Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mati10    9

U mojego sąsiada był podobny przypadek tylko bykowi leciał mocz z krwią. Lek. wet. przyjechał i powiedział jak najszybciej na ,,ubój z konieczności,,, bo się wykrwawi lub skrzep powstanie i padnie. Dostał jakieś marne grosze. Byk miał ponad 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w moim przypadku takze to byl mały byczek ok. 5-6dni niestety padł a wiec ja Ci radze jak nie podawałes mu zadnych leków i nie masz go jeszcze zakolczykowanego to po cichu go ubic i w kielbasy a jak masz kolczyk a chyba raczej na pewno ma to juz troszke gorsza sytuacja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Jaka gorsza sytuacja jedziesz z cielakiem na ubojnie oni ci go zabijają płacisz im za zabicie mięso bierzesz dla siebie oni ci go wyrejstruja i po sprawie (przynajmniej mi się tak zdaje) (ja miałem taki sam przypadek zawiozłem zabili mięso dla siebie tylko u mnie byk 9 miechów się ochwacił i nie jadł nic a nic i chudł w oczach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

na moje oko to zapalenie nerek można to łatwo sprawdzić wyłap w sterylne opakowanie trochę moczu i zawieś do weterynarza niech sprawdzi na pasku od razu Ci da odpowiedź jaka krew w moczy i co robić czy leczyć czy na kiełbasy do 6-ego miesiąca życia możesz ubić sam bez konsekwencji, dawałeś jakieś leki typu *potencil*a wogóle jak to się zaczęło tak bez objawowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

Na poczatek było tak ze miały wszystkie biegunke i kaszel czyli BVD-MD jakoś sie unormowało a potem tak przypadkiem sie zainteresowałem . Ale teraz tak pacze to chyba juz jest oki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

podawałeś jakieś leki ? a kto powiedział że to BVD był lekaż ? czy sam wywnioskowałeś?

Sam

 

Juz wszystko jest oki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z cielakiem, urodził się pare dni tem, znaczy wyciągnełem go, jest bardzo duży myśle że koło 45kg ma i mam z nim problem ponieważ niechce wstawać. jak postawie go na nogi to stoji,chodzić nie chce, postoi pare minut i pada. jak stoi to zauważyłem że sie trzęsie... wiecie co to może być? zacznie chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wetstudent    0

10krzysiek1990. z tymi cielakami to różnie bywa, jeżeli w ciągu miesiąca do dwóch nie bd poprawy to raczej już nie wstanie... zależy dlaczego on nie chce wstwawać i chodzić, ale jeżeli tam nie doszło do porażenia nerwów a tylko ogolnie jest 'zmęczony' trudnym porodem to miałbym nadzieje że wszystko bd ok.. :D

natomiast dla spokoju duszy wezwałbym weta wcześniej informując o sytuacji i niech by podał mu witaminy jakieś takie różne które nie zaszkodzą a mogą pomóc..np. B1, najlepiej Bcompleks, A, D3, E, i Se...i staraj sie go poić na stojąco...inaczej bd problem z zamykaniem rynienki i dostanie biegunki itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

takie zmęczenie porodem powinno minąć po kilku a najpóźniej kilkunastu godz. a nie po kilku dniach po mojemu to może być ten nowy wirus *SZAŁMANA*czy jakoś tak się to pisze nie Ty pierwszy o takim problemie piszesz kolega powyżej dobrze podpowiada wezwij lekarza niech się wypowie fachowiec z dyplomem.jeżeli na jego oko nie wstanie to jeśli nie podasz żadnych leków to będziesz miał super cielęcinkę w najgorszym przypadku ale najpierw spytaj lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Picie mleczka z wiaderka bez smoczka to dla cielaka nie jest dobra opcja. Lepiej zainwestować w wiaderko ze smoczkiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

W jakim jest wieku? Pije mleko i w jaki sposób? Pobiera inny pokarm? Pije wodę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

W chwili obecnej doij krowę nie wiem 1.5 miesiąca może mieć doij krowę ponieważ teraz pod krowę strach podejść tylko cielak ma do niej dostęp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierzesz wiadro i cielaka do kojca bo na pewno jest już duży i silny moczysz palec w mleku dajesz mu jak ssie to tak głowe do wiadra tylko nie całą i później się nauczy bez pić ja tak oduczam po 2 miechach od smoczka ale p 2 miesiącach je wiąże na parę tygodni żeby później pamiętały ze były wiązane jak mądry to 2 razy i załapie o co chodzi a czasami potrzebne z 2 dni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

koledzy robicie jeden podstawowy błąd żaden z Was nie daje wody do uzupełniania płynów od pierwszych dni życia taki cielaczek sam się nauczy pić z wiaderka jeżeli będzie takowe stało w jego zasięgu z czystą wodą będzie lepiej przybierał na wadze i łagodniej przejdzie odsadzenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

woda u mnie cały czas stoi i co dziennie świeża niektóre po prostu ni piją bo im starcza tyle co się napiją mleka a taki cielak co przy krowie stoi wątpię czy by pił wodę jak on miał pod nosem mleko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

u mnie też zawsze jest świeża woda w wanience i cielaki latają luzem po oborze więc mają mleko pod nosem ale mlekiem tylko się naje nie napije

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

wątpić zawsze można ale fakty są faktami nie wypije całego wiaderka taki mały cielak ale uzupełni płyny chlypnie sobie raz drugi i zawsze wie ,że w tym miejscu stoi picie.Ty kolego zaględając do lodówki nie zawsze sięgasz po kiełbasę czasami po piwo lub coś słodkiego ale zawsze wiesz gdzie stoi lodówka i że w niej żarcie lub picie jest ten temat wody dla małych cieląt był już przerabiany na AF.poszukaj to się więcej dowiesz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj