ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzechooo    789

No jak taki Guru ruskiej myśli technicznej nie spotkał się z automatycznym załączaniem napędu? A no fakt nie napędu tylko blokady mostu i nie załączaniem tylko rozłączaniem🫡


michal1993 napisał:

Z felgami 11500zl

o kurna to pół ciągnika😵‍💫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
13 godzin temu, jahooo napisał:

na wale są jeszcze półszlify, jak zawieziesz do kumatego szlifierza, to sam ci podpowie, co da radę zrobić

co do wystawania - to chyba tego rantu tulei się nie liczy, zajrzyj do instrukcji napraw, prawdopodobnie chodzi o wystawanie brzegu tulei, a nie tego nadtoczenia

ja mam 10 lat indyjski wał i chodzi

blok D-240 na nadlewie  jest taki sam w D-240 jak w nowszych wersjach D-50/D60 (i takie oznaczenie już widziałem)

W instrukcja nic nie widać.

Dla przykładu w Ursusie tuleja jest płaska. Pomiar jest liczony w sytuacji nacisku ok. 100kg na tuleje.

 

Screenshot_2023-04-01-19-24-06-918_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
47 minut temu, Grzechooo napisał:

 

o kurna to pół ciągnika😵💫

Pół jak pół ale 1/3 to na pewno... Było rozmyślania co zrobić... Bo wstępny plan był na wymianę tylko przodu żeby się to zgrywało. Wiadomo, dostał tura to dość ważne było dla mnie bo jednak już przód tak łatwo nie ustąpi...  Ale że kolejny raz pękła tylna opona (szczypała dętkę) to zapadła taka decyzja a nie inna. Wymiana ciągnika też nie bardzo wchodziła w grę. Założyłem, że mój ciągnik + to co bym wydał na opony wyjdzie jakieś 50.000zł a jakiś ciekawy Belarus 952 kosztował ponad 75.000zł i tak nie bardzo miałem za co zrobić taką wymianę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453

Trzeba było zmieniać felgi? Nie weszły by 12,4 na felgę po 11,2? Ta pierwsza pełna pronarowska fegla z 96-97 roku, jak ma @prorok  albo @songo jest tak samo szeroka jak ta białoruska z gwiazdą? 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Właśnie nie, Felga skręcana z gwiazdą u mnie miała 20cm szerokości całkowitej a te w9 które kupiłem mają 26cm prawie więc różnica kosmiczna, na to wychodzi że 2". Założyłem na tych wąskich gwiazdach ale to nie wyglądało... Udało mi się kupić w rozsądnych pieniądzach nowe felgi bo za dwie z pronaru z dostawą zapłaciłem 930zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Witam soryy że tutaj ale sporo tu ludzi mających pojęcie może pomożecie. Otóż posiadam cyklopa i mam taki problem ze aby podnieść lub wysunąć ramię muszę trzymać wajchę od zamykania wideł. Co moze mu dolegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Czy ktoś ma dane odnośnie wysokość minimalnej/dopuszczalnej krzywki wałka rozrządu? Nie mogę w żadnej z książek znaleźć a na sklepie nie maja nic do porównania.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cabwie    2
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

kilka razy rozbieralem juz przedni most i tam takiej nie bylo

 

1 godzinę temu, robi57362 napisał:

kilka razy rozbieralem juz przedni most i tam takiej nie bylo

To jest ze zwolnicy przedniego koła bardzo ważna podkładka dystansowa dla łożysk stożkowych tam się znajdujących 

Edytowano przez cabwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
2 godziny temu, cabwie napisał:

Chłopaki ma ktoś namiar na podkładkę dystansową ta mniejszą 

1448DED7-C9CA-4FEB-871B-E734B2F13DDA.jpeg

Te małe są dostępne w grene.

1mm grubości. Około 50zl za 3 szt.

Za luz łożysk stożkowych w piaście koła odpowiada podkładka pomiędzy łożyskami.

Na zdjęciu pokazałeś podkladki mała i dużą. Mała jest do starego typu obudowy zwolnicy, duża do nowszego typu gdzie jest miejsce na oring.

Jakbys potrzebował 2mm grubości to mam wypalone parę sztuk.

IMG_20230301_185634_compress32.jpg

Edytowano przez wsbil

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17

Ja takie podkładki kupowałem w lokolnym sklepie z częściami do rusków mieli tego od groma i różne grubości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
cabwie napisał:

1 godzinę temu, robi57362 napisał:

kilka razy rozbieralem juz przedni most i tam takiej nie bylo

 

1 godzinę temu, robi57362 napisał:

kilka razy rozbieralem juz przedni most i tam takiej nie bylo

To jest ze zwolnicy przedniego koła bardzo ważna podkładka dystansowa dla łożysk stożkowych tam się znajdujących 

To nie jest podkładka do regulacji luzu łożysk tylko do regulacji luzu międzyzębnego. W nowszych jest ta duża i uszczelnienie korpusu na oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cabwie    2
6 godzin temu, wsbil napisał:

Te małe są dostępne w grene.

1mm grubości. Około 50zl za 3 szt.

Za luz łożysk stożkowych w piaście koła odpowiada podkładka pomiędzy łożyskami.

Na zdjęciu pokazałeś podkladki mała i dużą. Mała jest do starego typu obudowy zwolnicy, duża do nowszego typu gdzie jest miejsce na oring.

Jakbys potrzebował 2mm grubości to mam wypalone parę sztuk.

IMG_20230301_185634_compress32.jpg

2mm strasznie grube 🤨 

1 godzinę temu, mani51 napisał:

To nie jest podkładka do regulacji luzu łożysk tylko do regulacji luzu międzyzębnego. W nowszych jest ta duża i uszczelnienie korpusu na oring.

Tak tak złe to napisałem bo chodziło mi o to ze przychodzi tam gdzie obudowa łożysk stożkowych w tym typie właśnie uszczelnienie oringiem jest na tej obudowie zamówiłem w agromarze i przysłali mi te duże 

2 godziny temu, Skowron16 napisał:

Ja takie podkładki kupowałem w lokolnym sklepie z częściami do rusków mieli tego od groma i różne grubości

Masz może jakiś tel do nich może zrobią sprzedaż wysyłkową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

U mnie dopiero przy 2mm dystansie luz mierzony na szpilce był około 0,3mm. Tolerancja 0,15mm do 0,4mm

IMG_20230301_181417_compress29.jpg


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Tak troche smiechem, żartem ja do takich "operacji" używam takiego sprzętu:

Jak puka za głośno - to jest coś nie tak. A jak nie puka wogole to też jest coś nie tak.

stetoskop.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
1 godzinę temu, Morion napisał:

Czy takie mikro pęknięcie dyskwalifikuje wał?

IMG_20230411_092227.jpg

Pytanie czy to pekniecie czy głęboką rysa?


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Za 1250 widziałem Ukraiński wał z panewkami.

Jak wał pęknie to w najlepszym wypadku osiowanie siedlisk, w najgorszym korba pójdzie bokiem i jeszcze tuleje zniszczy. Więc będzie bardzo drogo.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Zamówiłem nowy , tyle że indyjski. Cena taką jak podałeś. Innych u mnie nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Na Allegro są oryginały, ale cena podwójna, tego indyjskiego bym nie zakładał, zawsze jest ryzyko nawet w oryginale, jednak wał to serce silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj