ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniel125d    2

Witam

Myślicie że warto kupić nowego Belarusa do lekkich prac polowych na 100ha czy w tej cenie lepiej kupić zachodnią używkę?

Pracowałby głownie przy opryskiwaczu,siewniku do QQ i w transporcie,boję się tylko jak będzie z trwałością.

 

może warto zależy od portwela jest tani ,ale polecam model 952 fajny traktor dobra skrzynia biegów moc w praktyce podobna do 1025 jednak na papierze [952 ma 92 km ] [a 1025 ma 105 ] w praniu nie ma aż takiej szokującej różnicy z trwałością nie jest żle będzie długo słurzył do siania kuku polecam proxime żwawy podnośnik co przy ciężkim siewniku może się okazać atutem w transporcie też będzie leprza od belarusa komfort i skrzynia a z zachodnimi używkami to daj sobie spokój no może ewentualnie jakiś deutchz zachodnie ciągniki to wcale nie taka rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

To 952 nie ma zwawego podnosnika?? Przeciez tam jest podnosnik na dwuch tlokach i 4,5t udzwigu. Nie wiem jak w proksimie ale 4,5t na 90km to nie lichy wynik.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Panowie jak to jest z "komfortem" w mtzcie 82 w dużej budzie z 86 roku w porównaniu do C360. Jest wyraźna różnica?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz...! Jeszcze się pytasz? To jest niebo a ziemia z wyjącą sześćdziesiątką. To tak jakbyś porównywał jakiś nowy ciągnik z mtz :)


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Oczywiście że spodziewałem się różnicy, ale nie wiedziałem jak dużej, wkońcu nigdy do czynienia z tymi ciągnikami nie miałem a szukam czegoś dla siebie. Po przeczytaniu tego tematu nie wiem co mam myśleć, opinie o ruskach mniej więcej 50/50. Rozumiem że polecasz taki ciągnik na 12ha?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Nic lepszego na ten areał nie ma co szukać. Opinie są takie jak i użytkownicy tych maszyn. Jeśli nie dbasz to nie jedziesz a to naprawdę prosta konstrukcja z lat 80 wtedy nie liczyło się spalanie czy ilość wyciekającego oleju. Ja kupiłem swojego od gościa który żył w przekonaniu (właśnie takim jak 50% ludzi), że ruski to musi ciec. Po roku jest nie do poznania... ! Wszystko jest do ogarnięcia uwierz mi...!


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja też zdecydowanie polecam mam mtz 82 z 1996 r od nowości,jak go kupowałem miałem 35 ha potem stopniowo się powiększało gospodarstwo, drobne usterki były nie powiem, ale nigdy poważne ani kosztowne raczej drobiazgi a te przecieki to troszkę mit nie jest tak żle , ktoś z przedmówców napisał że do transportu lepsza proxima niezgodze się, tak się składa ze mam roczną proxime power 100, to na drodze skacze jak piłka naprawdę mtz na stożku lepiej zachowuje się na naszych drogach, po nowym roku mają mi montować tura i to właśnie do mtz-a ,choć to proxima była kupowana z myślą o łodowaczu ale jest za delikatna i dlatego padło na mtz jak mi zamontują to wrzucę fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Także polecam ruska. ja kupiłem swojego od gościa 6lat temu i jestem bardzo z niego zadowolony. Wcześniej orałem 60tką z pugiem 2skibowym to dzień do nocy jak wjechało się póżniej w pole. Dodatkowo spalanie względem mocy oceniam na bardzo dobre. Jeżdziłem trochę w transporcie qq ,w prasie ,teraz chodzi w turze (założony orbitrol) , beczka, rozrzutnik w zasadzie nawiecej robi w gospodarstwie. Co do tego że z nich leci jak mówili wcześniej jak ktoś dba nie jest zle i co też ważne cena...za dwie dyszki można cos już znaleźć ciekawego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Witam. Posiadam Mtz 82 93r.!! Mam go na gospodarstwie już prawie 6 lat i do dzisiaj poważnej awari w nim nie miałem. Chodzi jak igła.!! Mój sąsiad kupił sobie nowego Belarusa 820. Porównując te dwa ciągniki to różnica między silnikami jest bardzo mała. Jeśli ktoś by chciał kupić belarusa to jak najbardziej polecam. W nim się nie liczy wyglad lecz siła moc oraz spalanie.!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

silniki kolego to jeden czort, przecież to jest to samo tylko później była zmiana od 98 czy 99r oznaczeń modeli, to jest ta sama konstrukcja jak stare rusole


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Posiadam MTZ 82 Belarus z 1991 roku wersja eksportowa na zachód, wyprodukowany w fabryce imienia W.Lenina biegi mam z przekręcaną rękojeścią tzn. przesuwam tylko w przód i tył wajche i aby był inny bieg przekręcam drążkiem od biegów w prawo lub lewo super sprawa biegi wchodzą o niebo lepiej praktycznie nic nie zgrzyta ,jako ciekawostka ma zmianę prędkości wałka z540 na 1000 w kabinie obok siedzenia kierowcy a wycieki z rozdzielacza można łatwo naprawić, wymiana uszczelnień i na jakiś czas spokój. Mam go 6 lat sprowadzony był z AUSTRI drobne awarie się zdarzają a to coś pęknie coś się urwie ale silnik i skrzynia ok. pracuje na 30h w cięższych pracach. Myślę ze na niewielki areał to jest dobry ciągnik ale wymaga trochę więcej obsługi i troski żeby był bezawaryjny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W katalogu części to mtz-ta w starej budzie jest pod skrzynią zamiast pokrywki z otworem na przełącznik 540/100 0 przystawka która wyprowadza na bok przełącznik.

A co do pokrywy z dźwignią o której mówisz to często widuje się mtz-ty na z tym patentem na filmach chyba z Węgier. W nowszym katalogu jest rozebrana na części a i jest z dwoma dźwigniami osobna biegi i wolne/szybkie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Fakt na zachód trochę wyszło z taką dzwignią zmiany biegów ,ale czy była ona lepsza trudno powiedzieć ,bo pewnie by ją montowano już póżniej wszystkim ,a tak nie było ,a drugi rodzaj dzwigni bocznej zmiany biegów to już totalna porażka ,przynajmniej ja tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Moim skromnym zdaniem te biegi są naprawdę fajne z 1 na wsteczny przełączamy bardzo sprawnie tylko wajcha przód i tył (prawie jak rewers) :D polowe i szosowe obsługuje ta sama wajcha co biegi, a szybkie i wolne przełączam nogą na środku podłogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

z 1 na wsteczny przełączamy bardzo sprawnie tylko wajcha przód i tył (prawie jak rewers) :D

 

Nie do końca jest to dograne bo 1 czy 2 jest trochę za wolne do najszybszego wstecznego. Przydało by się żeby naprzeciw wstecznego było coś koło 4 - 5. Ja najczęściej jak pracuję ze spychem to przerzucam wsteczy - 6 i też jest w miarę prosto przynajmniej przy dźwigni po środku. Ale tu znowu problem bo 6 jest za szybkie do najszybszego wstecznego i do tego żeby w miarę dobrze nadążyć sterować wysokością spycha. Trzeba by przejść na 4 -5 ale to znowu wolniejszy wsteczny. Szkoda, że nie zrobili coś na wzór T25, że na jednym zakresie jest 1,3,,5,7 a na drugim 2,4,6,8 to może szybciej by dobrał przy np TURze, ale pewnie do innych prac znowu by nie pasowało coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jeśli byłyby w tej samej cenie i w takim samym stanie technicznym to bierz TS ,zawsze mocy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie wiem? Pytanie tendencyjne albo chcesz zwykłego albo TS-a. Oczywiście, że lepiej brać z Turbo jak są pieniądze bądź co bądź to 90KM. Jeśli mieścisz się w planowanym budżecie to nie ma co się zastanawiać.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam przeznaczone ok 40tys na zakup i oby dwa sa w podobnym koszcie . nie wiem tylko czy te ciągniki są dobrum wyborem do pracy w polu w jakiejś bronie 2.5m czy pługu zwykłym cztro skibowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No mają swoje wady i zalety jak wszystko,osobiście to za 40tys patrzyłbym już albo polską czwórkę turbo albo jakiś zachodni ciagniczek,no chyba że mtz byłyby za te pieniądze w idealnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nadają się o wiele bardziej do pracy w polu niż ganiania po drodze. Kupuj i niczym się nie przejmuj. Osobiście pomyślał bym o mocniejszym TS-e.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj