ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzechooo    789

A nie masz z przodu kabiny wyjść hydraulicznych? mógłbyś sterować turem przez oryginalny rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Znajomy ma tak podłączonego TURa już kilka lat i działa, ale według mnie to druciarstwo. Przede wszystkim musi wiązać dźwignię od głównego rozdzielacza bo odbija jak tylko używa rozdzielacza tura.


Sterowanie TURem bezpośrednio za pomocą oryginalnego rozdzielacza to męka, Zero precyzji i ciągłe szarpanie się z zatrzaskami suwaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Sianokosy w tym tygodniu zaczynam i za bardzo nie mam kiedy tego zrobić na porządnie a co do sterownia oryginalnym rozdzielaczem - wg mnie rozwaliłbym owijarke po 10 belach. Bez zaworu dławiącego maszynami z tuza wręcz rzucał na dół


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Oryginalny rozdzielacz jest mało precyzyjny i nie wygodny jeśli chodzi o sterowanie tura ale na szybko można podłączyć jeśli nie masz czasu. One lubią cieknąć także zaopatrz się w zestaw naprawczy odrazu lub bańkę oleju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ten też jest normalny i dedykowany do tura, z tą różnicą że wg opinii z którymi się spotkałem to nie trzeba go odcinać zaworem na czas używania wysięgnika


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

No często słyszałem że te zwykłe "gruszki" na czas typowej pracy się wyłącza, bo inaczej się psują


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

5 lat chodzi i nic sie nie psuje ba po co amortyzacja jak nie można jej używać podczas pracy, po to sa dwa akumulator z różnymi ciśnieniami jeden dziala na pusto drugi jak jest ladowacz obciążony


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ok, co muszę wiedzieć żeby prawidłowo dobrać pojemności i wartości ciśnienia w tym amortyzatorze?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

W uniwersalnych zestawach widziałem dwa akumulatory pojemność 1 litr i nabite chyba 30 i 70 bar dedykowane do ładowaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Są też 0,75 i w sumie z tego co wiem to te pojemności są najbardziej popularne i stąd moje pytanie - który wybrać?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Dobiera sie w zależności od pojemności układu, który ma amortyzować i spodziewanego ugięcia, im większy pojemnościowo siłownik, tym większy amortyzator

Tak na zdrowy rozum powinien amotyzowac skok siłownika o 5-10% bez efektu twardego dobijania, trzeba policzyć pojemnośc siłowników i pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Drogą dedukcji kupiłem amortyzator tłokowy o pojemności 1L.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jutro będę zakładał ten amortyzator. Ma to znaczenie w którym miejscu się wepnę w układ tj czy przy rozdzielaczu, przy pierwszym siłowniku czy na samym końcu linii? 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37
Napisano (edytowany)

Panowie mam problem ze sprzęgłem  w swoim MTZ 82.

w tamtym roku wymieniłem łapki sprzęgła bo już się wytarły i w ogóle nie było sprzęgła, w tym roku jest to samo jeszcze chwila i znowu się wytrą do zera jak może być tego przyczyna, i jeszcze jedno podczas ruszania strasznie zgrzytają biegi później już nie czy redukcja czy jak wrzucam wsteczny  wchodzą delikatnie 

Edytowano przez Y635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Brak smarowania łożyska to jedna z przyczyn, inne to:

złe ustawienie odległości (a raczej jego brak)  ł. oporowego od łapek (5mm),

brak sprężyny na układzie dźwigni sprzęgła co powoduje samoistne jego  opadanie ,

oraz kopyto operatora stale oparte o pedał sprzegła bo tak wygodniej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Z tym smarowaniem jest problem bo mechanik założył odwrotnie obudowę łożyska i nie mam dojścia do kalamitki ,tak że muszę rozpołowić ciągnik i założyć tak jak ma być. A i jeszcze jedno czasami padał sprzęgła drży na postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
24 minuty temu, Y635 napisał:

Z tym smarowaniem jest problem bo mechanik założył odwrotnie obudowę łożyska i nie mam dojścia do kalamitki ,tak że muszę rozpołowić ciągnik i założyć tak jak ma być. A i jeszcze jedno czasami padał sprzęgła drży na postoju.

to znaczy, że łożysko jedzie po łapkach, a powinien być luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
15 godzin temu, Y635 napisał:

Z tym smarowaniem jest problem bo mechanik założył odwrotnie obudowę łożyska i nie mam dojścia do kalamitki ,tak że muszę rozpołowić ciągnik i założyć tak jak ma być. A i jeszcze jedno czasami padał sprzęgła drży na postoju.

Nie trzeba do tego rozpoławiać wystarczy przez otwór rewizyjny sprzęgła poluzować i rozsunąć łapki (9) ostatecznie wybić swożeń wysprzęglający  http://t25.eu/inkontrahent.php?g=307

tak jak pisaliśmy łapki jeżdżą po łożysku czyli albo skasowany luz przez mechanika albo sam się kasuje z winy źle ustawionej ( braku) sprężyny (15)  http://t25.eu/inkontrahent.php?g=388


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

panowie mam problem z pompa hydrauliczna w mtz . w zimie wymienilem na nową i do wczoraj było ok aż ciśnienie jakie pompa wydysila na wolnych obrotach to 110 bar na max obrotach 170 i na tyle ustawiłem zawór w zimie. możliwe że pompa tak szybko zajechała sie? ostatnia z hydrosily pochidzila kilka ładnych lat a ta byla jakiejś innej firmy z wyglądu bardzo badziew ale innej nie mieli w sklepie. jaka polecacie pompe?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

a grzybek przelewowy i gniazdo w rozdzielaczu jest OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj