Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek90    1

dziś dostał antybiotyk na bazie penicyliny  podwójną dawkę i witaminy oraz wapno na z mocnienie rano miał 40,9 stopn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 17 lat z mężem prowadzimy małe gospodarstwo rolne. Nigdy nie mięliśmy problemów z chorobami bydła. Niestety w zeszłym roku padł nam roczny byczek, podobno miał krew w moczu co lekarz stwierdził bez badań, dał mu antybiotyki, niestety po dwóch dniach padł. Kupiliśmy małego cielaczka, który dostał biegunki i też po kilku tygodniach padł. Teraz mamy 7-miesięcznego byczka, od wczoraj coś nie może się ponieść na przednie nogi, ma podkulone i nie może ich wyprostować, jeszcze je i pije, ale to pewnie kwestia czasu. Co to może być???? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dziś wet.dał mi taki niebieski płyn żeby polać cielakowi po grzbiecie w celu odrobaczenia i pozbycia się pasożytów.Jak on działa i czy ten srodek jest lepszy od środka podawanego w zastrzyku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Witam od 3 lat mam problem z zapaleniem pluc w tym okresie u cielat do 3 miesiecy . Starsze troche pokaszla i uspokoi sie. Wilgoci raczej nie ma ani przeciagow. Wet dawal juz kilka razy antybiotyki i pomagaja na krotko . Ostatnio dal selectan pomoglo na 2 tyg wczoraj dal ambrocin i narazie zero rezultatow . Naczytalem sie sporo o cudownym srodku jakim jest draxxin i tu moje pytanie czy mozna go dac zdechlakom czy juz za pozno ? Czy mozna go podac cielakom w pelni zdrowym w celu szczepienia (wedlug was)?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

musisz przetestować bo nie u każdego draxxin dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On tak samo działa jak zabija ... dasz za dużo tez ci wykituje . A może Floron? Uniwersalny na zapalenia płuc i choroby trawieniowe.
Co powiecie na biegunkię tygodniową u cielaka ? Dostawał przez tydzień antilaxan floron synotyhle inne jakies tam elektrolity siemie weglan w płynie  rehydrat wszystko co  posiadam do leczenia nic nie pomaga biegunka jak jogurt brak mi pomysłów wet mówi że mam dać sobie z nim na spokój bo ileż można ładować kasy no ale mi szkoda . Przetrzymam go dziś bez mleka bedzie jechac na samych elektrolitach i rechydratach dostaje antybiotyki domieśniowo i w płynie . Pozostał mi jeszcze jeden sposób masijet doi pyska czytałem że niby pomoże . A no i dostał te żelazo selen itp

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesus    1

Wode ciepla i maka ziemniaczana i jakis elektrolit 3 razy dziennie i powinno przystopowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On tak samo działa jak zabija ... dasz za dużo tez ci wykituje . A może Floron? Uniwersalny na zapalenia płuc i choroby trawieniowe.

Co powiecie na biegunkię tygodniową u cielaka ? Dostawał przez tydzień antilaxan floron synotyhle inne jakies tam elektrolity siemie weglan w płynie  rehydrat wszystko co  posiadam do leczenia nic nie pomaga biegunka jak jogurt brak mi pomysłów wet mówi że mam dać sobie z nim na spokój bo ileż można ładować kasy no ale mi szkoda . Przetrzymam go dziś bez mleka bedzie jechac na samych elektrolitach i rechydratach dostaje antybiotyki domieśniowo i w płynie . Pozostał mi jeszcze jeden sposób masijet doi pyska czytałem że niby pomoże . A no i dostał te żelazo selen itp

 

floron wywołuje ostre sraki,a jak miał biegunkę i mu podałeś florom to sraka x2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam dwa nowe antybiotyki jutro podam nazwę powiecie coś o nich bo nie miałem ich wcześniejszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odstaw mleko podawaj elektrolity i pectospeed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pectospid jechałem 3 dni nic nie pomogło było jeszcze gorzej a cielak wygląda jak.... a wiec tak oprócz tego floronu posiadam Engemencyn , Suiferin i Tylbian  i węglan czegos tam w płynie to z antybiotyków i do tego był właśnie wczesniej pectospeed, antilaxan+sanothyle , rehydrat  i hydro-Diarstop . Jeśli było Mleko podawane to z antilaxanem i elektrolitami  no i siemię do tego plus od dziś stara metoda dziadków kawa ale na nic to sienie zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spróbuj jeszcze dać mu kieliszek denaturatu,kieliszek octu i wody,wymieszac i wlej do pyska,węgiel podajesz?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam węgiel w płynie z siarczanem magnezu i innymi dodatkami w h.j drogie to było litr 100zł wiec po dwóch dniach lepszego stanu wraca do kiepskiego stanu mam go dość ....

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

U mnie na przewlekłą biegunkę u cielęcia pomógł Linco-spectin. 4 dawki po 1 ml/10 kg m.c.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Skoro jest tak duży problem i żaden antybiotyk nie działa to może czas się zastanowić nad przyczyna biegunki. Może po prostu to nie jest podłoże bakteryjne. Jeżeli to nie bakteria to antybiotyk pomaga tylko wykończyć cielę. Stwierdzam jednak że niektórzy rolnicy są bogaci a chowem bydła zajmują sie dla zabicia czasu. Może łatwiej byłoby zrobić badania kału i poznać przyczynę. U tygodniowego cielecia może  być już Crypto, a jak jeszcze do tego wlazło rota to antybiotyki można pchać całymi butelkami prosto pod ogon...

P.S. o takich oczywistych rzeczach jak regularne czyszczenie i dezynfekcja kojca nie mówię. Zapewne jest to robione i nie dochodzi do nadkażeń.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile czasu może nie pić mleka tygodniowy cielak? ciele sie urodziło i przez 4 dni było dobrze, pił 2,5 litra rano i wieczorem więc następnego dnia rano  dałem mu 3 litry(cały czas mleko od jego mamusi) wypił i wszystko ok, wieczorem niechciał pić i miał delikatną biegunkę, rano następnego dnia nic, w południe dałem mu ok. 0,7litra PECTOSPEED, wieczorem znowu nic, rano nic, wieczorem wypił z litr mleka, dzisiaj rano wypił ze szklankę mleka a wieczorem znowu nić. cielak jest ładnej budowy,normalnie wstaje, bryka po klatce z kumplami tylko nie chce jeśc, przetrzymać go i jak zgłodnieje to sam zacznie jeść?? byczek jest od krowy simental 75% po tatusiu sim mięsny,po urodzeniu warzył ok.60kg. jakieś podpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no teraz dałeś . Dezynfekcja porodówki po każdym cielaku. To raczej nie była zwykła biegunka . Sam weterynarzem nie jestem ale dwa razy był u tej sztuki powiedział że na niego nie ma szans mówił o jakimś tam pierwotniaku który to powoduje. Stwietrdził atonie i kwasice jednoczesnie . Co do lekarstw hym mam taka naturę że jak mogę chociaż spróbować pomóc to to robię . 

A wykazuje odruch ssania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli to pytanie do mnie to tak, jak pije to ssie normalnie a jak już się napije to nie ssie wcale, wywala jęzor na bok, wywija szyje  w chiński paragraf i ucieka od wiaderka, dzisiaj rano trochę po dobroci trochę na siłę wypił litr mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a przypadkiem jak pije to nie masz wrażenia jakby się dławił tym mlekiem?pociągnie cyca pare razy pewnie i jęzor wywala na bok i koniec pojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

on jak chce jeść to się nie dławi, poje go wiadrem z cyckiem i wtedy sam ciągnie i połyka normalnie a jak chce mu na siłe wlać to wtedy wywala jęzor i koniec, dzisiaj rano wypił litr a teras wieczorem wlałem mu na siłe może pół litra albo i mniej, jutro rano wezwę wet niech mu da jakąś kroplówe na wzmocnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Mierzyłeś mu gorączkę ? Ma biegunkę ? Jak nie chce ssać to na siłę go nie zmuszaj . Jak się zachowuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj