ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    297
hoodoowca napisał:

O to widzę że mam mechanika pod nosem masz warsztat czy dojeżdżasz/

Zapraszam do kontaktu na Facebook.com/djzbigi


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

A czemu przy zimnej można pierdolca dostać? Wszystkie nowe ciągniki mają zimną dużo lepsze światło moim zdaniem. Mam te co kolaga wyzej dał link z allegro. jutro wstawię foto jak świecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Barwy są nienaturalne, oczy bolą po kilku godzinach orki na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Dla mnie to już jest obojętne, zamówiłem ledy, jak założę to się pochwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Po zdjęciach wnioskuję że to nie ten standardowy wyciek na górze zwrotnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@mani51Nie wysypały się łożyska (47, 49)  przez co puścił uszczelniacz 58. 

Screenshot_20200328-201742_Chrome.jpg

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zawsze można założyć siłownik 'bezwyciekowy' on się zmieści na 100%


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@mateuszmtz Ten założyłem, wszystko pasuje blokada działa jak należy. Jedyne co to wydaje mi się że ten jest trochę krótszy, bo ramiona wyżej się podnoszą. Przy starym c100 blokada łapała na styk przy maksymalnym wsuwie siłownika. Przy 110 po podniesieniu ramion na maksa jest 2-3cm zapasu trzeba lekko opuści by podnośnik wisiał na blokadzie. 

Screenshot_20200328-215640_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Sprawdziłeś czy nie poluzowały śruby od mocowania siłownika do mostu? Po wymianie na większy siłownik zdarza się że to mocowanie urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Śruby trzymają jak należy, stary mógł mieć luz ale na pewno nie tyle tym bardziej że stare sworznie zostały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
zbyszekbrzuze napisał:

Zawsze można założyć siłownik 'bezwyciekowy' on się zmieści na 100%

Tak z ciekawości jaki to jest bezwyciekowy? Ja odkąd mam siłowniki wspomagające nie mam problemu z wyciekami z siłownika głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ten na zdjęciu, bo nie jest skręcany. Z każdego przez tłoczysko będzie się sączyć, ale z tych jednolitych nie kapie na złączeniach korpusu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ale powiem szczerze że spodziewałem się większego "łał" po wymianie siłownika. Podnosić podnosi znacznie lepiej, niż c100 ale jednak ścierniskowiec ważący 1t nadal jest sporym wyzwaniem, i trzeba przegazować żeby podniósł go do końca. Pompę wykluczam bo ładowacz sprawnie podnosi nawet duże ciężary. Bez wspomagających chyba się nie obędzie, bo jednak obawiam się że w końcu coś nie wytrzyma i się ukręci albo urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja mam już dwa lata i jestem zadowolony, a stary siłownik uszczelniłem i jest ok. Długo sie wahałem, ale doszedłem do wniosku że jak do siłownika c100 dołożę dwa c50 będzie lepszy efekt, no i dwa dodatkowe odciążają całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

@Kryroj to 16 led co podałeś to się nadaje do oświetlenia pindola przy sikaniu. Mam takie 2 sztuki to są dobre ale jeśli nie masz nic. Kup sobie ze dwie wesemki po 2000lumenow. Fakt że  2 sztuki kosztują 250 ale z biegiem czasu sam sobie podziękujesz że tego gówna nie kupiłeś. 

https://allegro.pl/oferta/2x-lampa-robocza-halogen-led-2000lm-najsilniejszy-8179876988

 

Kupisz te po 16 led dwie i jeszcze od wesemki będą odstawać.

 


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie przesadzajmy. Te 16 LEDowe są na swoją cenę dobre. Stare 9 LED też ładnie świecą. Nowsze najtańsze już niekoniecznie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Absolutnie nie przesadzam, kupowalem po 30 zł te 9led i po około  40 zł te 16 led. Jeśli używasz stwierdzenia "jak na swoja cenę " to znaczy że jednak coś nie do końca gra. Zamiast tego już wole dobrą lampę na h3. W sumie każdy ma swoje znanie. Dla mnie to gówno, mam porównanie do Wesemu zarówno ledowego jak i na H3. Nawet h3 bije ją na łeb. 

 

Z chinoli to kupiłbym jeszcze coś z tego typu https://allegro.pl/oferta/lampa-robocza-halogen-panel-led-cree-36w-12-24v-fl-8884986011   

Tylko trzeba patrzeć odnośnie wiązki światła bo dużo jest z mieszaną.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj