Zaloguj się, aby obserwować  
doman57

Łąka czy orne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
doman57    10

Witam Ostatnio sie zastanawiam co sie lepiej oplaca Łąka czy siew zboza? Hoduje bydlo miesne Jak narazie laki mam tylko tyle co na pastwisko a siano kupuje Ziemie mam bardzo dobre i praktycznie wszedzie nawet przy rzece moge siac Tak wiec sie zastanawiam co sie lepiej oplaca przy hodowli bydla Siac zboze i za nie kupic siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to jest dylemat, jak zboże było tanie nasiałem dużo pastwisk a teraz przydało by sie ze 2 ha zaorać, ale kto wie jak długo cena na zboze zostanie, najważniejsze pastwiska żeby bydło miało po czym chodzić i gdzie sie paśc a wyprodukować siano to już inna sprawa, a nie ma u was w okolicy wolnych łąk? u nas ludzie proszą żeby skosić i zabrać siano!!! Pozatym jak brakuje siana mozesz robic wsiewki traw kiszonki z poplonów, żyto kosić na siano lub siankiszonkę a potem siać zboża, można kosić poplon żyta w maju i siać jeszcze kukurydzę, a zamiast siana słoma owsianka jest świetna dla młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jeśli cena zboża znowu by spadła do 300zl/t to przy dzsiejszych cenach upwawa zboża przestała by się całkiem opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

Wlasnie u mnie jest niedobor lak i za dzierzawe laki treba slono placic jako ze ziemie sa bardzo dobre i nadaja sie pod uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

a ile masz tych opasów... ja bym jednak te poplony siał ;)


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

z limousine to bedzie (narazie) 8 mamek+ cielaki i byk Opasy: 20 szt ale planuje zwiekszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

to zalezy od ilosci bydla jakie bede mial Nic nie wiadomo czy bedzie sie bydlo miesne oplacalo bo cena spada ale raczej powieksze stado A pastwistka moge zasiac max 4ha bo tyle mam przy domu i zrobie tak jak bede mial wieksze stado limousine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Moim zdaniem na dzien dzisiejszy duzo lepiej siac zboze i je sprzedawac,zwlaszcza jesli masz dobre ziemie. U nas ceny siana zaczynaja sie od 200 zl/t (dobrej jakosci),bo kiepskie siano kupi sie i za 100 zl za tone,a pszenica chodzi prawie po 1000 zl/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

No ja wlasnie chyba tak zrobie A przy sianie jest wiecej roboty i szkoda dobrej ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja kiedyś mailem trawę posiano na najlepszej ziemi i to nie był żaden błąd bo miałem sporo siana i nigdy mi nie zabrakło. Ja tak dostosowuje uprawy aby nie kupować za jedynie sprzedawać B).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj