Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Parich    0

Witam.

Posiadam kompa Dositron Super do opryskiwacza Holder. Niestety uszkodzony jest czujnik predkosci (DES 181 80 69 - 7983, takie nr. mam podane w katalogu czesci).

Czujka "rozlozona" Na zdjeciu czujnik jest "rozlozony" ;)

Czy ktos wie jaki jest to czujnik indukcyjny czy PNP czy NPN, czy NO czy NZ? Ktory z ponizszych czujnkow mozna zastosowac Czujnik Czy ktos posiada instrukcje obslugi po polsku do tego kompa, dysponuje tylko po niemiecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wrzuć scan instrukcji, przeczytamy wspólnie, zawsze ktoś zna niemiecki. Ja piąte przez dziesiąte ale na swoje potrzeby wystarczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Skan instrukcji Instrukcja obslugi Dositron Super

 

@rafalm1978

nie ma magnesu, jest tarcza z otworami na obwodzie.

 

Czy mozna zamiast tarczy z otworami (jest pokazana w instrukcji) zamontowac czujnik tak, zeby wykorzystac felge jako ta tarcze. Jako przerwy wykorzystac obszar miedzy srubami mocujacymi gwiazde felgi do obreczy a jako czesci metalowe te sruby? Czy taki pomiar: jest mozliwy, bedzie dokladny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Moim zdaniem jest to czujnik indukcyjny. Tak jak piszesz też jest możliwe ale czemu chcesz tak zrobić a nie wykorzystać istniejący układ???? z tego co widać na zdjęciu to są 3 przewody coś takiego jest w owijarkach do bel część jest kontaktronowych część indukcyjnych.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Odswiezam temat ,kupilem czujnik indukcyjny PCID5PR. jak narazie wszystko dziala tak jak powinno, przynajmniej porownujac predkosc wskazana przez kompa z ta na rys. z predkosciami na poszczegolnym biegu. Wykorzystalem felge kola jako "elementy metalowe" na ktore, reaguje czujnik. Po dokladnych pomiarach jak beda bledy to dokleje wiecej elem. metalowych. No ale to polowa sukcesu, bo jak teraz zaprogramowac kompa, ustawienie wydatku cieczy, szer. belki i kilka innych parametrow. Skan instrukcji wisi na sieci a ja widze zero wyswietlen. Czy naprawde nikt nie ma takiego kompa do opryskiwacza , nikt nie zna na tyle niemieckiego , zeby cos madrego napisac? A moze ktos posiada instrukcje po polsku do jakiegos kompa do opryskiwacza. Chodzi mi o opis wprowadzania potrzebnych informacji, kalibracji opryskiwacza. I mogl by zeskanowac i umiescic gdzies na sieci, albo przeslac na meila.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

Witam wszystkich. ja też kupiłem ostatnio opryskiwacz z tym kompem i jak go próbowałem to było ok wszystko, a teraz jak do konkretnej roboty to nie działa. Chodzi o to że jak go włączam to na wyświetlaczu są same F.F.F.F coś takiego i nic nie idzie zrobić a mało tego co chwile jak by sie wyłączał i zachwile włączał poprostu wariuje nie wiem co z tym zrobić jak ktoś jest w stanie mi pomóc był bym wdzięczny. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

FFFF pojawia sie zaraz po wlaczeniu zasilania i po krotkim czasie powinno sie zmienic na ostatnio wyswietlana informacje. mozesz miec gdzies "zlamany" przewod zasilajacy i dlatego sie wylacza, u mnie sie tak czasami dzieje , ze nie moge wlaczyc kompa i po zabawie z kablem dziala, jak rozkrecisz te 4 srubki z przodu to sie dostaniesz do srodka. u mnie po wlaczeniu i chyba przetestowania ustawia sie w funkcji automat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

Witam ponownie. Mieliście racje problem leżał w zasilaniu. to już mam zrobione jakiś czas. Niewiem jak tylko go ustawić(zaprogramować) ściągnołem instrukcje ale jest po niemiecku i nic nie rozumiem. Jeśli ktoś wie albo ma instrukcje po polsku byłbym wdzięczny za pomoc. Bo martwi mnie to że na wolnych obrotach ciśnienie na zegarze wynosi 4 atm. a jak dodam troche gazu to dochodzi do 8-9 atm. wydaje mi sie że to troche zadużo, czy sie myle? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

> Niewiem jak tylko go ustawić(zaprogramować) ściągnołem instrukcje ale jest po niemiecku i nic nie rozumiem. Jeśli ktoś wie albo ma instrukcje po polsku byłbym wdzięczny za pomoc.

Jak znajdziesz po polsku albo ktos Ci przetlumaczy to daj znac, albo od razu przeslij mi na meila:)

>Bo martwi mnie to że na wolnych obrotach ciśnienie na zegarze wynosi 4 atm. a jak dodam troche gazu to dochodzi do 8-9 atm. wydaje mi sie że to troche zadużo, czy sie myle?

Za duze, ja pryskam od 2.5 do 4 atm, zalezy jakimi dyszami kiedy i na co, jest sporo informacji na sieci poszukaj.

Zeby regulowac cisnienie to po uruchomieniu kompa jak sie przetestuje (FFFF). Przelaczy na ostatnio wyswietlane informacje oprocz tego u mnie ustawia sie w funkcji automat, musisz zmienic na manual po lewej stronie kompa jest przycisk normal - automatik jak dobrze pamietam. w tym temacie podalem linka do instrukcji obslugi tam jest fotka kompa sprawdz sobie. no i jak podswietla Ci sie normal to "druck +" i "druck -" regulujesz cisnienie. jak nie bedzie reakcji na + czy - to sprawdz czy slyszysz prace zaworu. jest to wyraznie slychac, mozna porownac do wolnego obracania silniczka. jak z zaworem bedzie cos nie tak to szukanie napiecia albo elektryk potrzebny , zanim bedziesz szukal innego zaworu:) po prawej stronie w dolnym rogu masz znaczek belki z dyszami (grabki- ein aus) to jest przelew , nie musisz recznie czy inaczej zamykac kazdej sekcji tylko przycisk i wylacza pryskanie leci na przelew. Jak sie programuje konkretny wydatek cieczy zeby komp sam regulowal cisnienie do predkosci jazdy nie stety nie wiem. Jak cos jeszcze to pytaj, w miare mozliwosci postaram sie pomoc ;-)

 

 

Jak masz rozkladana belke w opryskiwaczu? jak hydraulicznie to zrob zdjecia i umiesc je na af. szczegolnie interesuje mnie blokowanie hydrauliczne stabilizacji belki. bo jakos nikt nie chce tego opisac albo zrobic fotek jak to jest rozwiazane w innych opryskiwaczach.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekwis    0

Witam.

Posiadam kompa Dositron Super do opryskiwacza Holder. Niestety uszkodzony jest czujnik predkosci (DES 181 80 69 - 7983, takie nr. mam podane w katalogu czesci).

Czujka "rozlozona" Na zdjeciu czujnik jest "rozlozony" :blink:

Czy ktos wie jaki jest to czujnik indukcyjny czy PNP czy NPN, czy NO czy NZ? Ktory z ponizszych czujnkow mozna zastosowac Czujnik Czy ktos posiada instrukcje obslugi po polsku do tego kompa, dysponuje tylko po niemiecku ;)

 

Witam kupilem tez taki opryskiwacz i nie mam instrukcji nawet po niemiecku jak by pan mi przeslal z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj