ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

azzadek    22
Przed chwilą, robi57362 napisał:

mi przy 800 kg talerzowce z fabrycznym obciazeniem nie daje sie normalne skręcać

Ja teraz mam też fabryczne obciążenie  i jak pisałem robi z RAU 3,3m 800kg, pług 3 skiby obrotowy 620kg, agregat podorywkowy 700kg, rozsiewacz 250kg + 1200kg nasypane, opryskiwacz 800l + waga opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Przyjedź do mnie na wzniesienia 15-20%, zmienisz zdanie. Każdy ma inne pola

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579

Ludzie z terenów równych nie pojechaliby w terenie nie równym i wzniesienia 15-20%, już kilku próbowało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
18 minut temu, jahooo napisał:

Przyjedź do mnie na wzniesienia 15-20%, zmienisz zdanie. Każdy ma inne pola

 

3 minuty temu, galan99 napisał:

Ludzie z terenów równych nie pojechaliby w terenie nie równym i wzniesienia 15-20%, już kilku próbowało .

Nigdzie nie napisałem że MTZ jeździ po polach i drogach równych jak stół. Mam pola płaskie ale i mam też górki tak więc porównanie jakieś mam i nie muszę jechać do ciebie jahooo, nie ty jeden masz pola na górkach :D. Z resztą odpowiadałem na post robi57362, a on nie napisał że przód podnosi mu na równym czy na wzniesieniu 20%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

bez przesady przodu nie podnosi ale ciężko sie skręca gór okropnych nie mam ale pagórki są kiedyś mierzylem to wszlo 10%


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pany, którą srubką i o ile ma się ona przekręcić aby zmienić prędkosc wałka? Najlepiej wytłumaczyć łopatologicznie na zdjęciach 😉 Z góry dzięki


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Przychylasz się pod ciągnik mniej więcej na wysokości drzwi od kabiny. pod spodem masz coś takiego: Znalezione obrazy dla zapytania: mtz prędkość wałka

 

 

Patrząc od przody masz okno do regulacji sprzęgła, później dolną pokrywę skrzyni pośredniej na osiem śrub i zaraz za nią jest wałeczek który jest zabezpieczony blaszką. Blaszka zabezpieczona śrubą m10 na klucz 14 chyba, że byli nasi to będzie m10 na klucz17, ale w którą stronę to musisz przekręcić to nie powiem bo jak na to patrze to mam oczopląs. Łatwo to zobaczyć jak się włączy jedno tudzież drugie. Wałek przekręca się w prawo i lewo i w ten sposób zmieniasz prędkość.

 

 

PS. Myśląc sobie twierdzę że na 90% jeśli będziesz od strony schodów do kabiny i założysz klucz na ten wałek to musisz obrócić klucz około ćwierci obrotu w lewo - tak jakbyś śrubę wykręcał i wtedy będzie 1000. Jeśli źle prawię to niech mnie ktoś poprawi.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Pytanie mam, bo mnie dopadła awaria. Ma ktoś sprawdzonego pompiarza w łódzkim? Potrzebuje pompę zrobić od kumuruna i nie za bardzo mam pomysł gdzie. Nie chodzi o to żeby remont kosztował 300, może kosztować 900 tylko żeby to miało ręce i nogi. Kiedyś miałem u takiego budżetowego to było ciekawie, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem jaki on dobry. Możesz słyszał ktoś o "Diesel Service. Regeneracja pomp wtryskowych i Naprawa Wtryskiwaczy. Gawron Damian" Miejscowość Kamień koło Brzezin.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
master20002 napisał:

Pany, którą srubką i o ile ma się ona przekręcić aby zmienić prędkosc wałka? Najlepiej wytłumaczyć łopatologicznie na zdjęciach 😉 Z góry dzięki

Tak jak napisał kolega pod Tobą przełącza się tym wałkiem zabezpieczonym blaszką z wycięciem. Dodam tylko tyle że śruby zabezpieczającej nie wolno wykręcić całkiem bo wałek można przekręcać tylko o tyle ile pozwoli wycięcie na nią w blaszce. Jak zobaczysz tą blaszkę to będziesz wiedział w którą stronę przekręcić wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tak, ale żeby pewnie przełączyć, to włączasz WOM i druga osoba porusza nim w lewo i w prawo żeby się zazębił. W tym czasie ty próbujesz przełączyć.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Apropo prędkości wałka. W zetorze 7745 włączałem wałek przez 5 do rębaka żeby dobrze połykał i ciął. Normalnie na 540 była masakra. Mtzetem raz ciąłem na 540 to nie cięcie tylko mielenie materiału. Myślicie, że na 1000 byłoby ok? Rębak dość duży do 15 cm średnica pnia jaką "zjada" :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzięki Panowie za pomoc, bardzo obrazowo to wszystko wyłożyliscie


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
kowal1108 napisał:

Apropo prędkości wałka. W zetorze 7745 włączałem wałek przez 5 do rębaka żeby dobrze połykał i ciął. Normalnie na 540 była masakra. Mtzetem raz ciąłem na 540 to nie cięcie tylko mielenie materiału. Myślicie, że na 1000 byłoby ok? Rębak dość duży do 15 cm średnica pnia jaką "zjada" :) 

spróbuj zobaczysz za przy prasie sipmopodobnej caly czas na 1000 tylko na silniku nie szaleje max 1350 rpm


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Nie odważyłbym się z prasą na 1000 latać :) Ciekawi mnie tylko jakie obroty ma taki zetor przez 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

są prasy przystosowane do 1000 rpm


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

czy ktoś dysponuje fragmentem katalogu części do tej sprężarki montowanej przy skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Mam katalog do 50, ale czy jest tam sprężarka to muszę poszukać.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ja też mam, ale tej sprężarki w nim nie ma, była tylko na eksport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Sprężarka przy skrzyni montowana była w wersji na eksport i nie ma jej w podstawowym katalogu, a nie wiem, czy jest identyczna z tą z MTZ-80. u mnie słabo pompuje i trzeba by do niej zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Zdawało mi się, że 50 i pochodne miały sprężarkę przy skrzyni z racji, że nie miały przy silniku. Nawet jak ją znajdziesz w katalogu to nic z tego, bo części do niej chyba nie ma.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Przy moim rusku jest połowa tej sprężarki zaślepiona blachą. Kiedyś myślałem żeby sobie kupić resztę, byłaby w sam raz do sterowania blokadą.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Mam pytanie do fachowców w temacie  czy koła od ziła to je 1200/18 będą pasować do mtz 11,2/20 chodzi średnicę ,nie bardzo wiem jak to policzyć  bo przy feldze to nie wiele przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Zepsuty mam regulator powietrza w mtz przy butli i moje pytanie ; czy musi być originał  czy inny też się nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj