ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

tomi382    99

Co powiecie na mieszankę płynu z wodą. Powiedzmy 50/50

Latem zamiast płynu dolałem wody bo akurat nie miałem pod ręką płynu. I stąd pytanie przy jakiej temp zamarznie taka mieszanka i czy np przy -5 nie zamarznie. Woda się jakoś wydzieli z płynu i zamarznie sama woda a płyn nie? Za odpowiedzi będę wdzięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nic sie nie powinno oddzielac, tyle ze skutecznosc takiej mieszaniny bedzie obnizona. by spac spokojnie proponuje wymiane plynu i po problemie.

mozna tez uzyc koncentratu, tylko nie wiem jak z wymieszniem i jaka dawke dac :D w zaistnialej sytuacji.

 

jest jeszcze drugi argument za tym by wymienic plyn, mianowicie przy uzywaniu wody tworzy sie korozja w ukladzie chlodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest też taka praktyka, że zimą spuszczają wodę i za każdym razem wlewają ukrop do układu, po to aby ułatwić zapłon silnikowi. U mnie wszystko na płynie jest, to jednak pewniejsza opcja, na zimę można wspomnianego koncentratu dolać i głowa spokojna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

czyli rozumiem że narazie nie zamarznie :D mam nie więcej jak 2 stopnie mrozu więc jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cayman    1

Moj brat jak mu sie 330 zagotowała i nie miał co włać to nałał starego kompotu i do domu dojechał :D:) A tak po za tym to wszystkie trakory i komabjn chodza na płynie tylko sieczkarnia chopdzi na wodzie :) za duzo trzeba wydać na płyn do niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem czy wymiana skorodawanych przewodow wyjdzie ci taniej, ale ok :D

 

@tomi382 wcale nie trzeba mrozu -10 zeby woda zamarzla, wiec jak tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Co powiecie na mieszankę płynu z wodą. Powiedzmy 50/50

Latem zamiast płynu dolałem wody bo akurat nie miałem pod ręką płynu. I stąd pytanie przy jakiej temp zamarznie taka mieszanka i czy np przy -5 nie zamarznie. Woda się jakoś wydzieli z płynu i zamarznie sama woda a płyn nie? Za odpowiedzi będę wdzięczny :P

 

trzeba poprostu zbadać,mają mierniki w serwisach samochodowych do badania płynów chłodniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 l 15 letniego Petrygo. I jak sądzicie jast on jeszce dobry aby zalać nim ciapka i dolać troche nowego?? Jak sądzicie nie stracił swoich właściwości?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli był dobrze zakręcony to chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wsadz do zamrażarki i zobacz czy zamarznie chyba że masz duże mrozy na dworze to wystaw na noc.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

podjedz do dobrego warsztatu samochodowego z tym karnistrem i zrobią ci próbę do ilu stopni jeszcze wytrzyma, dasz 5 zł i masz porządną próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Może i nie zamarznie, ale przez te lata już chyba stracił swoje właściwości antykorozyjne, ja bym kupił nowy płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tez bym zalał nowym. przecież 5L kosztuje 25-30 zł. Niejest to taki straszny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nic się nie stanie jak był dobrze zakręcony, przecież w niektórych ciągnikach płyn ma z 10 i wiecej lat i jest w obiegu nadal i nic mu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też tak sądze bo to nie jest jakieś dziadostwo tylko orginalny orlenowski tata kupował kiedyś do Żuka. Żuka sprzedał a płynem nie zalał i stał sobie w garazu :lol: Narazie mam 5 l tata twierdzi ze jest jeszcze drugie 5 l ale jak nie znajde to czy mozna go zmieszać z nowym ?? wydaje mi sie że tak. Co o tym sądzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

aby sprawdzić płyn odlej w plastykową butelkę i do zamrażarki z termometrem i termostat na full po kilku godzinach sprawdź czy jest w stanie płynnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Tylko na zdrowie mu to wyjdzie :rolleyes: chociaż nie wykluczone że może się gdzieś rozszczelnić :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a jakim plynem najlepiej zalać ciągnik klasy JD, DF czy tez MF? zwykle petrygo czy coś lepszego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

możesz bez problemu zalać zwykłym petrygo i nic się nie będzie działo, a jeśli chcesz mieć jakiś lepszy płyn to wystarczy kupić jakiś koncentrat najlepiej na bazie glikolu etylenowego i organicznych inhibitorów korozji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj