Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jaguśka    188

Witam, w imieniu koleżanki pytam :

Dlaczego 10 tygodniowe cielę ma biegunkę żre wszystko stoi jeszcze przy krowie i jest tłusty ale nie rośnie i non stop ogonkiem macha co może być przyczyną. Kupa zielona woda wszystko żre i stoi razem 10 sztuk i im nic. Wet kazał odsadzić od krowy i dalej ma biegunkę ,byczek jest tłusty ale na ten wiek powinien być większy.

Poleciłam test płytkowy na biegunki u weta, ale nie mam doświadczenia w takich sprawach. Podpowiecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewcio    6
Napisano (edytowany)

Mial ktos taki przypadek u cielaka?

 

20200202_122439.jpg

20200202_122417.jpg

Wiek ok 2,5mies. Z dnia na dzien coraz większe, twarde. Je normalnie i pije mleko ze smoczka tylko slini sie przy tym.

Bedzie żył czy dlugo nie pociągnie?

Edytowano przez drewcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, robert123farmer napisał:

Przeczuwałem , że Paulina pierwsza odpisze 😃  Osłabiony ale chętnie pije i chyba uda się go uratować 

 

przepraszam 🤣🤣🤣 męża nie ma, siedzę na AF, doczytuję Hoduj z Glową i gram na PS 🤣🤣🤣 

Jesli dostał leki i nawadniasz to trzeba być dobrej myśli 👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@drewcio Tak, ale z lewej strony więc mogło być sumie coś innego. Lekarz wtedy stwierdził, że to zapalenie ślinianki. Dał jakieś leki przeciwzapalne, ale nigdy do końca nie zeszło. Pomimo, że jałówka normalnie się rozwijała ale z wiekiem znów się powiększało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@drewcio moze uderzone?? twarde? miękkie? bolesne?Ja bym smarowała mascią jodowo-kamforową az zbierze się ropa i pęknie, potem już tylko przeplukać zapryskać i zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
7 minut temu, drewcio napisał:

Mial ktos taki przypadek u cielaka?

 

20200202_122439.jpg

20200202_122417.jpg

Wiek ok 2,5mies. Z dnia na dzien coraz większe, twarde. Je normalnie i pije mleko ze smoczka tylko slini sie przy tym.

Bedzie żył czy dlugo nie pociągnie?

zapalenie ślinianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

ooo no i jasne 🤣 ja nigdy czegoś takiego nie miałam. I nie doczytalam opisu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Od czego to? jak sie leczy? antybiotyki?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

@soltys48 tam cos pisałeś 😁😁😁

NIE MA ZA CO 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
5 godzin temu, robert123farmer napisał:

Zrobiłem test i wyszło , że mam Crypto. Wet dał Gabrocol - Podobno pomoże 

Ma ktoś doświadczenie z tym ? 

Pomoże.tylko do lecz by nie wróciło..wiem że to drogi lek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewcio    6

Przed chwila samo peklo i delikatnie sączy sie brazowa wydzielina. Bez krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

A co powiecie na to, gdy cielak ok tygodnia dwóch. Nie ma biegunki i temperatury, gdy tylko daje mleko zaczyna się treść. I trzęsie się jeszcze dobre 15-20 minut? Dodam, że cielak jak i od handlarza jak i od rolnika też się trzęsie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleko pełne czy preparat mlekozastępczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewcio    6

Raz u mnie trząsły sie jak dostawaly mleko od krowy. W pozniejszym etapie robily biale kupy... rozcieńczenie mleka ciepłą (wazne!) woda rozwiazalo problem. Innym razem trzesiawki mial cielak z ostrym zapaleniem pluc + infekcja pepka. Ale byla rowniez.goraczka...Choc trzas sie tylko przy piciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Hej mam problem z cieletami  3 miesięcznym były zdrowe a tu nagle 5 z 14 pompuje, na następny dzień 8 na kolejny 11, co to może być dostaly  antybiotyki sterydy temperatura zeszła, a nadal niektóre pompuja. Juz 3 dni dosrawaly sterydy i antybiotyki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Jakie macie doświadczenia z rotawirusami u cieląt? Raczej wychodzą z tego czy też i trafiają się upadki?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Ba, żeby to ode mnie zależało... nie mam krów, kupuję cielęta, i nie raz się trafi taki oto gratis, mimo że pytam się o szczepienie  krów przed wycieleniem,  to czasem ludzie oczy wywalają po co to, jak u mnie zdrowe... Ciężko kupić dobrego cielaka, a już w dobrej cenie to jest nie możliwe...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj