ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

MariuszKlim    30

@zbyszekbrzuze

 Chciałbym inaczej zwłaszcza żeby nie trzeba było przestawiać dwóch dźwigni sekcji w oryginalnym rozdzielaczu, żeby zewnętrzna hydraulika działała i tylne ramiona podnośnika

Ale nie wiem gdzie się wkręcić w tym rozdzielaczu ruskim żeby podłączyć szeregowo pierwszy dodatkowy rozdzielacz.

Mam zrobione tak jak na rysunku, pozostałe wyjścia sekcje z rozdzielaczy to przewody 3/4" do tura i hydraulika zewnętrzna

 

schemat hydrauliki mtz mariusz.jpg

 

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13
11 godzin temu, MariuszKlim napisał:

@zbyszekbrzuze

 Chciałbym inaczej zwłaszcza żeby nie trzeba było przestawiać dwóch dźwigni sekcji w oryginalnym rozdzielaczu, żeby zewnętrzna hydraulika działała i tylne ramiona podnośnika

Ale nie wiem gdzie się wkręcić w tym rozdzielaczu ruskim żeby podłączyć szeregowo pierwszy dodatkowy rozdzielacz.

Mam zrobione tak jak na rysunku, pozostałe wyjścia sekcje z rozdzielaczy to przewody 3/4" do tura i hydraulika zewnętrzna

 

schemat hydrauliki mtz mariusz.jpg

A nie dało by rady założyć jednego rozdzielacza na 5 sekcji?

 

Edytowano przez fabianek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
a tylne ramiona z regulatorem pod siedzeniem? i brak miejsca w małej kabinie. chyba że linkowy i na zewnątrz... ale mam już te rozdzielacze kupione i zamontowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Rozdzielacz 40l jest za mały i to on powoduje grzanie oleju. Do pompy od MTZ minimum to 60l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Mam pytanie czy w tych ruskich rozdzielaczach jest swobodny przepływ oleju w pozycji neutralnej? kolega ma przy turze i twierdzi ze niema, ale chyba zle cos podłączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

W pozycji neutralnej są zablokowane oba wyjścia na siłownik a z pompy do zbiornika olej przepływa swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

swobodny przepływ jest tylko w pozycji pływającej, ale tu można encyklopedię napisać, które rozdzielacze mają pozycję pływającą, które, nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

a Ktoś montował rozdzielacz III sekcyjny 80l/min do tura na linki i Dżojstik? Jaki jest mniej więcej koszt takiego zakupu oprócz przewodów i końcówek? bo tylko są potrzebne: rozdzielacz na linki+linki+dżojstik z przyciskiem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Montowałem już różne, u mnie leci na dniach dwusekcyjny na linki 80l na tył, żeby nie ciągać przewodów do sekcji, tylko zasilanie i powrót plus sekcja przelewowa do rozdzielacza elektrycznego do podnośnika. 

Koszt zależy od tego, ile wymyslisz złączek i przewodów .  Trzysekcyjny na linki z sekcją pływającą - sam rozdzielacz ponad 700-750zł plus linki i dwa joysticki, bo na jednym ogarniesz hydraulkę zewnętrzną a na pojedyńczym podnośnik

podnośnik na czymś takim images?q=tbn:ANd9GcQoMsjSXOKiew88p3AF8cD

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Ja jak zakładałem tura to też miałem problemy z podłączeniem niby wszystko dobrze a rozdzielacz który dali do tura był 40l i się grzało a potem uszczelniacze wywaliło na tym oryginalnym ruskim pod kierownicą dwa razy suma sumarow wywaliłem wszystko i zrobiłem po swojemu koledzy z forum wtedy pomagali przy tym bo było kilka zagwostek mogę ci zrobić zdjęcia jak to wygląda  

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Mam jeszcze pytanko, u was w MTZ jakie są wstawione siłowniki do podnoszenia tura, chodzi mi o średnicę tłoka i czy daje radę około 1 tony podnieść?

Nie jestem pewny czy w zupełności wystarczy Fi 40mm przy pompie NSZ 32 - 50l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Pompą nie podnosisz. Odpowiada ona za szybkość podnoszenia chyba że jest dojechana to ciśnienia nie stworzy i olej może gotować. To ile uniesie to kwestia grubości siłowników a w zasadzie wielkości tłoków i ciśnienia roboczego w układzie.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi    1

U mnie MTZ 82 z 1986r silnik nie byl wymieniany. Sprawdza się elegancko. Wczoraj wymieniona pompa wtryskowa a po za tym to skrzynia (tryby i łożyska) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Panowie mam taką zagwostkę. Pedał sprzęgła ma luz na tej osi którą odpowiada m.in. za hamulce. Z waszego doświadczenia zużywa się wałek czy wyrabia ta tuleja w dźwigni? 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

 

Dnia 22.06.2020 o 10:21, MariuszKlim napisał:

Mam jeszcze pytanko, u was w MTZ jakie są wstawione siłowniki do podnoszenia tura, chodzi mi o średnicę tłoka i czy daje radę około 1 tony podnieść?

Nie jestem pewny czy w zupełności wystarczy Fi 40mm przy pompie NSZ 32 - 50l/min

Mój inter tech it 1600 bez problemu podniósł  bigbaga1400kg. Średnicę tłoków musiał bym zmierzyć, pompa nsz32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Raczej tulejka przy pedale najlepiej odciąć i przyspawać nowa ,napawywałem też wałek niewiele był zużyty to naprawdę twardy materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A są jakieś gotowe tulejki czy trzeba dorabiać?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
8 godzin temu, Skoczek1994 napisał:

 

Mój inter tech it 1600 bez problemu podniósł  bigbaga1400kg. Średnicę tłoków musiał bym zmierzyć, pompa nsz32.

zmierz, bo ja kupiłem 50mm ale u mnie siłowniki bardziej pionowo pod skosem a u Ciebie prawie poziomo to też może jest różnica w udźwigu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tylko tu mierzysz średnicę tłoczyska a siłownik wygląda na dwustronnego działania i ważniejsza jest średnica tłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj