ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

kukum    9

Nie no , takie luźne przemyślenia miałem , jak na rusłana fajnie pali tylko , myślę ze jak założę ten zaworek jedno kierunkowy to jest tam przelew od pompy tak jakby w obiegu zamkniętym tzn. co pompa wyrzuca przelewem  to cofa wężem  w odstojnik a tak jak w 60 czy innych tam traktorach to przelew jest do baku , a jak bym założył ten zaworek to by robiło nie potrzebne "ciśnienie"  na pompce i mogło by wypchać uszczelniacz na pompce i ropa do silnika by szła a dwa to nawet odpowietrzyć by szło łatwiej bo powietrze by uciekało wolna droga a nie pchało niepotrzebnie sportem na pompkę, pewnie mocy mu nie doda haha XD ,  ale spróbuje tak zrobić a ze kombinacje lubię ,a nóź widelec by było fajniej  :D :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Pytanie , czy świecą plomieniowa w MTZ faktycznie coś daje? Planuje w  Farmerze zmieniać bo szkoda kręcić na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tak, pomaga dużo. Nawet w porównaniu do świecy żarowej jest dużo lepiej bo ostatnio robiłem próbę i jak założyłem żarową w miejsce płomieniowej to silnik nawet się nie odezwał a jak z powrotem założyłem płomieniową to prawie odpalił. Prawie bo już wymęczyłem aku kręcąc z żarową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
kukum napisał:

myślę ze jak założę ten zaworek jedno kierunkowy to jest tam przelew od pompy tak jakby w obiegu zamkniętym tzn. co pompa wyrzuca przelewem  to cofa wężem  w odstojnik a tak jak w 60 czy innych tam traktorach to przelew jest do baku , a jak bym założył ten zaworek to by robiło nie potrzebne "ciśnienie"  na pompce i mogło by wypchać uszczelniacz na pompce i ropa do silnika by szła

Na zasilaniu od zbiornika aż do pompki zasilającej jest podciśnienie. Pompka pcha paliwo na filter i dalej do pompy wtryskowej. Część paliwa idzie na wtryski a część wraca przed pompkę zasilającą. Żeby przed pompką powstało ciśnienie to z pompy musiało by wracać więcej paliwa niż podawała by pompka. Jest to możliwe? Twój ciągnik byłby ewenementem na skalę światową bo musiałbyś co jakiś czas spuszczać paliwo ze zbiorników zamiast go tam dolewać nie wspominając o tym że wykonywał by przy tym pracę 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Jak wysunąć tuleje poprzeczną korpusu w przednim moście?Śruba z obudowy jest wykręcona,kliny wybite.Próbuje wysunąć ślimakiem i ani drgnie.Mam coś jeszcze wykrecić czy tuleja jest zapieczona?

 

 

IMG_20210116_144953.jpg

Edytowano przez marcinguru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Panowie może jakas dobra rada grzebie przy pompie hydraulicznej pompa zdjeta walek z przesowka tez. Zauważyłem że kołysze sie dolne kolo te wystające  ze skrzyni ruch wzdluzny   wstrone silnika - siedzenia, jakieś rady żeby to wyjac i sie nie naszarpac chce wymienić lozyska bo to pewnie one są winne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

W sumie tez mi się tak wydawało bo tam jest taka srubka z oringami i według rysunku to ona trzyma ten walek tylko ze liczyłem na swoją pomyłkę... szkoda roboty duzo ale jak juz robić to chyba do końca bo tak to bez sensu wgl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

panowie co to może być za przyczyna że 9 bieg wchodzi dość płytko i wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Raczej na pewno popuściła nakrętka przy ataku. Ale sprawdzić można dźwignię zmiany biegów czy gdzieś coś nie blokuje.


Dziewiątka tak czy inaczej płycej wchodzi od innych biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

wiem że 9 płycej wchodzi ale od jakiegoś czasu nie czuć tego momentu zapięcia biegu na innych biegach jest normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Głośniejsze wycie skrzyni przy hamowaniu silnikiem niż przy normalnej jeździe do przodu gdy silnik ciągnie to też objaw popuszczonej nakrętki ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Na 6,7,8 nic w skrzyni nie wyje przy hamowaniu silnikiem na 9 jeszcze nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Dnia 21.01.2021 o 22:40, arkady12 napisał:

Panowie może jakas dobra rada grzebie przy pompie hydraulicznej pompa zdjeta walek z przesowka tez. Zauważyłem że kołysze sie dolne kolo te wystające  ze skrzyni ruch wzdluzny   wstrone silnika - siedzenia, jakieś rady żeby to wyjac i sie nie naszarpac chce wymienić lozyska bo to pewnie one są winne.

Ośkę od koła pośredniego nap. pompy wyjmuje się od komory którą zamyka dekiel reduktora. Śruba widoczna w komorze sprzęgła ustala tylko tą ośkę.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Śruba od strony sprzęgła nie trzyma ośki tylko tulejkę. Ośka jest blokowana wkrętem od góry schowanym pod uszczelką zbiornika oleju. Nie pamiętam tylko dokładnie ale i tak śrubę od strony sprzęgła trzeba odkręcić żeby można było ośkę wysunąć do tyłu a dostęp do tej śruby bez rozpołowienia na sprzęgle jest raczej niemożliwy choć ręki sobie uciąć nie dam. Ja to wyjmowałem jak reduktor miałem "na stole"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

W sumie to i tak będę rozpolawial bo sprzeglo tez juz padlo przy turze to masakra widzę. Lepiej by może się sprawdzało  dwustopniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj