Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy

Polecane posty

Ferdek07    75

http://www.allegro.pl/item348018820_rozrzutnik_obornika.html

 

http://www.allegro.pl/item344020865_rozrzu..._dwuosiowy.html

 

nie znalazłem żeby jakaś firma (nie prywaciarz) produkowała takie modele, wszystkie 4ro kołowe jak i wieksze są na taśmie na 2 łąńcuchy co jest dla mnie niezrozumiałe, czyżby taśma na 2 łańcuchy była lepsza od 4ro łańcuchowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
http://www.allegro.pl/item348018820_rozrzutnik_obornika.html

 

http://www.allegro.pl/item344020865_rozrzu..._dwuosiowy.html

 

nie znalazłem żeby jakaś firma (nie prywaciarz) produkowała takie modele, wszystkie 4ro kołowe jak i wieksze są na taśmie na 2 łąńcuchy co jest dla mnie niezrozumiałe, czyżby taśma na 2 łańcuchy była lepsza od 4ro łańcuchowej?

Chyba nie znajdziesz. Tu chodzi o ekonomię i prostotę produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

rozrzutniki na 4 łancuchach to są tkz 5 t ja mam takiego jest ok ale trzeba się nagimnastykować aby tam napiąc łancuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale i tak lepiej nagimnastykować się napinając niż potem palce obijać i gimnastykować sie jak wyciągnąć zwinięte w kłębek lisztwy pod podłogą ;)

Nierozumiem dlaczego polscy producenci od tego odchodzą, np. tytan 7 z brzegu, niech nawet najlepiej ma zrobione te lisztwy i łańcuchy solidne to jakoś nie wierze ze długo naprzesuwa obornik w burtach o wysokosci prawie metra, dlatego wymieniając rozrzutnik biorę pod uwagę również oferty rzemieślników, bo np. 6t rozrzutnik na 4ry łańcuchy za 15- 18 tyś pln bardziej przekonuje mnie jak tytan 7 który ma tylko 25 dłuższą pakę jak mój stary rozrzutnik 3,5t i wyższe 35 cm burty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Z tymi listwami to jest zabawy t tym sezonie za jednym razem poszły cztery dwie się wkręciły pomiędzy aparat ale takich rozrzutników już na pewno nie produkują a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Proszę o wypowiedzi użytkowników rozrzutników z taśma na 4ry łańcuchy, czy poza napinaniem naśmy przysparza te rozwiązanie jakies inne problemy? czy kosi czasem lisztwy lub wygina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

My mamy rozrzutnik z 4 łańcuchami, ale jest na tandemie, problemy są właśnie czasami z napinaniem, albo jak przeskoczy łańcuch na zębatce z jednej strony, a tak ogólnie nie jest źle, u nas ma co robić i żadko coś się dzieje z taśmą, a mało na niego się nie ładuje, kiedyś nawet 60 gasła z gnojem z kopla bo wpadł taki "kąsek" od ładowacza w wałki, a bardzo zbity był


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

umnie jak wpadnie coś sianowatego szmatowatego to ciapka zdusic potrafi, dlatego w następnym rozrzutniku koniecznie wały ślimakowe, może nie będzie nawijać, co do taśmy, to 4ry łańcuchy lubią przeskoczyć na zebatce i ciężko się napina ale lisztwów nie łamie i nie krzywi jak jest dużo naładowane?

Rozczarowany jestem ofertą na rynku bo to co chcę kosztuje ponad 30 tyś a za mniejszą kasę miałbym to samo co mam tylko z burtami wyższymi,

Więc będe szukał używanego, tylko teraz pytanie, czy używany polski czy zachodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Powiem ci, ze tu masz problem. Jeździłem troszkę po komisach ( ale szukałem innej maszyny ) i zauważyłem, że handlarze ostro przerzucają się na rozrzutniki. Można spotkac naprawdę masę, ale większosc to złomy. Jak latasz za używanym to lepiej jednak szukaj polskiego, no chyba, ze znajdziesz jakiś super zachodni to nie ma co się zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj