ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

Ferdek07    75

lepsze gotowe płyny to jakie? w tesco czasem są w promocjach płyny prestone made in usa na 5 lat użytku, czy to ma jakiekolwiek znaczenie jaki płyn, nie lepiej co 2 lata wymieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja do 1014 leje petrygo a c330 i kombajn chodzą na wodzie. W capku też by mógł być płyn gdyby nie uszczelka pod głowicą ;/

 

<--- 200 post ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

U mnie ursus chodzi tylko na płynie Petrygo w nimie nie ma problemu , nie boje się o chłodnice i nie bawie sie w spuszczanie w zime codziennie a ze co zima odsniezam droge to ciągnik chodzi codziennie więc ile trzebabyło by się bawic w spuszczanie i wlewanie


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja płynem petrygo zalewam kombajn, ursusa c-360 i ursusa 902.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

MF255 zalany Petrygo, C360 zalany wodą,

mam pytanie, czy jest jakis srodek ktory mozna by dodac np. do wody zeby odkamienic zakamienioną chłodnice? Chodzi mi o srodek, ktory rozpuści kamień i nie uszkodzi uszczelnien silnika ani chlodnicy, potem by zmienic tylko wode...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ocet :rolleyes: A tak naprawdę są środki do płukania ale jeśli masz mocno zakamieniony układ to nawet kilkukrotne płukanie może nie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

nie wierze w złote środki

aby zwalczyć kamien trzeba podziałać jakimś kwasem - nie wierze w to ze ten kwas nie działa niszcząco na prawidłowo działające elementy.

Kiedys miałem w domu czajnik który długo nie był odkamieniany.

Pewnego dnia aby go wyczyścić 3 krotnie przepłukałem go wodą z kwaskiem cytrynowym - tak jak zalecali w instrukcji obsługi, chyba jednak przegiąłem ze stężeniem - czajnik się prawie idealnie wyczyscił, ale co z tego skoro zaczął cieknąć i trzeba go było wywalić na złom


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

to nie chodzi,że tańszy ma być odpowiedni do chłodnicy,mam właśnie dylemat który kupić bo czytałem na etykiecie Petrygo że jest tylko do chłodnic aluminiowych samochodowych a na borygo było napisane ,że do każdego rodzaju silników i chłodnic


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

to nie chodzi,że tańszy ma być odpowiedni do chłodnicy,mam właśnie dylemat który kupić bo czytałem na etykiecie Petrygo że jest tylko do chłodnic aluminiowych samochodowych a na borygo było napisane ,że do każdego rodzaju silników i chłodnic

 

 

Wiesz co , jakoś ja jeźdze na petygo odkąd pamiętam mam zalane w 4 ciągnikach, widlaku i ładowarce i nic się nie dzieje. Ważne aby tych dwóch płynów nie mieszać.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja w C-360 mam zalane Petrygo i nic się nie dzieje, a w NH to nawet nie wiem co jest, bo niedawno kupiliśmy... ważne żeby nie zamarzało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

najlepiej zalej Gixol najtańszy a jest to praktycznie samo nazwo się sugerujesz u mnie na Glixolu chodzą ciągniki samochody Petrygo jest z Orlenu nazwa firmowa :( i odrazu za markę płacisz

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

wiem ze petrygo używają do samochodów osobowych a borygo do ciężarówek ,chyba zaleje Borygo w ciagniku mam chłodnicę miedzianą więc wole nie ryzykować tylko 4zł różnicy na 5l


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do samochodów i ciągników leje Borygo,oprócz C-330 bo chodzi na wodzie bo zawsze to jak w zimie naleje ciepłej wody to dużo lepszy rozruch ma :(


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1301

Też mam w ciągniku Petrygo ,ale w samochodzie koncentrat chyba nazywa się Altima,dokładnie nie pamiętam i pisze na nim że jest do wszystkich chłodnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam Finnkę zalana Petrygiem... i jak nie mam petrygo to dolewma borygo.. i nic się nie dzieję...

a do samochodów to albo petrygo albo borygo dolewam.... i nie ma żadnej róznicy... :) i na tym nie zamarza i na tym nie zamarza... :(


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

W traktorach stosuję deszczówkę, a w samochodzie mam specjalny płyn, który jest biodegradowalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja na zimę zalewam wodą z rzeki bo w rzece w zimę nie zamarza :(

w ciągnikach mam petrygo (oprócz 60-siątek bo tam woda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Dla mnie Petrygo "zjadlo" gumy w przewodach, wystarczyl rok.. a Dynagel 2000 nie robi na gumie zadnych niepokojących oznak, i nie ma mułu w chłodnicy.. (taka zielono-brazowa zjawa). Co jeszcze moge polecić.. Borygo Alu, Eko, Kuler K2, przetestowane, i sprawdzone. Stawiam na jakość, a nie na cenę.. ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj