Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Dnia 8.09.2018 o 15:14, Skanalop napisał:

Najlepsze rozwiązanie !! U mnie był problem z cielakiem. Podawalam 3 razy dziennie wyciągnięta treść od dorosłego zwierza przez tydzień czasu. Jak ręką odjął. Sensacje gastryczne już nigdy się nie powtórzyły.

Tylko pamiętaj że wyciągasz i od razu dajesz ciepłą 😀

Jak się treść wyciąga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na ubojni mają tego hurtowe ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Jak się treść wyciąga ?

Stoję przy zdrowej krowie i czekam jak będzie żuć. Gdy zobaczę, że treść wróciła to łapie ją za nos i ręką z pyska wyjmuję treść.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kup  u weta  bądź na allegro  Ruchamax   bądź  Ruchamax Pro  2 łyżki  stołowe  od zupy  w 1l  ciepłej  wody  i  wlej  do pyska      na następny  dzień   możesz dodać do paszy   jak będzie jeść  i tak przez  kilka dni   najlepszy i  najpewniejszy  sposób  jak  bydlak nie chce  przeżuwać  a  żwacz  pracuje  czy  nie  sprawdzałeś  ręką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja też podawałem Ruchamax z PROPIVET [propionian sodu] . Dawniej jak była masarnia to nie było z tym problemów nawet cielakom się wlewało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanalop    19

@marekfarmer Ruchamaxa wlewalam swojemu bydlakowi i zupełnie nic nie dało. Być może tylko u mnie. 

@zetorki12 jak widze że krowa/byk żuje to wtedy łapie mocno za nozdża i wyciągam z boku pyska. Tylko szybko trzeba to robić bo czasem połykają i nie chcą współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IzabelaPet    1

Hej ma m problem z 6 tygodniowym cielakiem. Cielak MM  je ładnie, nie ma biegunki i normalnie pije. Od reszty odróżnia się bo jest jakiś taki spowolniony, czasami kaszle ale raz zauważyłam ze miał problem nabrać powietrze i głośniej niż inne oddychał. Kupiłam go w ŚRODE to w NIEDZIELE dostał przeciw zapalne i antybiotyk na płuca 72 h działnia jakiś lek,  jednak w następną ŚRODĘ po nocy leżał wyciągnięty ale żył... ciezki oddech, wet podał druga dawke antybiotyku kroplówka, witaminy i lek przeciw zapalny. Wtedy miał 40,5 temp. Wstał po chwili chwiał się i reszte dnia polegiwał ale normalnie nie na boku  i stał. Przeżuwa je normalnie pije więc poprawiło się jednak dalej głośno oddycha i kaszle.  Juto mina 72 h od tych leków i boje sie że sytuacja sie powtórzy. Czy zapalenie płuc jest zazwyczaj takie przewlekłe? Czy oprócz dogodnych warunków wody i sana, osypki moge mu jakoś sama pomóc jakieś domowe sposoby czy tylko zastrzyki aż przejdzie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapalenie płuc u cieląt to ciężki temat. Na duszności dobre są tabletki Theovent po tych tabletkach będzie mu się lżej oddychało. Na chwilę obecną to trzeba czekać czy przejdzie mu po tych zastrzykach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci zaopatrzyc sie w lek o nazwie floron. Ja stosuje u cielat kiedy wystepuje kaszel na drugi dzien nie widac sladu po nim. Musisz pamietac ze zawsze musisz zbadac temperature. Powyzej 39.5 to juz trzeba ratowac sie antybiotykiem ja stosuje biovetalgin 8cm/100kg. 

Nie mozesz lekcewarzyc kaszlenia i glebokiego oddechu . Zakup lek ktory wyzej wymienil zaoszczedzisz na weterynarzu i ciele sie nie bedzie meczyc jak od razu zaszczepisz. Ludzie popelniaja blad ze wzywaja weterynarza jak ciele nie pije albo lezy i ciezko wstaje. Raz sie uda wyleczyc a raz to juz bedzie za pozno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IzabelaPet    1

Dziękuje za rady , Oczywiście badam mu temp. dziś ma juz około 40 wet da mi dzis zastrzyk z antybiotykiem powtórzyć co ostatnio dał zapytam jaki to lek i wspomne mu o tych co pisaliście. Ja nie lekceważę absolutnie, ciągle jest pod opieka lekarza ...  jednak on dale zastrzyki i czekamy co prawda dla cielak lepiej sie po lekch  na 72 h i znow temp i kaszel wiec szukam jakiegos lepszego posobu jeśli to możliwe. kupie dzis te tabkletki i jesli lekarz pozwoli bede dawać zeby lepiej mu si eoddychało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Ja teraz też kupiłam dwa cielaki. I raz słyszałam jak jeden kaszlnął, od razu weta i dał Floron oraz stopperan na biegunkę (pewnie po transporcie). I więcej nie słyszę kaszlu. Raz jak zignorowałam kaszel to całe stado miałam zarażone i wszyscy kaszleli. MAsakra. Lepiej wydać te kilka zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, IzabelaPet napisał:

Dziękuje za rady , Oczywiście badam mu temp. dziś ma juz około 40 wet da mi dzis zastrzyk z antybiotykiem powtórzyć co ostatnio dał zapytam jaki to lek i wspomne mu o tych co pisaliście. Ja nie lekceważę absolutnie, ciągle jest pod opieka lekarza ...  jednak on dale zastrzyki i czekamy co prawda dla cielak lepiej sie po lekch  na 72 h i znow temp i kaszel wiec szukam jakiegos lepszego posobu jeśli to możliwe. kupie dzis te tabkletki i jesli lekarz pozwoli bede dawać zeby lepiej mu si eoddychało.

 

Trochę nie rozumiem.wet poda lek i na drugi dzień co? Podajecie dalej leki czy co.i co ten wet podaję napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję jakiegoś skutecznego lekarstwa na biegunkę u cialaka. Kał koloru czekoladowego, rzadki z domieszką krwi . Zawsze używałem ADVOCIN ale teraz bez nie ma efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Ja teraz też kupiłam dwa cielaki. I raz słyszałam jak jeden kaszlnął, od razu weta i dał Floron oraz stopperan na biegunkę (pewnie po transporcie). I więcej nie słyszę kaszlu. Raz jak zignorowałam kaszel to całe stado miałam zarażone i wszyscy kaszleli. Masakra. Lepiej wydać te kilka zł. 

Robert u mnie to samo tylko, kał koloru beżowego z domieszką krwi.  Chcę podać Oksytetracyklinę i zobaczę efekt do wieczora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

U mnie cielaki też się zabiegunkowały. Kał jasny. Weterynarz twierdzi, że to pierwotniaki i dał im Halocur w dwóch dawkach. Niestety nie pomogło. LincoSpectin też nie skutkuje. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4403

Bydlo z tarczycą można spisac na straty?Nie maszans na wyleczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

A ja mam problem z byczkiem ok,200kg..cos od tygodnia posmutniał a teraz na nogi slabo wstaje..tylne jakby lepiej a przód ciężko..a jak wstanie to się trzesie i poci,,byl wet już trzy razy na zapalenie płuc dostal tuzin zastrzykow ale to nie pluca..wet mowil ze ochwat.a później zapalenie racic..stan podgorączkowy 39..podobno u bydla to nie jest goraczka,,a byczek zhudnie i nie zre...co to może być??? wiem ze to mało opisu,,ale jest to ciężko opisac,,zauwazylem zmiany w stawaniu już jakies 2 tyg temu..a teraza już jest nagorzej,,nie miał biegunki kupy normalne,,

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

 jakies 3 kg rano.i 3 wieczor..ale nie był chętny do jedzenia...czy ochwat się wyleczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

To masz przyczynę za dużo śruty . Nie wiem czy się wyleczy ,bo nigdy nie miałem u sąsiada często jednego zaraz sprzedał ,u belga kilka razy był wet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj