Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon09875    9810

Mialem takie dwie sztuki.. Cos jakby zanik mięśni. Mial okolo 3 miesiące i go dobilismy przód mial normalnie rozwinięty a tyl same kości. Jak byl maly to tez nie chcial wstawać a jak już wstal to bardzo sztywno stal na nogach. Jesienią podobna sytuacja z byczkiem 3 miesięcznym nie chcial wstawać i bardzo sztywno stal jak już wstal. Dostal selen + witaminę ad3e i do tego pyralgivet codziennie przez tydzień. Po dwóch tygodniach wstal na nogi i teraz przyrasta normalnie i nie widać że chorowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie mam ważne pytanie. Urodził mi się cielak który był cały żółty z wód płodowych, ważył może z 15 kg. Cielak urodzony w terminie ale miał jak by brzuch wzdęty i własnie sierść zabarwioną na żółto. Pożył może ze 3 godz i zdechł. Czy moze miał ktoś taki przypadek zabarwienia przez wody płodowe tej sierści i prze to cielak był taki mały to znaczy czy to właśnie jakieś bakterie? Nie daje mi to spokoju dlatego pytam czy ktoś kiedyś z takim czymś się spotkał i czym to jest spowodowane?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Panowie mam ważne pytanie. Urodził mi się cielak który był cały żółty z wód płodowych, ważył może z 15 kg. Cielak urodzony w terminie ale miał jak by brzuch wzdęty i własnie sierść zabarwioną na żółto. Pożył może ze 3 godz i zdechł. Czy moze miał ktoś taki przypadek zabarwienia przez wody płodowe tej sierści i prze to cielak był taki mały to znaczy czy to właśnie jakieś bakterie? Nie daje mi to spokoju dlatego pytam czy ktoś kiedyś z takim czymś się spotkał i czym to jest spowodowane?

 

To jest normalnie po porodzie. A dałeś u siary 1 godzinę po porodzie.Możliwe,że w płucach miał za dużo płynów i płuca nie działy prawidłowo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tyle co już u mnie było porodów i pierwszy raz był tak żółty cielak. Nie chciał nic pić nawet przez butelkę więc nie było szans mu podać siary. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Witam 

 

Zaszedłem dziś do swoich cielaczków i jeden leżał jak  wstał i nie miał chęci do jedzenia zjadł trochę śruty i sianka i szybko oddychał aż cała skóra na nim chodziła i od czasu do czasu  kasłał, zmierzyłem mu temperaturę ma 39,8 stał z wyciągniętą szyją do przodu. podałem mu 12ml Combi-jet czy to może być zapalenie płuc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

wiecie może jak przywrócić cielakowi apetyt, po lekach od wet temperatura spadła, pozostał jeszcze nieregularny oddech i rzadki kaszel, jednak bardzo mało je, dziś był wet zaszczepić inne cielaki i dał mu zastrzyk co ma niby mu przywrócić apetyt i mówił żeby dać mu granulki tylko że nie chce ich też jeść i muszę go karmić na siłę tymi granulkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś z Was problem z pępkiem u cielaka? Po jakimś czasie każdemu cielakowi pepowina usycha i odpada a temu odpadła wieksza część i zostało ok 1 cm takiego jakby mięsa. Cielak miał z tego powodu gorączkę i brał antybiotyk przez 3 dni, do tego polewam ten pępek jakimś płynem na bazie alkoholu od weta, ale nic się z tym nie dzieje, nie usycha to.
Cielak ma 10tygodni, bardzo słabo przyrasta, wygląda jakby miał 2-3 tygodnie chociaż apetyt ma duży i jest żwawy. Wet mówi, że musi mu to ugnić bo wyciąć tego nie można. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał i jakoś dał radę to wyleczyć?

Edytowano przez Hardkor930309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Trudno podważyć diagnozę weta, ale mozna mu zasugerować przy następnej wizycie aby wykluczył przepuklinę pępkowa. Chyba, że to jeszcze niedoleczone zap. pępowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cielak już wyleczony, przyczyną tego wszystkiego był przetrwały moczownik.
Wet dał mi inny lek(taki czarny proszek), który wysuszył mu ten pozostały kawałek pępowiny i nareszcie cielak zaczął rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

ja polecam hipralona. a biegunke najlepiej zapobiegac i dac lepsze mleko :P bo to najczestsza przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może i ja zapytam . Więc tak . Jakiś tydzień temu szczepiłem 3 cielaki od robaków i dzisiaj zauważyłem u jednego ,że w miejscu gzie był robiony zastrzyk zrobił się guz wielkości dużej śliwki . Jak chciałem trochę pomasować to miejsce , to widać że cielaka to boli . Po za tym żadnych niepokojących objawów nie ma . Coś należy z tym robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pierwszy raz po szczepieniu takie coś Mi się zdarzyło i tak się zastanawiam czy coś z tym zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

u mnie jak dostał dawki na zapalenie płuc i osłabienie potem nie mógł wstawać i znowu zastrzyki to miał kilka takich guzów na szyi ale samo zniknęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj