Skocz do zawartości
ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

Legat997    25

Dla mnie Petrygo "zjadlo" gumy w przewodach, wystarczyl rok.. a Dynagel 2000 nie robi na gumie zadnych niepokojących oznak, i nie ma mułu w chłodnicy.. (taka zielono-brazowa zjawa). Co jeszcze moge polecić.. Borygo Alu, Eko, Kuler K2, przetestowane, i sprawdzone. Stawiam na jakość, a nie na cenę.. ;-)

zorzyk2    50

Petrygo stosuję w różnych pojazdach od ponad 20 lat i nic nie zjadło. Można je mieszać z każdym płynem na bazie glikolu monoetylowego - z niebieskim Borygiem można mieszać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek7G    1

Kupiłem niedawno C385 który zalany jest płynem glikolowym...(sprzedający nie podał konkretnej nazwy tylko rzucił takie hasełko)...co to jest za ustrojstwo ???

Edytowano przez Tomek7G

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jest to płyn nie zamarzający, ale i tak radzę Ci to wymienić przed zimą na nowy płyn bo ten może być rozcieńczony wodą i może zamarzać.

Tomek7G    1

a dlaczego może być rozcieńczony?? co ile się to wymienia (jeśli ktoś ma zalane płynem)???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mówię że tak jest, ale jeżeli go masz od nie dawna to nigdy nic nie wiadomo, można kupić aerometr i sprawdzić jego gęstość, to jest coś podobnego jak do sprawdzania gęstości kwasu w akumulatorach tylko do płynu, normalnie powinno się płyn zmienić po 3 latach.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem, ale w szkole nas uczyli, że mimo wszystko woda lepiej wymienia ciepło, ale powstaje kamień kotłowy co potwierdzam. U mnie na wodzie jest C-330, C-360 i bizon, a na płynie pronar

Uziu92    1408

kolego mlodymechanik teoria a praktyka to co innego

podam na swoim przykladzie c 330 pracowal z prasa sipma z 224 na wodzie i w poludnie w upal wskazowka na czerwone wchodzila pole po wymianie wody na borygo juz tego problemu nie bylo :blink:

teraz wszystkie ciagniki chodza na borygo i zadnych problemow z temp. nie ma

woda zakamienia chlodnice silnik uklad chlodzenia co w rezultacie przyczynia sie do slabszej wymiany ciepla z biegiem czasu a po za tym zobacz ile wazy chlodnica ktora 20 lat chodzila na wodzie w porownaniu z nowa albo nawet taka ktora pracowala na plynie roznica na pewno bedzie i to b. duza :rolleyes:

volvo    23

Ciekawe czemu wodę leją do C 360.C 330 a jak kupi zachodniego to na płynie jeździ?Za lanie wody do chłodnicy powinni karać.

Popękane bloki,zakamienione chłodnice,zgniłe głowice.Same zalety.Powie że lepiej pali zimą-

doprowadź jeden z drugim ciągnik do dobrego stanu to zapali na mrozie bez gorącej wody.

sadam1302    3

witam dzisiaj zalalem ursusa c-330 samym koncentratem i slysze rożne opinie na ten temat . Jeżeli nie jest to dobre rozwiazanie to niech ktos napisze jak to rozmieszac z góry dziekuje za pomoc

piotr1980    2

Właśnie 2 dni temu zalewałem kombajn i sprzedawca mówił że koncentrat marznie przy -5 dopiero po zmieszaniu z wodą nabiera właściwości przeważnie miesza się pół na pół czyli np: 5l koncentratu i 5l wody najlepiej destylowanej wychodzi wtedy do ok. -35.

WeSolyRomeK    17

Ja tam nie wydaję kasy na żadne boryga ani inne tego typu wynalazki, mam takie żródełko gdzie kupuje bimberek, to jak czasami się chłopakom nie uda za dobry to dostaje w baniaku gratis i tym zalewam. Tylko jest problem jak muszę swoim t25 premium jechać do sklepu, bo czasami mi lubią ci stacze podsklepowi upuścić z chłodnicy, już raz go o mało nie przegrzałem :blink:

WeSolyRomeK    17

Zauważ kolego że mój t25 to wersja premium i ma szereg rozwiązań których w zwykłym władku nie ma. Zdjęcie mogę zrobić tylko najpierw musze iść do fotografa żeby mi wywołał klisze w aparacie i założył nową. Aha no i musisz mi podać swój adres i przelać na moje konto w banku pocztowym z 5-6 zł na przesyłke bo przecież ze swoich do interesu nie będę dokładał.

Pozdro

danielhaker    823

Romek, skończ bo za następne takie posty będą leciały % i to nie w płynie :)

Wróćcie do tematu

tomek73    188

Grzeje mi się ciągnik, Case MX 150 i chyba za dużo jednak,  termostat wyrzuciłem i dalej tak samo, identycznie się grzeje, żednej różnicy nie ma, po za tym że szybciej spada temperatura  jak stanę..

Kiedyś pamiętam ze do Bizona dawali  fabrycznie sodę kaustyczną w proszku?

Wlewałem też do 912 jakieś czyścidło i po 2 dniach spuszczałem troszkę pomogło.

Jak i czyścik polecacie do chłodnicy wlać i jeździć na nim, potem wypuścić.Coś sprawdzonego mnie interesuję

karolas123    86

Każdy preparat wyprodukowany do czyszczenia chłodnic się nada ja używamy środka prestone. Nie lej octu to jest jedno zastrzeżenie.

Przemek2203    11

Ja od nowości mam zalanego ursusa 3512 Borygiem a do 360 3P leje wodę choć już parę lat się zbieram do zalania go Borygiem

Nikita_Bennet    100

K2 płyn do chłodnic jest w kolorze niebieskim i zielonym.

Czym się różnią?

Pytam bo będę musiał kupić coś do zetora 10145 bo wywaliło korek mrozowy.

Do tej pory miałem wszystko na petrygo Q z orlenu ale myślę o zmianie.

Nikita_Bennet    100

czyli który będzie lepszy do starego ciągnika w którym było petrygo?

I co np z produktem GLIXOL z organika sarzyna bo chyba jest najtańszy.

Edytowano przez Nikita_Bennet

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???
    • Przez SebaCzyta
      Może na rynku jest coś nowego, protestowałbym jakiś nowy olej. Znacie coś? Polecicie?

• Przez ketlin23
      Witam przepraszam ze na tym forum i w tym dziale 
      Czy olej Fusch 10W40 STOU nadaje się do silnika do ciężarówki man F 2000 26.414 czy ten olej będzie spełniać wymogi czy lepiej kupić typowo samochodowy 
      Proszę o racjonalną pomoc
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami