Piotrass

Zmiana Mleczarni

Polecane posty

Piotrass    3

Witam chcialbym sie was poradzic otoz chcialbym zmienic mleczarnie bo roznica w cenie wynosi obecnie 25 gr, ale bez wypowiedzenia jak odejde to zabiora ostatnia wyplate a z 3 miesiecznym wypowiedzeniem jak to zazwyczaj kazdy robi w naszej mleczarni sie maly haczyk gdyz niedawno wprowadzili ze podczas okresu wypowiedzenia nie przysluguje premia miesieczna krora wynosi 15   gr wiec mialbym przez 3 miesiace mleko po 90 gr , moga tak? w umowie jest mowa o tym ze bez wypowiedzenia zabieraja wyplate ale ze z 3 miesiecznym wypowiedzeniem nic nie ma ze cos zabieraja. I teraz niewiem co zrobic gdyz z wypowiedzeniem stracilbym przez te 3 miesiaceponad 20 tys. macie jakies pomysly? Ktos ostatnio z was zmienial mleczarnie i mial podobnie ?

GR_Stachnik    24

Jeżeli tak mają zapisane w statucie i potwierdzone masz to w umowie to tak musi być. Nie obejdziesz. Słyszałem od jednego dostawcy że przez 3 miesiące dostarczał po 1 L, ale to raczej nie przejdzie. 

Analizując jeżeli masz około 45 tys. L/m-c i średnią cenę 1,05:

I sytuacja:

3 miesiące - 15gr = -20 000zł ( o ile nie pojadą po parametrach)

II sytuacja:

1 miesiąc 45000 x 1,05 = -47 250zł

3 miesiące w nowej mleczarni 45 000L x 3 x 0,25zł = +33750 zł

Reasumując 33 750zł - 47 250zł= -13500 zł

Pocierpieć 1 miesiąc bez wypłaty, a koszt ogólny przejścia będzie niższy

bodzio1108    166

w wartmilku tak cwaniakują?? zarębski lepszy bo sam kazał odchodzić bez żadnych problemów. co odbiór kierowca się chwalił że doszedł jakiś dostawca od zarebskiego

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrass    3

Tylko latwo powiedziec a zyc miesiac bez wyplaty co innego, Tak w wart milku jest teraz ze przy wypowiedzeniu nie ma tej premi miesiecznej bo wiedzieli ze zaczna odchodzic przy takiej cenie i dlatego to jest i sie smieja ze kazdy mowi ze odchodzi a nikt nie odejdzie,

GR_Stachnik    24

Przy różnicy 5-10 gr nie ma co się przejmować zmianą mleczarni. Przy takiej różnicy jak piszesz to masz ok 130 000 zł różnicy rocznie. Jak masz gwarancje, że Twój nowy podmiot jest duży i w ostatnich miesiącach utrzymywał średnią cenę znacznie wyższą niż Ty dostawałeś to nie ma co się zastanawiać. Idą zwyżki cen więc nawet w ciągu tych 3 miesięcy nie powinieneś tego odczuć. Jeszcze zależy ile dla Ciebie to 130 tys - za to można naprawdę dużo w stadzie/dochodzie poprawić i zaprocentuje w przyszłości.

To moją opinia. Sam musisz przemyśleć.  

kromlek    2

robisz tak, kupujesz 2 mały basen i 100 litrów przez 3 miesiące oddajesz do starej mleczarni albo pilnujesz kierowcy żeby więcej nie zabierał a resztę do nowej i ci w tej starej mogą naskoczyć

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez mlodyrolnik21
      Proszę pisać kto należy do mlekovity i do jakiego oddziału i takie różne ciekawości które dotyczą tej dużej firmy mleczarskie . I co się dzieje w tej firmie
    • Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez sylwek111
      Witam..mam problem z mlekiem od krów.. podczas badania w mleczarni wykryło u mnie wodę w mleku.. Nie dolewałem wody.. z dojarki też nigdzie nie spływa woda.. badałem pojedynczo krowy i wykazuje u nich.. z czego to się mogło wziąć...?? Miał ktoś może podobny przypadek?
    • Przez Gadom
      Poszukuję dobrej firmy produkującej półautomatyczne nalewarki do mleka. Ewentualnie z dodatkową opcją zakręcania nakrętek. Mowa o butelkach 0,5 oraz 1 litr. 
      Maszynę mógłbym wynająć lub kupić. 
      Z góry dziękuję za podpowiedzi. 
    • Przez Rolnki58
      Posiadam 3 pulsatory i każdy się zacina ( w sensie że ruszą ale już nie przeszkoczą) nie wiem co się dzieje bo już wcześniej kilka razy już naprawiłem takie pulsatory i zawsze działały. Pomoże ktoś?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.