

IMG_20230504_094002_compress13.jpg

IMG_20230504_093906_compress18.jpg


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cabwie    2
Napisano (edytowany)
Dnia 23.04.2023 o 21:28, Skowron16 napisał:

kup na szrocie od jakiegoś diesla, ja mam od astry F pasuje bez przerabiania mocowania

Nic podobnego uchwyt trzeba przerobić, oryginalny z MTZ jest za szeroki do alternatora z astry f 

Edytowano przez cabwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17

znajomy ma lemkena na lekkiej ramie 4x40 do MTZ-a podnosi bez problemu ale na III klasie odkręca 4 korpus bo MTZ się  dusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23
Napisano (edytowany)

Ja podnosze Overuma 4 obrotowy pług MTZ-etem 82.

Jest rozstawiony na 4x40. Prędkość orki 5~6km\godzine.

Wydaje mi się, że z podnoszeniem\udźwigiem nie będziesz miał problemów. 

 

No ale umnie 4,5,6 klasa ziemi.

Edytowano przez 4pakplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj