Polecane posty

mora    15

Nie sądzę,żeby to mogło być po sianie(jeszcze nie widziałam,żeby takie młode cielę tyle siana zjadło)przyczyna musi być inna.Kilkugodzinna głodówka na pewno mu nie zaszkodzi-od tego bym zaczęła.Nie powinna zaszkodzić niewielka ilość wódki(200g) wlana bezpośrednio do pyska(nie do płuc) albo np. drożdże z ciepłą wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taisa    0

Nie sądzę,żeby to mogło być po sianie(jeszcze nie widziałam,żeby takie młode cielę tyle siana zjadło)przyczyna musi być inna.Kilkugodzinna głodówka na pewno mu nie zaszkodzi-od tego bym zaczęła.Nie powinna zaszkodzić niewielka ilość wódki(200g) wlana bezpośrednio do pyska(nie do płuc) albo np. drożdże z ciepłą wodą.

dzięki,przed chwilą to właśnie zrobiłam a cielak ma tylko2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Duzo zalezy tez od jakosci siana. Mialem taka sytuacje ze taki maluch najadl sie bardzo grubego siana w sumie ciezko to bylo nazwac sianem, w kazdym razie samo wlokno praktycznie. potem 2 dni byl taki osowialy ale w koncu mu sie poprawilo wiec o jakosc siana tez trzeba zadbac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Hmm, 2 tygodnie cielak i objadł się sianem, jeszcze sie nie spotkałem, ale... domowych sposobów na to nie znam, wezwij weterynarza (tylko dobrego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Przede wszystkim musisz wiedzieć czy na pewno jest to przyczyna tego że się objadł sianem ,sprawdź czy nie ma temperatury ,raczej sianem nie powinien się zapchać ,przede wszystkim stały dostęp do wody.

ja cielakom po 3 tygodnie podaje kiszonkę z qq w niewielkich ilosciach tak ok 200 gr na sztukę i do tego całe ziarna jęczmienia i pomielona pasza CJ .

Nie miałem przypadku żeby się coś nażarło za dużo .raczej wyjadają ile chcą i przestają , i nie podaje kolejnych porcji jak nie wyjedzą poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

witam, pisze tutaj ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu a mianowicie mam cielaka który nabawił się biegunki było już dwóch lekarzy którzy nic mu praktycznie nie pomogli a ja zauważyłem dodatkowo taki objaw, że cielak ma załzawione oczy i z nosa leci mu cały czas jakaś biała substancja. macie jakieś sugestie co mu jest, z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Może być to wirus BVD u mnie też tak było , katar minie po kilku dniach , wstaw cielaka w dobrze wentylowanym pomieszczeniu żeby nie było za bardzo wilgotno , a jeżeli chodzi o biegunkę to powinien pomóc napój do picia o nazwie pectolit a dla pewności daj mu 4 cm enroksilu podskórnie. jeżeli dajesz dajesz mleko w proszku to dawaj mniej proszku więcej wody nieraz miałem tak że jak dawałem za dużo też miały biegunkę . możliwości jest kilka ,jeżeli takie objawy ma tylko jedna sztuka to sprawa przejściowa jest tylko jeżeli więcej sztuk ma katar i biegunki to musisz pobrać krew i oddać na badanie na wirus BVD lub ibn ipv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinzoot    3

witam, pisze tutaj ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu a mianowicie mam cielaka który nabawił się biegunki było już dwóch lekarzy którzy nic mu praktycznie nie pomogli a ja zauważyłem dodatkowo taki objaw, że cielak ma załzawione oczy i z nosa leci mu cały czas jakaś biała substancja. macie jakieś sugestie co mu jest, z góry dzieki za odpowiedzi.

Uważam, że łzawienie to objaw gorączki, ja bym podał pyralginkę, nawodnił cielaka elektrolitem i podał antybiotyk na biegunkę.

Powinno pomóc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

witam mam pytanie czego to są objawy jeśli mały cielak ma biegunkę(leki za bardzo mu nie pomagają już), zauważyłem że na tylnych nogach brakuje miejscami sierści i raz tylko słyszałem jak zgrzytał zębami ale za chwilę przestał?? jak uważacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Siano mogło zwinąć się i zablokować przewód pokarmowy, jeśli było z cienkiej trawy, jakby to powiedzieć, nie suchej, a cieżkiej do pogryzienia dla takiej pchły 2-tygodniowej. Z reguły cielak nie powinien tykać siana z potrawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

Witam

Mam dwa cielaki w wieku 6 miesiecy i strasznie tak kaszla i sie dusza .Apetytu tez zbytnio nie maja. Powiedzcie co moge zrobić .

Z Góry dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Sam raczej nic nie zrobisz. Najlepiej zadzwoń do weta i się spytaj albo niech sam przyjedzie o obejrzy cięlęta. Także dzwoń do weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

weterynarz i draxxin to zawsze pomoga . Pewnie mają zapalenie płuc cięzko stwierdzić po opisie , tak jak napisałem dzwoń po weterynarza i najlepiej draxxin


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

A mierzyłeś temperature? Ja w razie czego proponuje combi ject, czy jakoś tak, chodzi o penicyline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

musisz dzwonić do weterynarza da zaszczyk i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja powiem tak jak widzę że z cielakiem dłużej niż 3-5 dni jest coś nie tak , chodzi głównie o problemy z oddychaniem, kaszel , to nawet nie dzwonie po weta tylko sam daje draxxin, oczywiście Cię do tego nie namawiam bo trzeba trochę mieć doświadczenia .. po prostu trochę tego bydła przerabiam i nie widziałem jeszcze skuteczniejszego leku niż draxxin(raz wydane pieniądze a porządnie).


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

a gdzie można dostać ten lek i to się daje raz jakąś dawkę czy przez jakiś tam okres ile razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

jedną dawkę , jeżeli ciągle jakiś problem występuje to podaje 2 dawkę, ale zazwyczaj pierwsza wystarcza w zupełności , lek możesz kupić u weterynarza , podaję sie go podskórnie.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

nie wiem co to może być najlepiej jak sprawę przedstawisz weterynarzowi na pewno coś zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ciekawe jak chcesz tego cielaka przez internet wyleczyć ??? Zadzwoń do weterynarza to może coś poradzi a nie zakładasz bezsensowne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a moze ten cielak sam sobie pempowinne ssa i stad ta krew mialem kiedys taki przypadek niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj