yacenty

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838

Witam!

cos mi luzy wyskoczyly w wieszakach do maszyn - ostatniej czesci i sie zastanawiam na co wymienic? na zwykle standardowe otwory typu jabluszko czy moze kupic teraz haki?

 

Kto z was uzywa hakow i jakie sa tego plusy?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

ja używam haków i jest to dużo lepsze rozwiazanie niż standardowe ciegna szegolnie jeśli sie podczepia cieżkie maszyny,a gdy jeszcze masz linki i śrube rzymska z hakiem to niemusisz nawet wychodzic z ciagnika podczas podczepiania :) tylko lepiej odrazu kupic kilka kompletow kul żeby niebyło trzeba z nimi latać z jednej maszyny do drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a mozesz cos wiecej powiedziec na czym polega ta "lepszosc"?

zetor glownie chodzi z plugiem, agregatem i rozsiewaczem nawozu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

no przede wszystkim niemusisz tak dokładnie podjechac pod maszyne a wiadomo ze cięzkiego agregatu "nie nadrzucisz" żeby go podpiac, a z hakami to tylko pojezdzasz dzwikasz w góre i gotowe :) jezli czesto przepinasz maszyny to polecam haki ale z pewnosci sa drozsze od standardowych wieszakow wiec musisz sie zastanowic czy Ci sie to opłaca.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czyli mowisz ze wcale nie musz idealnie najechac? ze hak sam wskoczy na swoje wlasciwe miejsce?

a jak kwestia odpiania?

orientujesz sie ile drozsze sa koncowki z hakami od normalnych?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

no wiadomo ze niemozesz sobie podjechac bele jak... ale jezli tam centymetr bedzie nierowno to kula wskoczy w hak bo w standardowych koncowkach jak masz ciezka maszyne to musisz podjechac niemal co do milimetra... a jezeli chodzi o odczepianie to banalna sprawa jak masz maszyne w gorze zwalniasz zabespieczenia spuszczasz podnosnik na dol i odpiete :) co do ceny sie nieoreietuje ale widzilem kiedys takie haki na allegro moze jeszcze beda to przynejmniej sie dowiesz jak stoja cenowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja myslalem o takich co wloze zamiast tego co mam - w ten uniwersalne ursusowsko zetorowskie otwory

a jak wyglada sprawa szerokosci maszyn? przeciez prawie kazda ma inna szerokosc - jak tutaj wyglada sprawa celowania?

 

 

ps. nie odpowiadaj na swoje posty tylko edytuj wypowiedz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

wszystkie maszyn przytosowane do ciągników ok 100 KM maja układ zawieszenia II kategori niewiem ale przypuszczam że Twój zetor niema szpanerow jak np. w c-330 ale ma rgulacje bolcami na odworach i na 100% jest tam ustawienie do II kategori, wiec dolne ramiona sie nieruszaja i bez problemu trafisz, ta kategorie maja rowniez wszystkie polskie maszyny produkowane, ale strasze maszyny moga miec inny rostaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Rufus może masz Gadu-Gadu, Jak masz to weź daj numer mam sprawe nie na temat :/


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moj zetor ma regulacje na otworach i bolcach tak jak piszesz - skoro jest ustawienie to bomba

maszyny mam nowe bo agregat jest z 2005roku a rozsiewacz nawozu z 2003

czyli powinno byc bez problemu - plug jest stary ale jeszcze przez chwile bo w przyszlym roku chce kupic jakiegos kvernelanda obrotowego

 

musze sie dokladnie dowiedziec ile te haki kosztuja i jabluszka zakladane,

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

tylko jak juz bedziesz kupował to musisz chcieć własnie tą II kategorie bo istnieje terz III kategoria ale tam są wieksze kule

pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wracam do tematu, widzieliscie moze gdzies takie haki ale z mocowaniem do zetora ursusa? na allegro sa ale takie bym powiedzial gole a chcilabym wyjac to co mam do tej pory na jabluszka i tylko wsadzic takie gotowe "oryginalne" zetorowsko ursusowskie

orientujecie sie ile moze to kosztowac?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

np. nowe maszyny uni sa zaczepiane na belke wiec nie ma roznicy czy haki czy jabluszka bo najpierw zakladasz belke do ciagnikia, cofasz pod maszyne podnosisz i juz masz papieta :) no ale do innych maszyn bez belki jednak lepsze sa haki... haki jakie widzialem to wlasnie "golasy" jak na allegro, w usrusie czy ztsie chyba nie ma samych koncowek tylko sa cale ramiona z hakami ? :hmm:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie są całe ramiona tylko koncowki wymienne - tam jest sprezyna ktora pozwala samą koncówke regulowac i chodzi mi o same takie końcówki z hakiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

tak jest w zwykłych koncowkach, to jest wlasnie niby po to zeby mozna bylo troche na skos podjechac a jak podniesiesz maszyne do gory to koncowka powinna wskoczyc na swoje miejsce ale w praktyce roznie to dziala... ale haki nie potrzebuja takiego rozwiazania i nigdy nie widzialem hakow z takim rozwiazaniem jak jest z jabluszkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Są wymienne końcówki widziałem kiedyś w ściąganym 1234 miał takie

 

Ja nie odczepiam wcale belek zaczepowych od maszyn tylko hakami łąpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moj 10245 jest z anglii i ma wymienne, widzialem haki wymienne w 16245 ale koles mowil ze takiego juz kupil i nie wie gdzie ani po ile dostac takie same haki:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

radze kupić haki - świetna sprawa -nie męczysz się z zapinaniem ciężkich maszyn. kup a będziesz z nich zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a widziales gdzies takie wymienne koncówki same? do zetorow ursusów? bo ja niestety tylko w 2 ciagnikach a po sklepach jakos tego nie widze, jakby gdzies były to z miejsca biore


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Takie końcówki leżą np. w Grajewie w cenie ok 400zł za sztukę(o ile dobrze pamiętam) tel 0862723112,widziałem też w katalogu Granitu -cena też jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wielkie dzięki za wskazówke jutro postaram sie zadzwonic :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

397 zł-sztuka -ale zdaje się,że w katalogu Granitu dodawali również kule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

warto placic 800zl za taki bajer?

jak myslicie? mi sie to srednio usmiecha,

prosze o komentarze tych ktorzy się przerzucili z jablek na haki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a tak przy okazji, czy ktoś z was ma chydraulicznie regulowany łącznik górny(cięgło)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie czy da rade założyć na tył do Zetora 8045 przednie koła od bizona,chodzi mi o to czy pasuje rozstaw szpilek?
    • Przez BARTOLA
      Witam niedawno nabyłem zetora 8145 i mam pytanie odnośnie hałasów z tyłu kabiny czy to jest normalne że na najwyższym biegu tylny most zaczyna wydawać jakieś hasłasy ? , hałas jest wręcz identyczny jak tylnego mostu w c360 ,      Czy w tym modelu zawsze słychać tylny most czy powinno być cicho?  , zlokalizowałem ze najwiecej hałasu przedostaje się przez dźwignie sterowania podnośnikiem , 
      dodam jeszcze ze dźwięk jest najbardziej słyszalny na prostej gdy zjeżdżam z górki to cichnie 
    • Przez adamuss666
      Kupię konsole nowy typ do zetora 8045
    • Przez tymtus
      Witam. Mam problem, z zetorkiem, wom 6 tarczkowy, tarczki i przekładki nowe. Dzisiaj podczas prasowania wom się uślizgnął, prasa się zatrzymała, dodałem gazu, prasa ruszyła, ale wom nie chce się rozłączyć, rodzielacz podaje olej prawidłowo, raz płynie jednym przewodem, raz drugim. Co się mogło stać? 
    • Przez backspace
      Witam.
      Czy przy wyjęciu wałka ataku tylnego mostu w zetorze 12145 konieczny będzie demontaż zwolnic?
      Z góry dziękuję, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj