yacenty

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka?

Polecane posty

piootr    4

Jak masz ciężkie maszyny to haki są super  ja wogóle nie wyjmuje osi zawieszenia z maszyn tylko łapie hakami  a ty nie masz w zetorku wysówanych koncówek  one też sporo dają jak jest krzywo podjechane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mam regulowane koncowki, na pewno jest lepiej niz bylo w mtzcie bo moge sobie na sztywno ustawic szerkosc i podjechac blisko maszyny, wtedy jakas regulacja jest,

 

co do ciezkich maszyn do zetora to plug - 4 skiby na razie zagonowka i agregat kombi 3m,

 

z pozostalych zawieszanych to tylko rozsiewacz nawozu mx039

i tak sie caly czas teraz wacham czy jest sens wydawac 800zl

 

a srudby hydrauliczne widzialem w zachodnich ciagnikach tak od 150km do gory


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

Moim zdaniem jeżeli nie masz maszyny która waży około tony to szkoda tych ośmiu stówke na te haki  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

moim zdaniem nie ma sensu wydawac tyle pieniedzy... jak kupisz nowy plug zapewne bedzie on zapinany na belke ktora jest jeszcze lepsza niz haki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ostatnio podpinałem ibisa 4xl, z taka własnie belka, nie bylo sensu nawet jej popinac - poszlo idealnie standardowa metoda tak wiec zostaje po staremu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

troszke odświerze watek,

jednak kupilem haki, cbma - jutro maja byc juz zamontowane w ciagniku,

powiedzcie czy jest sens isc za ciosem i tez kupić "cięgło" z hakiem? ma to sens, duza z tym wygoda czy raczej przeszkadza?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

ja tam mam na dole haki na górze zwykły łącznik, uważam że nie ma sensu na łącznik górny brać, chyba że istnieją jakieś tego poważne plusy o których nie wiem :)

 

Poza tematem to Ojciec jechał z przyczepą JD na dolnym zaczepie, za mocno skręcił i zaczep zawadził o jedno cięgło- urwała się ta duperela od odbezpieczania jabłka. Z ciekawości zadzwonił do dilera zapytać się o nową 'bo parę złotych na pewno to nie opłaca się spawać'. Te parę złotych to 209brutto nieźle chłopaki kasują :) za taką duperelę którą zrobił w 5min


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

@yacenty możesz wstawić fotke tych haków,oczywiście jeśli masz czas.Ja planuje kupić haki CBM tylko nie wiem ile moga kosztować na allegro są za ponad 500zł, są też za 440zł, może wie ktoś ile mogą kosztować same haki 2kategorii do proximy 8441 w Grene. Wysłałem kiedyś mail do dilera i za jedno ramie z hakiem zaśpiewał jak mnie pamięć nie myli 680zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

przeszkadzać raczej nie powinno, ja dostałem razem z nowym Farmeram wygoda to fakt , ale do starego pługa muszę zakładać stare bo to potrzebuję

więcej miejsca nad kulą . Czyli tak jak z hakami jeszcze raz wygoda w odczepianiu, i przyczepianiu maszyn bezdyskusyjna !!! :)

pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@yacenty możesz wstawić fotke tych haków,oczywiście jeśli masz czas.Ja planuje kupić haki CBM tylko nie wiem ile moga kosztować na allegro są za ponad 500zł, są też za 440zł, może wie ktoś ile mogą kosztować same haki 2kategorii do proximy 8441 w Grene. Wysłałem kiedyś mail do dilera i za jedno ramie z hakiem zaśpiewał jak mnie pamięć nie myli 680zł :)

Takie haki parę tygodni temu kosztowały w Grene w Mońkach 240 zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
troszke odświerze watek,

jednak kupilem haki, cbma - jutro maja byc juz zamontowane w ciagniku,

powiedzcie czy jest sens isc za ciosem i tez kupić "cięgło" z hakiem? ma to sens, duza z tym wygoda czy raczej przeszkadza?

masz na myśli "śrubę". jezeli tak to moim zdaniem warto miec wszystko na cbm.istnieje bowiem możliwośc odczepienia maszyny bez wychodzenia z ciągnika. w zestawie (zetor proxima) są łańcuszki i po przyczepieniu do zamkow w cbm-ach mozna odczepiać maszyny z ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

foty wrzuce jak bede w domu:) czyli w okolicach weekendu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5
Takie haki parę tygodni temu kosztowały w Grene w Mońkach 240 zł/szt.

 

Aha dzięki za info, teraz musze troche kasy wyłożyć i do Grene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
warto placic 800zl za taki bajer?

jak myslicie? mi sie to srednio usmiecha,

prosze o komentarze tych ktorzy się przerzucili z jablek na haki

 

 

odpowiem szybciutko : jest bardzo lepiej [na hakach] niż na jabłkach

 

a teraz szerzej.

Sądzę że haki powinny być od 100-120KM bo wtedy mamy już cięższe maszyny i lżej jest je podpiąć bo podnośnikiem sobie podnosisz [taka mała regulacja]plusem może i to dobrym jest to że kupisz sobie 2 rodzaje jabłek które wkładas w haki i masz [jeśli posiadasz maszyny z różną średnicą sworzniów zaczepowych]

a co do hydraulicznego łącznika TZW Śruba to są plusy i minusy tego. [To zależy do jakiej maszyny.]

Np mamy sieczkarnię zawieszaną 2rzędową i podniesiemy ją do transportu to sobie śrubę rozciągniemy i.... i wtedy dzioby od sieczkarni się podniosą i mniej trzeba się przyglądać czy nie zawadzi się o coś.

Do pługa nie polecam bo może stać sie takie coś że będzie puszczała i ciągle rozregulowywały się nam będzie pług i tak samo do agregatu.

Z drugiej strony jeśli macie kasę to można taki bajer sobie zakupić ale czy będzie aż tak wykorzystany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

obiecywałem ze jak bede w domu to zrobie foty a więc: http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-H...image54423.html

dziś przetestowane z rozsiewaczem nawozu, ojciec mówi ze musi sie jeszcze nauczyc równo cofac pod maszyne ale ogolnie to się dziwił czemu przez te lata tak sie nie dał przekonać na haki i ciagle było mu szkoda kasy.

jest zadowolony z zakupu, ja osobiście jeszce nie testowałem ale to już tylko kwestia czasu :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

yacenty

te haki są używane tak??

i już testowałeś sam?? jest różnica?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

haki były funkiel nowka, nie testowałem jeszcze bo nie było przy czym a bez sensu wozic sie na pusto po podwórku, bedzie zasilanie zbóż to może wtedy :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam problem z hakami. Mam urwane zamki od haków, co strasznie utrudnia podczepianie. Nie wiecie czy gdzieś można kupić wkład do nich? Zamki urwały się przy zbyt ostrym skręcie z przyczepą, przez co dyszel je "ściął", bo ramiona były zbyt wysoko podniesione.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Musiałeś ostro skręcić bo mi kiedyś przy rozrutniku zaczepiło ale tylko zgieło toroche

 

Nie wiem czy w częściach kupisz , może powybijaj te kołki i przyspawaj coś żeby dało się odbezpieczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Kiedyś też urwałem zabezpieczenie. Znalazłem urwaną część, powybijałem kołki mocujące przy haku.Pospawałem, oszlifowałem i trzyma do dzisiaj. A jak nawet nie masz urwanej części, to tak jak pisze @piootr, napewno da się coś dorobić, tym bardziej jak byś miał jakieś nie uszkodzone zabezpieczenie na wzór.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

ja mam chaki i jest to naprawde super sprawa...szczegolnie gdy podczepiasz jakis ciezki sprzet np plug, agregat lub talerzowke. z chakami nie musisz dokladnie podjezdzac natomiast w przypadku tych kulek to czasami trzeba sie nameczyc zeby cos podczepic bo jak nie rowno podjedziesz do maszyny to trzeba naciagac ktoras ze stron zeby trafila w kulke a to w przypadku ciezkiej maszyny jest nie lada wyzwaniem ;/

u mnie jak podczepiam plug cztero skibowy obrotowy..zetorem forterra to zajmuje mi to minute i czasami nawet nie musze wychodzic z ciagnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze o hydraulicznej śrubie (łączniku centralnym) to jest ekstra do maszyn które same kopiują podłoże (np agregaty uprawowe z wałkami z przodu i tyłu etc) gdyż nie trzeba przekładać łącznika na podłużny otwór a jedynie ustawiasz hydraulikę na pływająca.

Co do haków ogólnie, to bardzo ułatwiają zapinanie maszyn ale przy odłączaniu to już nie tak bardzo żeby można było nie wysiadać z ciągnika. i tak zazwyczaj do wypięcia są jakieś węże czy przekaźnik. A z łańcuszkami jest ten problem że lubią się zaplatać tu i ówdzie i maszyna może odczepić się sama.

I to tyle mych doświadczeń praktycznych.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie czy da rade założyć na tył do Zetora 8045 przednie koła od bizona,chodzi mi o to czy pasuje rozstaw szpilek?
    • Przez BARTOLA
      Witam niedawno nabyłem zetora 8145 i mam pytanie odnośnie hałasów z tyłu kabiny czy to jest normalne że na najwyższym biegu tylny most zaczyna wydawać jakieś hasłasy ? , hałas jest wręcz identyczny jak tylnego mostu w c360 ,      Czy w tym modelu zawsze słychać tylny most czy powinno być cicho?  , zlokalizowałem ze najwiecej hałasu przedostaje się przez dźwignie sterowania podnośnikiem , 
      dodam jeszcze ze dźwięk jest najbardziej słyszalny na prostej gdy zjeżdżam z górki to cichnie 
    • Przez adamuss666
      Kupię konsole nowy typ do zetora 8045
    • Przez tymtus
      Witam. Mam problem, z zetorkiem, wom 6 tarczkowy, tarczki i przekładki nowe. Dzisiaj podczas prasowania wom się uślizgnął, prasa się zatrzymała, dodałem gazu, prasa ruszyła, ale wom nie chce się rozłączyć, rodzielacz podaje olej prawidłowo, raz płynie jednym przewodem, raz drugim. Co się mogło stać? 
    • Przez backspace
      Witam.
      Czy przy wyjęciu wałka ataku tylnego mostu w zetorze 12145 konieczny będzie demontaż zwolnic?
      Z góry dziękuję, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj