Polecane posty

Gość   
Gość

spróbuj dać mu palec do ssania i wtedy niech wsadzi lep do wiadra z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Skoro pije smoczkiem to po kiego grzyba taka nauka ? W czym ma to pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mierzyłem, biegunki nie ma, zachwuje sie jak mały cielak:leży do jedzenia wstanie jak go zgonie,zje albo i nie pochodzi troche po klatce i sie kładzie, ale więcej leży niż pozostałe cielaki, a może sprubować dać mu plekopanu(sanolak) może mleko od mamusi mu nie smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pije?0,5 litra to picie? Jak ma źle rozwinięta rynienkę w przełyku to ze smoka nie będzie pił a prosto z wiadra będzie,zalezy jak bardzo może być upośledzony przełyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Nie no teraz dałeś . Dezynfekcja porodówki po każdym cielaku. To raczej nie była zwykła biegunka . Sam weterynarzem nie jestem ale dwa razy był u tej sztuki powiedział że na niego nie ma szans mówił o jakimś tam pierwotniaku który to powoduje. Stwietrdził atonie i kwasice jednoczesnie . Co do lekarstw hym mam taka naturę że jak mogę chociaż spróbować pomóc to to robię . 

A wykazuje odruch ssania ?

 kolego jeśli nic nie działa ci na tą biegunkę to masz prawdopodobnie kryptosporydia, też to przerabiałem i trudno się tego pozbyć jest to pierwotniak, wiele sztuk mi padało teraz zawsze stosuje halocur do pyska do tego przykładowo coś z grupy tetracyklin i jak narazie zawsze ustają  biegunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Żeby rynienka się dobrze wykształciła to ma ssać , a nie pić . Prawdopodobnie się przejadł . Ja w takich sytuacjach walę do weterynarza i w zależności od stanu cielaka coś mu aplikuję (zastrzyki , bądź jakieś wlewki ). Wiem że karmienie na siłę nic nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak i od zastrzyków wady genetyczne przejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale przez pierwsze dni pił "normalnie" więc ssać potrafi, sprubóje jutro nakarmić go z normalnego wiadra a nie ze  smoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mowie ze swoich obserwacji,jak tak jest to cielak pijąc w niewielkim stopniu zalewa sobie płuca pokarmem,po paru dniach może dostać zachłystowego zapalenia płuc,tak też sie dzieje jak ktos probuje poić cielaka leżącego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Nie no teraz dałeś . Dezynfekcja porodówki po każdym cielaku. To raczej nie była zwykła biegunka . Sam weterynarzem nie jestem ale dwa razy był u tej sztuki powiedział że na niego nie ma szans mówił o jakimś tam pierwotniaku który to powoduje. Stwietrdził atonie i kwasice jednoczesnie . Co do lekarstw hym mam taka naturę że jak mogę chociaż spróbować pomóc to to robię . 

A wykazuje odruch ssania ?

 

Dezynfekcja to coś takiego niezwykłego?? To powinno być rzeczą normalna. Tym bardziej kiedy mamy preparaty do suchej dezynfekcji.

Nie łapiesz sensu mojej wypowiedzi. Podając antybiotyk na chorobę nie powodowana przez bakterię dobijasz cielaka zamiast mu pomóc. Oczywiście tetra czy sulfonamidy sprawdzają się przy pierwotniakach. No i najważniejsze. Skoro mówisz że to nie jest zwykła biegunka to zapytam jeszcze raz. Dlaczego zamiast wydawać pieniądze na antybiotyki, które nie pomagają nie zrobisz badań czy też najprostszych testów lateksowych żeby zobaczyć w czym problem. Ten Twój lekarz skoro mówi o jakimś tam pierwotniaku i podaje na to antybiotyk. Jednocześnie twierdzi że nie ma szans na wyleczenie... pogratulować fachowca. 

P.S. Jeżeli potwierdziłaby się crypto to właśnie higiena jest podstawowym sposobem walki z tym drobnoustrojem. Trzeba ograniczać do minimum ryzyko zakażenia i wypierać patogen z otoczenia. Jeżeli uważasz że to brednie to życzę powodzenia w dalszym chowie bydła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale przez pierwsze dni pił "normalnie" więc ssać potrafi, sprubóje jutro nakarmić go z normalnego wiadra a nie ze  smoka

 

 I co , dała coś rada kolegi , bo jakoś mam wątpliwości ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiaj rano zaglądam do klatki a mój cielak stoi przy płotku i pomukuje, wydoiłem krowę i 2 litry w wiadro ze smokiem i do niego,pomyślałem że jak nie zechce to spróbuje z normalnego, ja mu smoka a on normalnie pije, wypił 2 litry dałem mu jeszcze pół litra, chciał więcej ale się bałem żeby biegunki nie dostał, a załatwiał się rano tak twardo jak owca prawie, zobaczymy co będzie wieczorem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Wszystko będzie dobrze . przejadł się po prostu , lub jakaś niestrawność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i właśnie d*pa z tego, wypił niecały litr z normalnego wiadra po palcu ze smoka wogóle nie chciał,jak poiłem pozostałe cielaki to przyszedł do płotka zrobiłem mu litr mlekopanu(sanolak rot) to wypił może pól litra ze smoczka. niewiem już co z nim jest i jak mu pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak lubisz cielęcinkę .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja cielaka nie zabije.....za wrażliwy jestem, nie tak to Pawlak powiedział?tylko jemu chodziło o świnie albo kury na weselny obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też tak mówiłem,ale jak sytuacja zmusi to i przez łzy sie to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co wy panowie na to że ta mała cholera dzisiaj rano stała głodna przy płocie i wypił prawie 2 litry ze smoka??? chciał więcej ale mu nie dałem. co to k**wa może być?? przeżarty czy jak? krowa go przenosiła prawie 2 tygodnie jak się urodził to miał ze 60kg, teraz trochę schódł ale nadal jest ładny, jest tak utuczony że niepotrzebuje jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może mleko tłuste jak cholera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Mam problem z byczkiem ok 350kg. Ciezko oddycha , pieni sie ma goraczke nic nie je i widac ze sie meczy. Dostal juz longamoks, linkomecyne , spektomecyne, floron , i zaden z tych antybiotykow nie dziala. Caly czas dostawal cos na zbicie goraczki ale nie spada ponizej 41,5. Pomysly sie skonczyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wykrywaczem metalinie sprawdzał czy nie ma ciała obcego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj