tomekzet

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidMalw    1

W Kowalewie Wlkp takze produkuja cieżarówki. Tyle ze tam chodze tylko do szkoly...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

a mi podobają się jelonki znaczy się JELCZe- jelcz 432- żółty ciągnik z którejś części młodych wilków-duża kabina, podwyższana, ładny front z plastikowym zderzakiem DAFa, do tego ładne plastiki po bokach- na prawdę świetnie wyglądały, miały już fajne motory, skrzynie itp

fajne były wozy budowane w opcji 3 czy 4 osi- pod wywrotki, gruszki i inne pojazdy mające poruszać się w ciężkich warunkach, fantastycznym wozem był dla mnie JELCZ S442 budowany na rajdy DAKAR czy rajdy JELCZA które były nieocenionym sprawdzianem nowych rozwiązań konstrukcyjnych

obecne konstrukcje firmy Jelcz-Komponenty to po części dawne konstrukcje cywilne, a po części nowe pomysły i technologie, ale są to jak na razie tylko konstrukcje militarne budowane na indywidualne zapotrzebowanie WP, ale kto wie czy kiedyś nie wróci produkcja cywilna

jeden z kilku filmików przedstawiających rajd jelcza i wyczyny kierowców fabrycznych JELCZ S442

http://pl.youtube.com/watch?v=hqJMCk_f51k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
2 km od mojego domu produkuja MAN-y niech no ja tylko aparat dorwe na jednym parkingu stoi ich z 30 a pod zakladem to uhuhu a parkingow jest 4 jak sie przejezdza to jada na parking

jaka to miejscowosc? niepołomice? bo podobno tam sa montowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

tak niepolomice tylko ze teraz musze aparat kupic bo stary sie rozsypal :angry:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Cięzarówki fajna sprawa tylko że teraz każda marka jest składana z tych samych części róznia sie tylko kabina i rozmieszczeniem czesci podwozia np zbiornika na ADBlue


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

no niepowiedziałbym ze z tych samych czesci, kazdy producent ma np. własne silniki i skrzynie biegów... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

No w sumie tak ale np niektóre marki zapożyczają od innych koncernów różne podzespoły, np teraz nowa Renault Premium 2 jest z silnikiem Volva, i to jest jej chyba mocną stroną...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3

Ja mam cztery Scanie i spisuja sie rewelacyjnie.

SCANIA <_< :lol: <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

a ja mam Iveco i też nie narzekam hehe


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Nowe Stralisy nie są złe...kopyto ma.

Gościa widziałem z wanienką popierdzielał lewym pasem po autostradzie, pytam sie go na radiu ile kucy ma w tym Iveco a on że 420...fakt że z wanną ale pełną żwiru, zawsze lżej niż ze zwykłą naczepą ale i tak jak na 420KM po tych dziurawych drogach, jeszcze pod góry to nawet nawet szedł.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Nie edytuję poprzedniego postu by to napisać bo temat się nie podniesie i nic to nie da że napisałem coś... otóż nie wiem czy ktoś wie ale dzisiaj i jutro jest 15 Trakerskie Spotkanie w Krakowie... a 28:06.2008 , 6.Międzynarodowy Zlot Kierowców Aut Ciężarowych Deszczno.. (woj.lubuskie), niedaleko Gorzowa Wlkp...moje okolice, może pojadę bardzo bym chciał bo dawno się nie było na jakimś zlocie... jedzie ktoś z was???


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

a powiedzcie mi jedno czym sie rozni kabina na amortyzatorach i sprzezynach? od kabiny na poduszkach poduszkach w DAFie xf 95

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Kabina na poduchach jest dzielona od podwozia, a na amorach np tak jak w naszych Starach po prostu jest kabina w całości osadzona. Nie wiem czy o to ci chodziło ale dam ci fotki :

 

http://www.mbm-bus.com.pl/transport/star/star2.jpg -- Star nie na poduchach...

 

http://upload.moldova.org/auto/2007/dec/renault_magnum-1.jpg -- Magnum na poduchach, widać całkowite oddzielenie kabiny od podwozia jak i silnika, w większości aut silnik jednak pozostaje (teraz już minimalnie widać tunel) w kabinie...

 

 

http://tiry.arbiter.pl/files/g/2_1373065556_461_61142_.jpg -- np to Premium tunel silnika jest w kabinie, oczywiście w miare obniżony ale jest, auto na poduchach...nie ma to jak komfort :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

A mozecie mi powiedziec wady i zalety DAFa XF95 z 2000r (spalanie trzwalosc podzespolow i co to znaczy centralne smarowanie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

My mamy dwa Dafy 95xf(Zobaczymy jak się będą sprawować na polu) Dafy z 2000r i więcej mają silnik euro3, niby chmurki nie puści ale się muli, natomias mniej pali niż euro2. Centralne smarowanie jest to taki bajer, ze nie musisz chodzić po wszystkich kalamitakach i ich smarowac tylko mapelniasz zbiornik sdmarem i ci rozprowadza do wszystkich podzespolow.

Tak na marginesie Volvo FH12 jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Wady,zalety,spalanie,komfort,trwalosc podzespolow,cena podzespolow i czy 700 tys przebiegu to duzo jak na 8 letni samochod(przyposcmy ze gosc go dobrze traktowal) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Nasze mają przeszło 800tyś przebiegu!!!

Spalanie: zależy na jakim silniku!!!

Komfort: Jest luks!!!

Wady: Jego cena!!!

Stare samochody typu volvo F12 wytrzyma 2 razy dłużej niż te nowe Dały!!! W volvie mieliśmy ponad 1mln km!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

To może ja coś powiem...

Zalety:

1. Na pewno bardzo mała awaryjność..właśnie model XF95 jest bardzo solidnym autem.

2.Obszerna kabina (schowki itd..wygodne łóżka)

3.Silnik dobrze idzie (zależy też jaka moc).

4.Komfort jazdy napewno jest, autko wygodne.

5.Spalanie DAF-a to w granicach 31.4 l/100 , dużo zależy od kierowcy a nawet powiedziałbym, że duża "dużość", jak ktoś ma "ciężką nogę", to nic nie stoi na przeszkodzie by uznać DAF-a za paliwożercę.

6."PODOBNO" Daf ma najlepsze przyspieszenie z ciagnikow do 440 koni. [Euro 3], wiadomo ciężarówka to nie F1 żeby nie wiadomo jak śmigać ale z tego co ja miałem okazję pojeździć to naprawdę rwało się ze świateł tym Dafikiem jak mało która osobówka.:)

7.Lekka praca lewarka od biegów

8.Bardzo dobra dostępność części orginalnych, zamiennych oraz używanych.

 

No i czas na wady:

1.Słabe wyposażenie podstawowe

2.Tunel w kabinie jest za wysoki.No dobra..ale pewno nie jest niski :)

3.Brak miejsc do zamocowania przewodów od ciągnik-naczepa za kabiną po odpięciu naczepy.

4.Spotkałem się z tym że kabina czasem przecieka...[np pęknięty obrys na dachu] :)

 

Ale tak to mogę ci polecić to auto bo jest w sumie niezłe.Ja po jeździe mam jak najbardziej pozytywne wrażenia :)

A tutaj cacuszko... sto piąteczka :) mmmm :

http://www.lorryspotting.com/club/images/D...0Baxter/105.jpg

 

I poczciwy 95 z wysoką kabiną [super Space Cab] :

http://www.jolben.zipnet.com.pl/zdjecia/PB241249.JPG

 

@pawel93- 1mln km? on powinien lekko za 2 mln wyjść!!!


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

A kto wie może miał cosłnięty licznik!!! Ale sprzedaliśmy volvo f12 i dafa 95xf z paż.2008 i kupiliśmy 2x daf z 1999r! z silnikiem euro2.

Pozytywną żecza w nim jest tempomat!!!

W porownaniu do Scani mają bardzą dobrą ramę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

No może.

Tempomat i retarder to w ciężarówkach dzisiejszych standart, bardzo to ułatwia jazdę, Tempomat-spalanie, retarder- żywotność hamulców.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

Spalanie przy użyciu tempomatu może się poprawia, ale w przypadku jazdy po autostradach ;) Bo jeśli chodzi o polskie drogi no to nie był bym tego taki pewien, wolałbym sam regulować spalanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj